reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesne wspomaganie rozwoju- dzielmy się doświadczeniami

reklama
Cześć dziewczyny. Jestem nowa na tym forum. To znaczy nie do końca bo już przy pierwszej córci byłam tu częstym gościem, a teraz mam drugą córcię i wróciłam do Was.
Piszę bo moja córcia miała podejrzenie wzmożonego napięcia mięśniowego, jednak okazało się ,że wszystko jest OK. Na szczęście :)
Przypadkiem dzięki znajomej mojej znajomej trafiłam na świetną panią która uczy rodziców i przyszłe mamy masażu Shantala i powiem szczerze, że dzięki niemu zauważyłam niesamowitą poprawę w rozwoju córci.
 
mitaginka - bardzo przydatny wątek =)
moja córcia ma stwierdzoną asymetrię prawostronną, od ponad miesiąca chodzimy do Poradni Rehabilitacyjnej na ćwiczenia (na Fundusz dodam). Zalecone też mamy ćw metodą Voity. Na początku chodziliśmy co tydzień, ale teraz już jest widoczna poprawa i chodzimy co dwa, trzy tygodnie. Voitę oczywiście ćwiczymy w domu z małą sami, 3 razy dziennie. Zalecenia mamy takie o jakich tutaj piszecie. Mogę dodać jedynie, że rehabilitantka pokazywała nam jak trzymać dziecko podczas kąpieli - tzn. skoro trzyma ładnie główkę to już jej nie podtrzymywać, tylko bardziej chwytać dziecko pod paszkami jedną ręką prowadząc ją za barkami dziecka. I ogólnie polecała basen jako aktywność rozwijającą symetrię ciała =)

pozdrawiam =)
 
WITAM SERDECZNIE!

Mam gorącą prośbę. Jestem studentką ostatniego roku Pedagogiki Specjalnej i piszę pracę licencjacką pt: Opinie rodziców dzieci z niepełnosprawnością na temat wczesnego wspomagania rozwoju.

Bardzo potrzebuję waszej pomocy! Od tego zależy napisanie rzetelnej pracy i zakończenie studiów.

Oto link do mojej ankiety:

http://www.ankietka.pl/ankieta/117984/opinie-rodzicow-dzieci-z-niepelnosprawnoscia-na-temat-wczesnego-wspomagania-rozwoju.html

Dziękuję z góry!
smile.gif
 
Do góry