reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża 4 tyg - 4 dni- wzrost bety, spadek progesteronu

Dołączył(a)
25 Styczeń 2023
Postów
2
Hej, pomyślałam że może macie większe doświadczenie niż ja wiec postanowiłam napisać. Co myślicie temacie? Miałyście skoki progesteronu we wczesnej ciąży? Czy to może zwiastować coś złego? 🤔

W sobote 21.01 test płytkowy pokazał 2 kreseczki. W niedzielę 22.01 potwierdzona beta i dobry progesteron. We wtorek 24.01 po 48 h ładny przyrost bety natomiast progesteron zmalał. Dzisiaj 25.01 jest dzień teoretycznej miesiączki - plamień brak, temperatura w dalszym ciągu podwyższona. Czuje się dobrze, momentami lekkie bóle podbrzusza ale z tego co wiem - to norma.
Lekarz już umówiony, utrogestan 2x 200.
771F911A-02B6-410D-92CB-C84F36DA9128.jpeg


Z góry dziękuję za podpowiedzi, dobrego wieczoru 🤗
 

Załączniki

  • 8DCC3379-5A17-447F-AF4C-889DC0B1762F.jpeg
    8DCC3379-5A17-447F-AF4C-889DC0B1762F.jpeg
    33,3 KB · Wyświetleń: 180
reklama
Jak wyżej progesteron skacze. A Twój jest ładny. Nie ma czym się martwić i czekać na wizytę u lekarza. Ja bym go już nie badała. Skoro dwa razy go robiłaś i jest w normie to czekaj po prostu na wizytę. Jeśli coś będzie się działo co będzie cię niepokoić to jedz na IP. Na tym etapie ciąży tak naprawdę za wiele zrobić nie możesz. Oszczędzaj się. Odpoczywaj. Będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki ❤️
 
Hej, ja dwukrotnie mierzyłam betę i progesteron zanim poszłam na wizytę do gina. Na wizycie był widoczny pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy... po badaniu zaczęłam plamić, zbadałam betę i progesteron spadł z 24.6 do 19.1. Lekarz oczywiście mnie nastraszył, że to zły znak. Kolejnego dnia byłam na wizycie i na usg już był widoczny zarodek z bijącym serduszkiem. Brałam duphaston, leżałam i teraz mamy 14tc :)
Dziewczyny piszą, że progesteron może się wahać i mają rację, najlepiej jak za kilka dni pójdziesz do lekarza sprawdzić na usg. Możesz tez pojsc teraz, zeby dal ci ewentualnie duphaston/luteine. A i mój drugi lekarz powiedział, że gdy już na usg jest widoczny zarodek to się bety nie sprawdza :)
 
Dziekuje za odpowiedzi 💋

Chciałabym już podskoczyć na USG, ale wydaje się być za wcześnie. Muszę jeszcze minimum tydzień poczekać, dzisiaj 4 + 5 także jeszcze możemy niczego nie zobaczyć. Póki co odpoczywam, jestem w kontakcie z lekarzem. Jutro po 72h idę zrobić raz jeszcze betę, progesteron i estradiol według jego zaleceń (mam PCOS i dwurożność macicy) ciąża planowana lecz niespodziewana, ten cykl miał byc stracony według usg, a tu taka niespodzianka - stąd ten niepokój o spadek progesteronu, ale normy oraz przyrost bety mnie trzymają przy nadziei 🙏
 
reklama
Dziekuje za odpowiedzi 💋

Chciałabym już podskoczyć na USG, ale wydaje się być za wcześnie. Muszę jeszcze minimum tydzień poczekać, dzisiaj 4 + 5 także jeszcze możemy niczego nie zobaczyć. Póki co odpoczywam, jestem w kontakcie z lekarzem. Jutro po 72h idę zrobić raz jeszcze betę, progesteron i estradiol według jego zaleceń (mam PCOS i dwurożność macicy) ciąża planowana lecz niespodziewana, ten cykl miał byc stracony według usg, a tu taka niespodzianka - stąd ten niepokój o spadek progesteronu, ale normy oraz przyrost bety mnie trzymają przy nadziei 🙏
Witaj, beta dość wysoka więc na usg powinno być wszystko widoczne :-) powodzenia 😘
 
Do góry