reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesniaki ur,36 tydzień

wiktoria12

Mama i żona :)
Dołączył(a)
29 Styczeń 2009
Postów
4 994
Miasto
Gdzie wszyscy są szczęśliwi
Witajcie Drogie mamusie.......:tak:
zakładam ten nowy wątek bo jeszcze takiego nie ma
chciała bym sie dowiedzieć jak urodziły sie dzieci w 36 tygodniu ciąży
i czy miały jakieś ploblemy po porodzie.Prosze was bardzo piszcie.:-)
 
reklama
Moj synek urodzil sie w 36 tyg plus 5 dni:tak:Wazyl 2660 i mial 47cm;-)Nie mial zadnych problemow:-)Po trzech dobach wychodzilismy do domku;-)Dzisiaj jest rozbrykanym pieciolatkiem

Napisz wiecej o swojej coreczce:tak::tak::tak:
No i zapraszam Cie na watek pogaduchy wczesnych rodzicow;-)tam sa mamy ktore urodzily wczesniaki w roznych tygodniach ciazy:tak::tak::tak:
 
Synka urodziłam w 36 tyg ciąży przez cesarskie cięcie po porodzie męczył sie przy odchaniu i nie trzymał temperatury ciała był pod tlenoterapią miał też odme płucną lewo stronną ciągle był w inkubatorze. Kamilek urodził sie 13 lipca a dopiero 23 dali mi go na sale a już 25 wyszliśmy do domu ale zanim to nastąpiło to ciągle miał badania robione.Ale słyszałam że wczesniactwo nie jest powodem odmy płucnej pytałam lekarzy ale każdy mówi coś innego dlatego prosze was mamy jesli miałyście taki problem to mi napiszcie.Teraz kamilek ma nie całe 7 miesięcy i jest zdrowy.
 
Witam was mamy,ja urodziłam synka w 35+2,ważył 3.300 i mierzył 51cm.Po porodzie przezyłam koszmar maly mial szmery na sercu,był owinięty pępowina i miał lekkie niedotlenienie mózgu a najgorsza w tym wszystkim była żółtaczka która trzymala sie do 2 miesiąca. Teraz moj synek ma 8 miesięcy jest zdrowym i wesołym chłopcem.
Pozdrawiam.
 
Moja córcia miała odme płucną .Miała zakładany dren gdyż pękło jej plucko.Z tego co ssię orientuję to zazwyczaj odme mają wcześniaki,które przebywają pod respiratorem.Właśnie powietrze dozowane do płucek może spowodowac odme.Znam wiele dzieci które miały odme.U mojej niuni bardzo szybko wszystko się zabliżniło.
 
mój synek też miał dren zakładany a ranka też sie mu zagoiła tak że jej nie widać.Tylko ja nie wiem czy jakby urodził sie w terminie czy też miałby odme.Czy to błąd lekarzy sama nie wiem.
 
Witam! Moja córcia urodziła sie na przełomie 35-36 tydzień . Urodziłam naturalnie. Dostała 9 punktów była całkiem zdrowa:) . Od razu byłyśmy razem .Ważyła 2800 . Teraz ma 13 miesięcy i jest zdrową radosną dziewczynką.
 
Witajcie :-)
Moja córeczka urodziła się w 36 tc przez cc. Też na początku miała problemy z oddychaniem i była podłączona do if. Ważyła 2660g. Szybko wszystko minęło i po tygodniu wróciłyśmy do domku. W serduszku ma 4mm otwór między komorami, na szczęście nie ma to żadnego wpłwu na jej kondycję zdrowotną. Od początku są problemy z jedzeniem, ma refluks i cały przewód pokarmowy działa bardzo powoli (długo trawi jedzonko) Poza tym jest zdrowa i ładnie rośnie :-)
 
Jak tak czytam ten wątek to mi troche przykro... Moja Zuzia ważyła tylko 1580 na początku 36tyg:)
 
reklama
Moją córcię urodziłam w 37+4 tyg ale została zakwalifikowana jako wcześniak z 36 tyg. Ważyła 2700 g (jak wychodziłyśmy do domku 2540g) i mierzyła 52 cm. Miała dość duże objawy wcześniactwa, stan zapalny płuc, nie trzymała temperatury (leżała w inkubatorze), oczywiście silną żółtaczkę (fototerapia + kroplówki z glukozy). Po tygodniu wyszłyśmy do domku i jak na razie największym zmartwieniem jest koszmarne ulewanie pokarmu. Nic nie pomaga, ani wielokrotne odbijanie w czasie karmienia ani podwyższone łóżeczko. Generalnie po posiłku potrafi ulać z 6-8 razy (ale niestety przewijam ją po karmieniu bo w trakcie się załatwia) i podejrzewam że to też jest znaczną przyczyną ulewań. Poza tym potrafi ulać nawet 2 godz po posiłku (czasami takim żółtym przetrawionym mlekiem). Synek też ulewał (urodził się na przełomie 36/37 tyg). Może ma refluks, jak to rozpoznać? Mimo tych ulewań przybiera ładnie na wadze. Przez 4 tyg przybrała prawie 1 kg. Jutro idziemy na kontrolę do poradni Patologii Noworodka to się podpytam, bo inaczej się wykończę z przebieraniem Julci.
 
Do góry