reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża, mały przyrost beta hcg

Ness

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Listopad 2020
Postów
19
Cześć Dziewczyny,
Potrzebuje Waszego spojrzenia na sprawę, może pocieszenia, że jest jeszcze jakaś szansa.
Jestem w 6t.c. +3 , cykle mam z reguły długie, więc ciąża może być młodsza o kilka dni (wiem, że owulacja miała miejsce nie wczesniej niż 19 dnia cyklu).
Robiłam badania beta hcg
16.11 godz. 9 wynik 2737 mIU/ml
18.11 godz 7 wynik 4403 mIU/ml
20.11 godz. 7 wynik 6657 mIU/ml
20.11 usg wykazało pecherzyk ciazowy 8,5mm w macicy. Bez pęcherzyka żółtkowego, bez zarodka.
Mam za tydzień zrobić znów bete i usg.
Czy jest jakaś szansa, że przy tak słabym przyroście beta ciąża się rozwinie ?
 
reklama
Miałam bardzo podobna sytuacje u mnie przyrost tez był niski chyba 34% na pierwszym usg był sam pęcherzyk 5 mm po 10 dniach poszłam na drugie był sam pęcherzyk tylko 21 mm między czasie robiłam ciagle betę potem dostałam skierowanie na zabieg byłam gdzieś w 8 tygodniu
 
Cześć Dziewczyny,
Potrzebuje Waszego spojrzenia na sprawę, może pocieszenia, że jest jeszcze jakaś szansa.
Jestem w 6t.c. +3 , cykle mam z reguły długie, więc ciąża może być młodsza o kilka dni (wiem, że owulacja miała miejsce nie wczesniej niż 19 dnia cyklu).
Robiłam badania beta hcg
16.11 godz. 9 wynik 2737 mIU/ml
18.11 godz 7 wynik 4403 mIU/ml
20.11 godz. 7 wynik 6657 mIU/ml
20.11 usg wykazało pecherzyk ciazowy 8,5mm w macicy. Bez pęcherzyka żółtkowego, bez zarodka.
Mam za tydzień zrobić znów bete i usg.
Czy jest jakaś szansa, że przy tak słabym przyroście beta ciąża się rozwinie ?
Ja z kolei miałam niską wartość bety i startowałam z wartością 30... Jednakże przyrosty były po 200%. W 6+1 byłam na usg i widziałam już bijące serduszko.

Myślę, że nie ma sensu robić teraz kolejnego przyrostu i się stresować tylko powtórzyć USG. Nic jeszcze nie jest przesądzone.
 
Ja z kolei miałam niską wartość bety i startowałam z wartością 30... Jednakże przyrosty były po 200%. W 6+1 byłam na usg i widziałam już bijące serduszko.

Myślę, że nie ma sensu robić teraz kolejnego przyrostu i się stresować tylko powtórzyć USG. Nic jeszcze nie jest przesądzone.
Rozumiem. Ja jestem przekonana, że ciąża jest młodsza o jakieś 5-6 dni, patrząc po owulacji.

Chyba tak cholernie boję się poronienia, że chciałabym już wiedzieć, co jest grane. Nawet jeśli byłby najgorszy scenariusz. Usg dopiero za 8 dni...
 
reklama
U mnie byl spadek bety, później nagly przyrost. Pęcherzyk ciążowy pojawił się dopiero przy becie 6700, a zarodek pod koniec 6 tc. Teoretycznie moja ciąża skazana była na stracenia, a do tej pory rozwija się prawidłowo. przypuszczali błąd laboratorium albo zespół znikajacego bliźniaka. Czekaj na kolejne USG, nie rób już bety bo będziesz się bardziej stresować. Nie zawsze źle wyniki oznaczają coś złego. Trzymam kciuki i dawaj znać:)
 
reklama
Hej,
Beta z 26.11.2020 18100
27.11 (7w2d wg OM, wg moich wyliczeń 6w1d) usg - pęcherzyk ciazowy o wymiarach 14mm x 7,2mm x 15mm,obecny pęcherzyk żółtkowy. NIe udwidoczniono zarodka.
Mam przyjść na usg za 2-3 tygodnie. Wg lekarza jest powolny rozwój i powolny wzrost bety. Mówi, że jest jeszcze szansa. Ja to czarno widzę.

Jedyne co mnie pociesza to to, że usg było robione na gorszym sprzęcie więc może dlatego nie było widać jeszcze zarodka. Na kolejne usg pójdę w miejsce gdzie maja lepsza aparaturę.
 
Do góry