reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża ?

Paulinax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2017
Postów
337
Witam,
Staramy się z mężem o dzidzie .
W tym miesiącu zakupiłam porzadny test owulacyjny, który wykrył owulacje.
Moje cykle są dość regularne od 29-36 dni.
W 27 cyklu naszło mnie na zrobienie testu- wiem, nie powinnam przed okresem, ale nawet nie myślałam, że będzie w ogóle pozytywny.
A był i to 3 z innej firmy, porządne 2 grube krechy !
Następnego dnia zrobiłam również 2 inne i również były pozytywne.
Wczoraj byłam u ginekologa w 29 dniu, bo mąż nalegał i jak to przewidywałam ciężko było mu coś wyryć, bo wcześnie trochę.
Ale wykrył 1mm pęcherzyk.
Ciążę uznaje od 1,5mm .
Mam zgłosić się za tydzień.
Niestety nastraszyl mnie okresem i ze może nic z tego nie być.
Naprawdę takie niepowodzenia są częste?
Czy jest możliwość aby utrzymać pęcherzyk?
Czy to raczej już natura wybiera?
Wyszłam w przekonaniu, że nie mam sobie robić wielkich nadziei .
Nawet nie wiem czy jestem jakby w ciąży i jaki to tydzień. ..
Ze stresu zapomniałam zapytać a lekarz nie był za bardzo wylewny.
Proszę poradźcie mi coś
Pozdrawiam
 
reklama
Mam cykle co 28 dni, zawsze jak w zegarku dokładnie co do dnia, test zrobiłam 2 dni później i wyszedł pozytywny. Ta druga kreska była jeszcze blada, ale była. Po tygodniu zrobiłam drugi test i była
znacznie wyraźniejsza. Do lekarza poszłam dopiero w 6 czy 7 tc (licząc od ostatniej miesiączki, byłam zapisana na cytologię a poszłam potwierdzić ciążę).Trzymam kciuki. Bądź dobrej myśli, w sumie każda ciąża ma na początku pęcherzyk takiej wielkości jak i Twój. Może troszkę za wcześnie poszłaś do lekarza. Dodam, że ja na samym początku nie miałam żadnych objawów , prócz opoźniajacej się miesiączki. Czasami tylko brzuszek bolał jak by ona miała przyjść. Aktualnie jestem w 35 tc
 
Lekarz nie chciał Cie wystraszyć. Miał na myśli jedynie to, ze przed okresem radość jest ryzykowna bo mamy ryzyko ciąży biochemicznej. Jest pozytywny test. I maleńki pęcherzyk. Resztę zrobi natura. Natomiast dla swojego spokoju możesz zrobic beta hcg i powtórzyć po 48 godzinach. Prawidłowy przyrost tego hormonu świadczy o rozwijającej się ciąży.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Za wcześnie do lekarza, bo wczesna ciąża i mogę okres dostać?
Czy nic nie widać na tym etapie?:)
Bardzo się martwię, czy ta ciąża się utrzyma ...
 
Lekarz nie chciał Cie wystraszyć. Miał na myśli jedynie to, ze przed okresem radość jest ryzykowna bo mamy ryzyko ciąży biochemicznej. Jest pozytywny test. I maleńki pęcherzyk. Resztę zrobi natura. Natomiast dla swojego spokoju możesz zrobic beta hcg i powtórzyć po 48 godzinach. Prawidłowy przyrost tego hormonu świadczy o rozwijającej się ciąży.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
dziękuję, czyli nadzieja jest:)
 
Za wcześnie :-)
Na tym etapie nic nie widać ja też się w ciąży pospieszylam i czarno było
Idź za tydzień dwa wtedy już zobaczysz serduszko na bank:)
Dla własnego spokoju zrób betę i powtórz po 48 h czy dobrze przyrasta:)
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Za wcześnie do lekarza, bo wczesna ciąża i mogę okres dostać?
Czy nic nie widać na tym etapie?:)
Bardzo się martwię, czy ta ciąża się utrzyma ...
Pierwsza wizyta u lekarza zalecana jest troszkę później, a nie od razu po zrobieniu testu. Rzeczywiście najlepiej zrobić badanie krwi i je powtórzyć.
 
A ja Ci doradzę zmianę lekarza na takiego który nie będzie Cię stresował! Stres nie pomaga a nawet może przeszkadzać w ciąży. I w odpowiedzi na Twoje pytanie około 30%ciąż konczy sie niepowodzeniem. Moim zdaniem nie masz powodów do stresu bo ciąża jest bardzo wczesna i jak piszą dziewczyny za tydzień dwa bedzie już serduszko.
 
reklama
A ja Ci doradzę zmianę lekarza na takiego który nie będzie Cię stresował! Stres nie pomaga a nawet może przeszkadzać w ciąży. I w odpowiedzi na Twoje pytanie około 30%ciąż konczy sie niepowodzeniem. Moim zdaniem nie masz powodów do stresu bo ciąża jest bardzo wczesna i jak piszą dziewczyny za tydzień dwa bedzie już serduszko.
Racja co to za lekarz który tak kobietę doluje na pierwszej wizycie ..
 
Do góry