reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża + praca co zrobic

Dołączył(a)
1 Luty 2017
Postów
10
Od 19 stycznia zaczęłam pracować w nowym miejscu pracy wypełniła już wszystkie dokumenty i mam dostać skierowanie na badania aby dostać umowę o pracę dwadni temu dowiedziałam się ze jestem w ciazy strasznie boję sie o tym powiedzieć pracodawcy nie wiem jak zareaguje jestem dopiero w piątym tygodniu ale słabo się czuję mam wymioty omdlenia lekarz nie dał mi zwolnienia i tak boję się na nie iść proszę o poradę bo nie wiem co zrobić , właśnie szykuje się do pracy i muszę chyba powiedzieć to szefowej ale nie wiem jak . Dodam że raz już poronilam a w pracy dzwigam i skacze po drabinie . Po tym jak dowiedziałam się ze jestem w ciazy wzięłam dwa dni wolnego co robić .
 
reklama
Poszukaj:
1. wyrok SA we Wrocławiu z 17.1.2012 r., III AUa 1481/11, niepubl. - wg wyroku zawarcie umowy o pracę w celu uzyskania ubezpieczenia jest zgodne z prawem.
2. wyrok SN z 29.1.2007 r., II UK 112/06, niepubl. oraz wyrok SN z 25.11.2004 r., I PK 42/04, OSNP Nr 14/2005, poz. 209 - wg nich pracodawca nie może nie podpisać z Tobą umowy ze względu na ciążę - byłaby to dyskryminacja ze względu na płeć.

No i jak to zaczęłaś pracować bez badań lekarskich?? To jest niedopuszczalne i niezgodne z prawem.
 
Poszukaj:
1. wyrok SA we Wrocławiu z 17.1.2012 r., III AUa 1481/11, niepubl. - wg wyroku zawarcie umowy o pracę w celu uzyskania ubezpieczenia jest zgodne z prawem.
2. wyrok SN z 29.1.2007 r., II UK 112/06, niepubl. oraz wyrok SN z 25.11.2004 r., I PK 42/04, OSNP Nr 14/2005, poz. 209 - wg nich pracodawca nie może nie podpisać z Tobą umowy ze względu na ciążę - byłaby to dyskryminacja ze względu na płeć.

No i jak to zaczęłaś pracować bez badań lekarskich?? To jest niedopuszczalne i niezgodne z prawem.

Umowę i pracę miałam dostać od 1 lutego narazie żadnego skierowania na badania nie dostałam
 
Szczerze mówiąc - na miejscu pracodawcy nie podpisałabym takiej umowy. Bo nie miałabym ani pracownika, ani pieniędzy (bo muszę zapłacić za 33dni chorobowego, a potem jeszcze za naliczony urlop).
Pozostawię Tobie do rozważenia. Ale nie pozostawi to po Tobie dobrej opinii. Umowa będzie musiała zostać przedłużona do dnia porodu.
 
hej. Do dn porodu umowa zostanie przedluzona ale przez ZUS i z dn porodu przestaje przysługiwać prawo dl zasiłku.
ja tak miałam w 4tyg ciąży odeszłam z pracy tzn umowa mi wygasla i dowiadywałam sie na ten temat jak to wygląda.
pracodawca ma obowiązek przedłużyć umome do dn porodu ale tylko wtedy gdy będziesz po 3mc ciąży. Tak wysłałam l4do zusu .
Na Twoim miejscu powiedziałabym odrazu o Ciąży jestes kobieta i to normalne .lepiej powiedzieć odrazu niż podpisać umowę i wyskoczyć ze zwolnieniem
 
Od 19 stycznia zaczęłam pracować w nowym miejscu pracy wypełniła już wszystkie dokumenty i mam dostać skierowanie na badania aby dostać umowę o pracę dwadni temu dowiedziałam się ze jestem w ciazy strasznie boję sie o tym powiedzieć pracodawcy nie wiem jak zareaguje jestem dopiero w piątym tygodniu ale słabo się czuję mam wymioty omdlenia lekarz nie dał mi zwolnienia i tak boję się na nie iść proszę o poradę bo nie wiem co zrobić , właśnie szykuje się do pracy i muszę chyba powiedzieć to szefowej ale nie wiem jak . Dodam że raz już poronilam a w pracy dzwigam i skacze po drabinie . Po tym jak dowiedziałam się ze jestem w ciazy wzięłam dwa dni wolnego co robić .

Nie chce Cie zniechęcać ale byłam w podobnej sytuacji i nie dość że nie dostalam umowy to straciłam pracę.. Może w Twoim wypadku pracodawca będzie bardziej wyrozumiały ale u mnie tak się skończyło. Ja na ten moment żałuję że sie przyznałam. Nie wiem jak bym się zachowała znów w takiej sytuacji. Sama musisz zweryfikować co wolisz zrobić.
 
reklama
Zwolnienie lekarskie (platne l4 )można dostac dopiero po przepracowaniu 30 dni .Ale jesli nie podpisalas jeszcze umowy a wiesz ze jestes w ciazy i niezbyt sie czujesz to byloby to troche naciaganie pracodawcy skoro szybko byloby zwolnienie , a poza tym lekarz ktory przeprowadza badania pracownikow pyta sie o ostatni okres bo on sie podpisuje pod tym ze mozesz wykonywac dana prace
 
reklama
ewelin Mnie o @ nikt nigdy nie pytał w medycynie pracy.

Ogólnie wypowiedź nie trzyma się całości. Pracuję - ale nie mam umowy, lekarz nie dał L4 - no ciekawe na kogo miał je wystawić skoro nie ma umowy. Opisujesz swoje czynności w pracy, których de facto nie powinnaś jeszcze wykonywać, bo nie masz umowy. Bierzesz urlop - ale od czego, skoro nie ma umowy.
Sama sobie problem zrobiłaś.
 
Do góry