reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża ?

Dołączył(a)
1 Lipiec 2020
Postów
7
Hej dziewczyny, to mój pierwszy post nigdy nie myślałam że zachodzenie w ciążę jest takie trudne.... 😒

Pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki to 15 maj. Okres powinnam dostać 08.06. cykle mam co 20/21 dni. Dopiero 11.06 na teście pokazała mi się ledwo widoczna kreska. Byłam u ginekologa, na USG nie widziała nic, nastraszyła mnie ciąża pozamaciczna. 21.06- kolejny test, kreska jasna ale już lepiej widoczna gołym okiem.
25.06 kolejne USG, nic nie widać, dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. Trafiłam na szpital wieczorem koło 22. Pobranie krwi.
Rano USG , doktor zauważyła COŚ za mięśniakiem którego mam w macicy.
Po 4 dniach zostałam wypuszczona, na wypisie napisali wczesna ciąża 5 TC. Na USG mam iść za tydzień.
Niestety beta hcg rośnie słabo ;
25.06 godz 22.00 - beta 871.3
27.06 godz. 06.00 - beta 1141
29.06 godz. 06.00- beta 1828

Myślicie że coś z tego będzie ? :(
 
reklama
Moim zdaniem przygotuj się na najgorsze. Raczej nic z tego nie będzie. Masz strasznie krótkie cykle. Sprawdzałaś w ogóle dlaczego?
 
No przyrost kiepski , przy 26 dc ,już powinno być serduszko, ja tez nastawilabym się na najgorsze ,przykro mi
 
U mnie niestety w podobnej sytuacji była ciąża pozamaciczna. Jeśli USG powyżej bety 1500 nie pokazuje pęcherzyka w macicy to może (nie musi!!!) oznaczać cp. Ja miesiąc temu przez tydzień leżałam w szpitalu z podejrzeniem cp. Przyjęta przy becie 2000. Przy codziennym USG i becie co dwa dni, zarodek znalazł się w jajowodzie dopiero przy becie 4800: godzinę potem byłam na stole.
Miej z tyłu głowy ewentualność że to cp, ale niekoniecznie, wciąż może być wszystko ok i trzymam mocno kciuki!
 
U mnie niestety w podobnej sytuacji była ciąża pozamaciczna. Jeśli USG powyżej bety 1500 nie pokazuje pęcherzyka w macicy to może (nie musi!!!) oznaczać cp. Ja miesiąc temu przez tydzień leżałam w szpitalu z podejrzeniem cp. Przyjęta przy becie 2000. Przy codziennym USG i becie co dwa dni, zarodek znalazł się w jajowodzie dopiero przy becie 4800: godzinę potem byłam na stole.
Miej z tyłu głowy ewentualność że to cp, ale niekoniecznie, wciąż może być wszystko ok i trzymam mocno kciuki!

Na wypisie mam że podejrzenie ciąży pozamacicznej -negatywne.
Widać pęcherzyk ciążowy, ale nic tam jeszcze nie ma. Napisali mi że to wczesna ciąża , 5 TC.
 
No to jak już jest pęcherzyk w macicy to cp jest faktycznie wykluczona. Może (nie musi!!) wciąż być puste jajo płodowe albo zbliżające się poronienie ze względu na słabe przyrosty bety. Ale też może beta zacząć szybować w górę i tego Ci życzę :)
 
reklama
Do góry