reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesniaki ur,36 tydzień

gratuluje słodziutkiego uśmiechu :-):-):-):-):-)

Ania gratuluje dobrych wieści:tak:

Wczoraj byliśmy na 1 wizycie u pedjatry , oprócz niewielkiego katarku który dręczy niuńka wszystko wporządku , przybiera na wadze ma już całe 3300:tak: . w 2 tygodnie przybrał prawie 600 :-). dostał jakieś witaminy d , k i jakieś cośtam mam podawać od poniedziałku , spacerek też mamy już zaliczony :-D.
dostaliśmy skierowanie na powtórne badanie bioderek podobno to standart u wcześniaczków:dry: a babsztyl zapewniał że wszystko gra - więc po co ?
no ale jeśli trzeba to trzeba.
 
reklama
gratuluje słodziutkiego uśmiechu :-):-):-):-):-)

Ania gratuluje dobrych wieści:tak:

Wczoraj byliśmy na 1 wizycie u pedjatry , oprócz niewielkiego katarku który dręczy niuńka wszystko wporządku , przybiera na wadze ma już całe 3300:tak: . w 2 tygodnie przybrał prawie 600 :-). dostał jakieś witaminy d , k i jakieś cośtam mam podawać od poniedziałku , spacerek też mamy już zaliczony :-D.
dostaliśmy skierowanie na powtórne badanie bioderek podobno to standart u wcześniaczków:dry: a babsztyl zapewniał że wszystko gra - więc po co ?
no ale jeśli trzeba to trzeba.
hmmm... a to ciekawe, a mi wszyscy tu mowia ze bioderka zdrowe, a nikt tu usg nie robi, w takich momentach zazdroszcze wam polski...
ale tak na wszelki wypadek pielu****e ja, nie wyglada to dosc ladnie ale chszanie to,zdrowko wazniejsze...
 
gratuluje słodziutkiego uśmiechu :-):-):-):-):-)

Ania gratuluje dobrych wieści:tak:

Wczoraj byliśmy na 1 wizycie u pedjatry , oprócz niewielkiego katarku który dręczy niuńka wszystko wporządku , przybiera na wadze ma już całe 3300:tak: . w 2 tygodnie przybrał prawie 600 :-). dostał jakieś witaminy d , k i jakieś cośtam mam podawać od poniedziałku , spacerek też mamy już zaliczony :-D.
dostaliśmy skierowanie na powtórne badanie bioderek podobno to standart u wcześniaczków:dry: a babsztyl zapewniał że wszystko gra - więc po co ?
no ale jeśli trzeba to trzeba.
U nas na badanie bioderek czeka się 3 m-ce a powinno być zrobione do 6tyg...:no:
mama_Bartusia nie wiem czy pieluszkowanie "na wszelki wypadek" będzie dobrym rozwiązaniem. na badaniu też powiedzieli mi że mam pieluszkować z miesiąc. A potem juz nie trzeba kontrolować:sorry2: A jak pojechałam do pediatry na kontrole i potem na rehabilitację to tak mnie zbeształy lekarki że tego sie nie robi bo teraz pampersy maja odpowiednia szerokość i lepiej ćwiczyc dotykając kolankami dziecka do brzuszka.
 
U nas na badanie bioderek czeka się 3 m-ce a powinno być zrobione do 6tyg...:no:
mama_Bartusia nie wiem czy pieluszkowanie "na wszelki wypadek" będzie dobrym rozwiązaniem. na badaniu też powiedzieli mi że mam pieluszkować z miesiąc. A potem juz nie trzeba kontrolować:sorry2: A jak pojechałam do pediatry na kontrole i potem na rehabilitację to tak mnie zbeształy lekarki że tego sie nie robi bo teraz pampersy maja odpowiednia szerokość i lepiej ćwiczyc dotykając kolankami dziecka do brzuszka.


tak??? kurcze, no to chyba sie cos zmienilo przez 4 lata, bo moj synus jak sie urodzil(w polsce) to po 6 tyg.ortopeda kazal przez miesiac go pieluchowac i po miesiacu wszystko byloi juz w normie...teraz to nie wiem co robic,chcialabym zeby ktos zobaczyl moja coreczke...
 
co lekarz to co innego gada:baffled::baffled::baffled: a bioderka Oskarek miał już robione ale trzeba powtórzyć bo podobno tak sie robi :dry:. o pieluszkowaniu nikt nawet niewspominał :dry:

a to wczorajszy niuniek
 

Załączniki

  • m 018.jpg
    m 018.jpg
    16,9 KB · Wyświetleń: 138
  • m 017.jpg
    m 017.jpg
    16,4 KB · Wyświetleń: 129
Andzia111 jaki słodziaczek :-)
Mamo Bartusia piękna królewna:-) To zdjęcie na kocyku w kwiatuszki jest przecudne :-):-)

Ja USG bioderek robiłam dwa razy. Lekarze tak właśnie kazali robić pomimo że było wszystko ok. Pierwsze po szóstym tygodniu życia i potem jeszcze raz, ale już nie pamiętam ile miała wtedy:sorry2: Za każdym razem pan doktor mówił że jest super i nie trzeba dodatkowo pieluchować.
W piątek byłam z Mają u pediatry na "przeglądzie" Waga dalej poniżej 3 centyla, 6870g Dostałyśmy też skierowanie do neurologa bo małej przydarzył się epizod drgawkowy:-( Mam nadzieję że to się więcej już nie powtórzy, ale tak na wszelki wypadek ma ją oglądnąć neurolog.
 
reklama
A ja mam problem z Julką. Julka często płacze w trakcie karmienia. I wiem, że problemem jest powietrze w brzuszku ale nie tylko. Mała ma problem ze zrobieniem kupki, potrafi nie robić przez kilka dni. I im dłużej nie robi tym bardziej nerwowo je. Wczoraj był już 5 dzień i pomogłam jej mydełkiem to zrobiła dwie pieluchy. Dziś byłam u lekarza i dostała syrop Debridat, mam nadzieję, że pomoże. Jak nie to lekarz będzie szukał przyczyny. U niej może być troszkę to zaburzone przez wcześniactwo ale do 1,5 miesiąca było normalnie kilka razy dziennie. Po szczepieniu się przyblokowała. No nic zobaczymy. Bo ona jak gorzej je to też kiepsko przybiera na wadze. Lekarz na razie kazał się nie martwić i poczekać na efekty leczenia.
Może macie jakieś pomysły i rady? Bo dla mnie to jest zupełnie nowa sytuacja gdyż z Marcinkiem nie miałam takich sensacji.
 
Do góry