reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniak

Dołączył(a)
30 Lipiec 2012
Postów
7
Witam ponownie drogie mamy :) Mój synek urodził się w 36 tygodniu ciąży, jednak zagrażał mi już poród w 29 tygodniu ciąży, dzięki leżeniu w szpitalu i zażywaniu odpowiednich leków udało się dotrzymać do dziewiątego miesiąca. Mój synek urodził się zdrowy, dostał 10 punktów, miał żółtaczkę i był naświetlany. Jednak od początku martwiła mnie jego senność. Po porodzie to mogło być jeszcze zrozumiałe, ale dziś kiedy ma 3,5 miesiąca nadal jest śpiochem. Praktycznie w ogóle nie płacze, budzi się średnio co trzy godziny do jedzonka, potem znowu śpi. Jest aż nad wyraz spokojny. Uśmiecha się do nas, jednak nie chwyta jeszcze zabawek, nie wykazuje też zbytnio zainteresowania nimi. Martwię się o moje dziecko, nie wiem czy jest to normalne żeby dziecko tyle spało :( :( Czy któraś z was miała podobną sytuację, urodziła wcześniaka ?
 
reklama
Też urodziłam córke w 36 tc (ciąża zagrożona od 14 tc miałam pessarium). Powinni zrobić małemu USG główki, które powinnas powtórzyć przed pierwszą szczepionką - tak bylo u nas, podobno standardowa procedura. W szpitalu na zdjęciach były widoczne male wylewy, dość częste u wczesniaków. Na powrórnym nic już nie było.
Co do spania to u małych dzieci jest raczej normalne, szczególnie jezeli synek miał żółtaczkę - może nie została do końca wyleczona?
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości idź do lekarza. Lepiej dmuchać na zimne.
 
ja tez urodziłam w 36tyg. usg główki racja.. moja tez miała je robione..żółtaczke tez miała i to dosc długo.. na poczatku byla bardzo senna i spokojna ale teraz tak juz nie jest.. wrecz odwrotnie.. co do chwytania zabawek moja dopiero teraz od paru dni zaczęła to robic.. wiec tym bym sie nie martwiła
 
Marzena ja miałam dziecko aktywne nad wyraz. W wieku 3ch miesięcy spała tyle co kot napłakał. W nocy ok ale w dzień-porażka.
Nie jestem pewna czy to jest ok, czasami zdarzają się takie spokojne dzieci jak Twoje ale skonsultuj to z pediatrą. W wieku 3ch miesięcy moje dziecko gugało, rozglądało, była aktywna. Szalała na macie edukacyjnej.
Być może Ty masz spokojne dziecię ale na wszelki wypadek spytaj lekarza.
W książeczce zdrowia dziecka napisane jest co w danym wieku dziecko powinno potrafić. Oczywiście nie każde dziecko idzie takim samym tokiem, są leniuszki, są dzieci, które szybciej robią pewne rzeczy. Każde dziecko jest inne. Nie wiem jak z wcześniakami, popytaj mamy z wątku o wcześniakach jak to z nimi było. Być może poślizg jakiś możecie mieć.
Póki co wyczytałam, że w wieku 3ch miesięcy:
w pozycji na brzuszki opiera się na przedramieniu
utrzymuje głowę prosto w pozycji siedzącej
1 próby łączenia sylab
bawi się rączkami i wkłada je do buzi
odpowiada uśmiechem na uśmiech
 
Ostatnia edycja:
Witam. Urodziłam w 30 tygodniu. Po 7 tygodniach mała wyszła do domu. Śpiochem była do połowy 3 miesiąca,a później już raczej była żywotna w cągu dnia.Ja na Twoim miejscu poszłabym do pediatry i do neurologa. Może to wzmożone napięcie mięśniowe. Może to asymetria komór mózgowych, a może to nic i tylko maleństwo lubi spać :-) po co się martwić na zapas, lepiej kopsnąć do lekarza i skonsultować.
 
Net-ka, nie wiem skąd ten opis tych umiejętności 3-miesięcznego dziecka. Mocno przesadzony. Jakie łączenie sylab? i kto sadza 3-miesięczne dziecko?
 
moja jest z 37 tc i raczej w 3,5 miesiace byla bardzo zywotna wiesz moze tak jak dziewczyny pisza idz do pediatry i neurologa oni to sprawdza i bedziesz wiedziala o co chodzi
celzedonia nat-ka miala na mysli nie to ze dziecko sie sadza same tylko jak trzyma sie na kolanach to dzidzia trzyma glowke juz sztywno
 
Powiem ci że dla świętego spokoju skonsultuj się z lekarzem, ale podejrzewam że jesteś tą jedną z nielicznych której dzidziuś lubi pospać. No ale nie martw się pewnego dnia jeszcze za tym zatęsknisz.
 
reklama
CalzedoniaFRUCZKA wzięłam ten opis z książeczki zdrowia dziecka, Twoje też taką ma. Sprawdź i przeczytaj. Na wizytach kontrolnych pediatra odznacza tam co dziecko potrafi.
 
Do góry