reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciaza

To straszne ze zostawia sie w niektórych krajach kobietę na pastwę losu.
Kiedyś dziewczyna pisala na forum ze jej koleżanka do Niemiec luteine i duphaston przysłała jak lekarz nie dał
Dziewczyny to nie jest znowu tak do końca prawda. Ja mam swoją drugą ciaze w Niemczech prowadzona i jestem z opieki bardzo zadowolona (a miałam i na ubezpieczenie prywatne i panstwowe). Bardzo dużo badań usg (oficjalnie niby 3 a większość lekarzy robi ma każdej wizycie), mnóstwo badań krwi itp. Co do wczesnej ciąży, ja miałam usg juz w 6 tygodniu potwoerdzajace ciaze i potem znowu w 7 potwierdzajace bicie serca. Do 12 czesto lekarze chca widziec pacjentke co 2 tyg. ze względu właśnie na częstsze poronienia. W każdym kraju znajdą się beznadziejni lekarze. Nie wiem w jakiej części kraju mieszka monikabar. Ja mieszkam na Bawarii między Augsburgiem i Monachium. W razie czego mogę polecić dobrych specjalistow.
 
reklama
Kochana, żadnych badań oprócz usg mi nie zrobiono. Nawet o sprawdzenie beta sama sie prosiłam. Niestety czuje ze tej ciąży nie da sie już uratować ale i tak jutro idę zapisać sie do nowego lekarza. Mam nadzieje ze będzie lepszy i tak jak piszesz w innym poście może ja tez następnym razem z polski spróbuje ściągnąć progesteron albo luteinę. Nie chce przechodzić przez następna stratę bo jest to naprawdę ciężkie przeżycie.
 
Myśle ze to nie jest ogólna opieka w Niemczech ale ja po prostu trafiłam na takiego lekarza. Sama czytając fora byłam w szoku ze trzeba tak wiele badań krwi i moczu wykonać a ja od początku byłam wysyłana do domu. Mam nadzieje ze natrafie na tak super lekarza jak ty kasia.zosia
 
Myśle ze to nie jest ogólna opieka w Niemczech ale ja po prostu trafiłam na takiego lekarza. Sama czytając fora byłam w szoku ze trzeba tak wiele badań krwi i moczu wykonać a ja od początku byłam wysyłana do domu. Mam nadzieje ze natrafie na tak super lekarza jak ty kasia.zosia
Ja nawet trafiłam na wielu takich. Dwóch różnych do prowadzenia ciazy (musialam zmienic ze wzgledu na zmiane ubezpieczenia). I teraz już kilku podczas pobytu w szpitalu :) jak będziesz szukać to skorzystaj ze strony jameda.de tam wpisuje się rodzaj lekarza np. Frauenarzt, swój kod pocztowy i wyskakuje ci lista z oceną i opiniami pacjentów (ocena jeden jest najlepsza) :) Nawet z ciekawości sprawdź sobie swojego lekarza. Jak ma ocenę gorsza niż 3 to slabo (choć czasem gorsza ocena wynika np z długiego czasu czekania, trzeba opinie poczytac).
 
Ja nawet trafiłam na wielu takich. Dwóch różnych do prowadzenia ciazy (musialam zmienic ze wzgledu na zmiane ubezpieczenia). I teraz już kilku podczas pobytu w szpitalu :) jak będziesz szukać to skorzystaj ze strony jameda.de tam wpisuje się rodzaj lekarza np. Frauenarzt, swój kod pocztowy i wyskakuje ci lista z oceną i opiniami pacjentów (ocena jeden jest najlepsza) :) Nawet z ciekawości sprawdź sobie swojego lekarza. Jak ma ocenę gorsza niż 3 to slabo (choć czasem gorsza ocena wynika np z długiego czasu czekania, trzeba opinie poczytac).
kasia.zosia bardzo ci dziekuje, sprawdziłam i faktycznie mimo kilku specjalności mój lekarz nie ma dobrej opini. Same 3 i 4, znalazłam panią która przyjmuje w moim mieście i ma naprawdę super opinie. Zaraz będę do niej dzwonić.
Dziś zaczęłam lekko krwawić, nie jest tego dużo tylko jak idę do łazienki to wtedy coś poleci wiec chyba sie zaczyna. Bólu wielkiego nie mam tylko lekkie Klocia od czasu do czasu.
Jeśli uda mi sie zajść w ciąże jeszcze raz to mam nadzieje ze tym razem moja dzidzia przeżyje. Wierze ze ta lekarka będzie naprawdę dobra, wiele osób na forum jest bardzo z niej zadowolona wiec czuje sie już spokojniejsza.
 
Dziewczyny to nie jest znowu tak do końca prawda. Ja mam swoją drugą ciaze w Niemczech prowadzona i jestem z opieki bardzo zadowolona (a miałam i na ubezpieczenie prywatne i panstwowe). Bardzo dużo badań usg (oficjalnie niby 3 a większość lekarzy robi ma każdej wizycie), mnóstwo badań krwi itp. Co do wczesnej ciąży, ja miałam usg juz w 6 tygodniu potwoerdzajace ciaze i potem znowu w 7 potwierdzajace bicie serca. Do 12 czesto lekarze chca widziec pacjentke co 2 tyg. ze względu właśnie na częstsze poronienia. W każdym kraju znajdą się beznadziejni lekarze. Nie wiem w jakiej części kraju mieszka monikabar. Ja mieszkam na Bawarii między Augsburgiem i Monachium. W razie czego mogę polecić dobrych specjalistow.
No to tez trzeba trafić:):)
 
Ja bym radziła iść do polskiego lekarza po progesteron, luteina lub duphaston (najczęściej przepisuje lekarz) u mnie za granicą jest odpowiednik duphastonu, także koniecznie podpytaj i walcz o receptę, bo jak ktoś tu napisał możesz mieć zdrowa ciążę a mało progesteronu, radziłabym zbadać w laboratorium tez właśnie poziom progesteronu,

Jeśli u Ciebie nie ma.lekarza który przepisze ten lek to poszukaj na własną rękę on ci nie zaszkodzi w ciąży

Ps. Na głupiego lekarza trafiłaś idź do innego,

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
hej dziewczyny ! Podejrzewam ze jestem w bardzo wczesnej ciazy ( moje cykle sa regularne 30 dni . dzis 37 dzien @brak ) 2 testy pozytywne z czego jedna kreska bladziutka ale widoczna, 1 negatywny. W poniedzialek mam wizyte u lekarza ale tu w uk ciaza nie jest brana serio do 12 tyg tak slyszalam .Moje pytanie brzmi czy ktoras z was leciala samolotem w bardzo wczesnej ciazy ? Mam zaplanowany od dawna lot do Polski za tydzień i z Polski 4 dniowy rejs do Szwecji. Bardzo obawiam się ze jeśli naprawdę jestem w ciąży to coś może się stać podczas tej podróży . Dodam że 4 lata temu poronilam wczesna ciaze:/ Co myślicie ? Z góry dZiekuje za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Ja na Twoim miejscu bym nie ryzykowała raczej. A musisz lecieć? Czy to coś pilnego?Nie wiem gdzie ale słyszałam, że we wczesnej ciąży nie należy latać. Nie wiem jednak czy to prawda bo nie rozmawiałam na ten temat z ginekologiem.

Napisane na GT-I9195 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja na Twoim miejscu bym nie ryzykowała raczej. A musisz lecieć? Czy to coś pilnego?Nie wiem gdzie ale słyszałam, że we wczesnej ciąży nie należy latać. Nie wiem jednak czy to prawda bo nie rozmawiałam na ten temat z ginekologiem.

Napisane na GT-I9195 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie muszę lecieć i to nie jest nic pilnego , po prostu mamy już od dawna bilety i długo czekaliśmy na tą wycieczkę. Jutro mam wizytę u lekarza rodzinnego , mam nadzeje że zrobi mi jakieś badania i wszystko się wyjaśni . Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry