reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża a ból pleców

Kasia11112

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2021
Postów
38
Cześć jestem w 5tyg ciąży wizyta u gin za półtora tyg
A wiec sprawa wyglada tak od jakoś 2-3 nocy bardzo bolą mnie plecy z promieniowaniem na boki brzucha
Ból może sam w sobie nie jest aż taki mocny ale dokuczliwy przez
Co dopada mnie bezsenność
Wgl mam takie mdłości i ogólnie czuje się źle dochodzi jakieś dziwne bulgotanie w brzuchu nie mam pojęcia o co chodzi dzwoniłam do lekarza mówił ze mam sie
Niczym nie martwić to mogą być kolki a w ciąży kobiety są bardziej na nie narażone
Proszę doradźcie mi co robić bo fisiuje
 
reklama
Cześć. Nie wiem, co doradzić, ale również jestem w 5 tygodniu i mam podobne objawy ;/. Dzisiaj koło 4 rano musiałam wziąć nospę, bo nie dałabym rady zasnąć. Pamietam swoją pierwszą ciążę 8 lat temu i też miewałam takie bóle, ale nic złego nie zwiastowały.
 
Dziewczyny to ja powiem tak :
Jestem w 1 ciąży z tym że ja już jadę 8 miesiący.

Życzę wam spokojnej ciąży 😊
ale nastawcie się że :
- jednym baaardzo poprawi się stan cery a innym wyskoczą mega trądziki jak u nastolatki
- jedne będą mieć meeega nudności i wymioty ( nawet cały 1 trymestr a osobiście znam jedną której towarzyszyły one niemal przez całą ciążę a drugie ani razu ) - w tym przypadku jak się lata z wymiotami no to niestety ale mięśnie brzucha też dostają w kość 😕 więc brzuch boli
- bóle pleców, krzyża, a potem dojdą bóle bioder, bóle spojenia łonowego ...
- macica zaczyna się rozrastać : do kłucia w pachwinach się przyzwyczaicie, takie uczucie jakby szpileczki ktoś wbijał w środku ale nie są to jakieś bolesne uczucia ,tylko że pamietam że na początku bardzo się martwiłam co to jest bo nie miałam pojęcia co się dzieje
 
Hej, też miałam ból pleców w ciąży, ale raczej lędźwie bolały, tak nisko nad tyłkiem (jak przed okresem). Pamiętam, że raz wzięłam nospę w nocy, ale lekarka nie zgodziła się na więcej. Przepisała mi wysoką dawkę wit.D, ale nie wiem, czy to pomogło.
 
Bóle pleców, nawet dosyć mocne są normalne. Bulgotanie normalne. Uczucie dociążenia brzucha, takiej ciasnoty jakby, normalne. Bóle głowy, duszności, zmęczenie, senność, nastroje... normalne. Bóle jakby na miesiączkę na początku normalne. 🙂 Plamienie, krwawienie do kontroli u lekarza. Może nic nie znaczyć, choć nie musi. To z moich i koleżanek doświadczeń pierwszego trymestru 🙂 Aaaa najgorsze... Kalafior zamiast mózgu... zdolność łączenia faktów, skupiania uwagi... Masakra😁
 
Teraz może Cię wszytsko boleć. To normalne. Wiadomo gdyby ból był ostry, skurczowy z krawieniami od razu IP. Ale wszytsko się w Tobie rozciąga. Macica zwiększa masę wielokrotnie, rozpycha inne narządy, więzadła. To ma prawo boleć. Mnie bolały pachwiny w pierwszej ciązy (ok 7-15 tc), a w drugiej tak jakby pęcherz (16-25 tc). Byłam już po 1 cc więc myśle, że po prostu rwały mnie zrosty.
 
Cześć jestem w 5tyg ciąży wizyta u gin za półtora tyg
A wiec sprawa wyglada tak od jakoś 2-3 nocy bardzo bolą mnie plecy z promieniowaniem na boki brzucha
Ból może sam w sobie nie jest aż taki mocny ale dokuczliwy przez
Co dopada mnie bezsenność
Wgl mam takie mdłości i ogólnie czuje się źle dochodzi jakieś dziwne bulgotanie w brzuchu nie mam pojęcia o co chodzi dzwoniłam do lekarza mówił ze mam sie
Niczym nie martwić to mogą być kolki a w ciąży kobiety są bardziej na nie narażone
Proszę doradźcie mi co robić bo fisiuje
Cześć. Nie wiem, co doradzić, ale również jestem w 5 tygodniu i mam podobne objawy ;/. Dzisiaj koło 4 rano musiałam wziąć nospę, bo nie dałabym rady zasnąć. Pamietam swoją pierwszą ciążę 8 lat temu i też miewałam takie bóle, ale nic złego nie zwiastowały.
Ja właśnie tez brałam nospe około 5 nad ranem nie wiem co się dzieje tyle ze to nie jest typowy ból jak opisują inne kobiety czyli krzyżowy promieniujący do pośladków tylko mnie wyżej trochę boli i na boki brzucha promieniuje :/
 
Ja właśnie tez brałam nospe około 5 nad ranem nie wiem co się dzieje tyle ze to nie jest typowy ból jak opisują inne kobiety czyli krzyżowy promieniujący do pośladków tylko mnie wyżej trochę boli i na boki brzucha promieniuje :/
Też w tej ciąży tak mam. Ten krzyż i lewa strona podbrzusze. Tez trochę się martwię.. może ktoś inny się wypowie
 
reklama
Do góry