reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesne wstawanie dziecka

Elamama

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2017
Postów
70
Hej. Córka 22 m-ce budzi się wcześnie rano- 4.30 -5.00. W dzien ma jedną drzemkę okolo 13.30 która trwa zazwyczaj 2 godziny. Na noc chodzi spać okolo 20-21. Pytanie do mam, ktorym jakimś sposobem udało się wydłużyć sen dziecka, co zmienilyscie ? Niestety jest to męczace bo pracuje zmianowo i gdy mam na popołudnie nie chciałabym tak wcześnie się budzić. Pokój póki co mamy wspólny.
 
reklama
Można pokombinować z drzemka. Doskonale Cię rozumiem bo mój miał to samo. Tyle że zasypial nawet o 18 bez drzemki i pobudki 4-5. Na szczęście wyrósł.
 
U nas się sprawdziła zmiana pokoju na osobny (mam wrażenie że to nasze chrapanie przeszkadzało synowi :D) rewelacyjnej zmiany nie było ale jednak mały śpi około godziny dłużej i wstaje o 6 czasem o 6:30 rano :)
 
Mój starszy syn tak miał, może z tą różnicą że wstawal o 6 jak w zegarku. Nic nie pomogły rolety, cisza, nie pomogło nawet zmniejszenie drzemki. Trochę trwało nim zaczął wstawać o ludzkiej godzinie, miał 2,5 roku ale przeszło mu takie wstawanie "z kurami". Spał spokojnie do 8.30 a teraz ma 5 lat i do przedszkola codziennie muszę go budzić ;)
 
Myślę że wszystko zależy od dziecka , nie rezygnuj z drzemki w dzień ani jej nie skracają bo będziesz mieć tylko dziecko marude a i tak będzie tak samo wstawać , mojej koleżanki córka śpi od 24-7 i potrafi wstać na 4h w nocy , drzemka jedna w dzień ... Próbowała już wszystkiego i nic ... Mój syn ma 15 miesięcy śpi 21-7 i też 2-3 h w dzień
Więc myślę że to nie ma reguły i trzeba to przeczekać, ma w sobie nadmiar energii i nie potrzebuje tyle snu
Ewentualnie podpytaj lekarza o syropki wyciszające ;)
 
reklama
Do góry