reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża, bóle brzucha

Dołączył(a)
18 Listopad 2022
Postów
7
Witam, jestem tu nowa :D
Dwa dni temu robiłam betę i wyszło 466, okres spóźnia się około 2 tyg. Tydzień boli mnie brzuch, z przerwami, dosyć często. Bóle podobne do okresowych, sciskanie, rozpychanie, ogólnie dokuczliwe. Czy to normalne? Miałyście tak? Wczoraj na usg nie było widać nawet pęcherzyka, lekarz nieprzyjemnie skwitował "czekać, albo się przyjmie albo nie" :/ kazał powtórzyć betę po weekendzie. Chciałabym poznać wasza opinie, czy możliwe że ma aż tak boleć? Dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Zrób dzisiaj betę - najlepiej ją wykonywać w odstępach 48h.
Szczerze mówiąc 466 raczej odpowiada 4tc niż 6tc.
Wg mnie to może być niestety poronienie. Na tym etapie beta powinna być zdecydowanie wyższa.
No chyba że masz nieregularne cykle i miałaś późno owulację.
 
Zrób dzisiaj betę - najlepiej ją wykonywać w odstępach 48h.
Szczerze mówiąc 466 raczej odpowiada 4tc niż 6tc.
Wg mnie to może być niestety poronienie. Na tym etapie beta powinna być zdecydowanie wyższa.
No chyba że masz nieregularne cykle i miałaś późno owulację.
Zwykle cykl wahał się między 28 a 38. Niepokoi mnie ta niska beta, ale jeśli owulacja była późno i nie założymy poronienia, czy takie częste intensywne bóle są możliwe? Dodam że też od tygodnia piersi bola przy dotyku a krwi nie widać...
 
Przy becie powyżej 1000 można zobaczyć pęcherzyk i to na naprawdę dobrym sprzęcie.
Powtórz betę najlepiej dziś i zobacz czy ona nie spada. Może być też tak, że przy nieregularnych cyklach owulacja się przesunęła. Ja mam ciążę młodsza o ponad tydzień z om.
 
Zwykle cykl wahał się między 28 a 38. Niepokoi mnie ta niska beta, ale jeśli owulacja była późno i nie założymy poronienia, czy takie częste intensywne bóle są możliwe? Dodam że też od tygodnia piersi bola przy dotyku a krwi nie widać...
Skoro masz nieregularne cykle to jest możliwe. Moja beta w 36 dniu cyklu wynosiła 26. Po 48h niecałe 100. najważniejszy jest jej przyrost.
 
Zwykle cykl wahał się między 28 a 38. Niepokoi mnie ta niska beta, ale jeśli owulacja była późno i nie założymy poronienia, czy takie częste intensywne bóle są możliwe? Dodam że też od tygodnia piersi bola przy dotyku a krwi nie widać...
Co do boleści brzucha. Mnie bolał naprawdę mocno przez dłuższy czas. Możesz również zadbać progesteron jak bedziesz oznaczać betę.
 
Zwykle cykl wahał się między 28 a 38. Niepokoi mnie ta niska beta, ale jeśli owulacja była późno i nie założymy poronienia, czy takie częste intensywne bóle są możliwe? Dodam że też od tygodnia piersi bola przy dotyku a krwi nie widać...
Oczywiście, że są możliwe 🙂 W poronionej ciąży czułam się świetnie do dnia poronienia. W drugiej, donoszonej ciąży rwałam włosy z głowy 😂 Ból jak na okres, ciągnięcie, rozpieranie...czułam chyba wszystko co się da 😂. Jeśli masz 10 dni rozjazdu w cyklach to możliwe, że ciąża jest prawie 2 tygodnie młodsza 🙂 czekaj cierpliwie i spokojnie. Powtórz betę i zmień lekarza....bo empatia lekarza przy prowadzeniu ciąży jest bardzo ważna 🙂 Trzymam kciuki!
 
Moje pierwsze 2 msc w zdrowej, donoszonej ciąży to był koszmar. Ból jeszcze gorszy niż na okres, myślałam że oszaleję, bo nie bralam żadnych proszków. Ból dla mnie był bardzo silny, do tego stopnia, że z bólu musiałam biegać na kibelek. I ciągle powtarzałam sobie ze to na bank zbliża się okres. Okazała się ciąża :) Później doszły wymioty i nudności 🙄 także wydaje mi się to normalne.

Co do bety - dziewczyny dobrze piszą, by sprawdzić przyrost. Na razie nie martw się na zapas, trzymam kciuki.
 
reklama
Witam, jestem tu nowa :D
Dwa dni temu robiłam betę i wyszło 466, okres spóźnia się około 2 tyg. Tydzień boli mnie brzuch, z przerwami, dosyć często. Bóle podobne do okresowych, sciskanie, rozpychanie, ogólnie dokuczliwe. Czy to normalne? Miałyście tak? Wczoraj na usg nie było widać nawet pęcherzyka, lekarz nieprzyjemnie skwitował "czekać, albo się przyjmie albo nie" :/ kazał powtórzyć betę po weekendzie. Chciałabym poznać wasza opinie, czy możliwe że ma aż tak boleć? Dziękuję za odpowiedzi
Hej,
Początek mojej ciąży (ale też środek i koniec) to był koszmar pod względem samopoczucia. Na samym początku, 6 t.c. jeszcze nie wiedząc wtedy że jestem w ciąży miałam mocne rwanie podbrzusza jak na okres ale znacznie mocniej, było mi niedobrze, ale wymioty pojawiły się kilka tyg później, betę też robiłam znacznie później, ok. 9 tyg jeszcze miałam pusty pęcherzyk, więc trzeba było poczekać na kolejne usg żeby wszystko zweryfikowało. Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok 😘
 
Do góry