reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniejsze poronienie a ciąża

@mikikiki Zapraszam na wątek: Link do: Ciąża Po Poronieniu
A co do Twoich dolegliwości - koniecznie znajdź sobie dobrego ginekologa. Zrób test ciążowy - to że koleżance długo nie wychodził - może oznaczać, że coś źle robiła, albo miała późniejszą owulację Zbadaj hormony i przy Twoich dolegliwościach - koniecznie tarczycę. Koniecznie cytologia i USG przezpochwowe i piersi. Oczywiście morfologia i glukoza. Przy okazji badań z krwi - zbadaj hormon beta hcg - on Ci prawdę powie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A witaminy biore tak samo, dużo dużo przed planowaną miesiączką. Już z jakiś miesiąc. Więc na prawdę nie ma mowy, że cokolwiek sobie wmówiłam. Nie próbowałam nawet niczego się doszukiwać, bo nie miałam pojęcia, że nie dostane miesiączki. Jedynie co wystąpiło po zatrzymaniu piersi to chwile po terminie bolesność piersi, wzdęcia, uczucie nagłego zimna. A tak wszystko było dużo dużo przed. Testy z apteki są dla mnie miarodajne, już była taka sytuacja u mojej znajomej, że test pokazał ciąże dopiero w 7 tyg i to nie każdy który robiła

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
To dziwna trochę ta znajoma, chyba że jej ciąża była duuużo wcześniejsza bo to niemożliwe, żeby przy normalnej, prawidłowej ciąży pokazał dopiero w 7tc. Testy zaczynają się od czułości 10 mlU/ml, a tak wyglądają stężenia bhcg w prawidłowo przebiegającej ciąży:
Normy beta hCG dla tygodni ciąży, licząc tygodnie od ostatniej miesiączki:
  • 3. tydzień 5 - 50 mIU/ml
  • 4. tydzień 5 - 426 mIU/ml
  • 5. tydzień 18 - 7,340 mIU/ml
  • 6. tydzień 1,080 - 56,500 mIU/ml
  • 7. - 8. tydzień 7, 650 - 229,000 mIU/ml
  • 9. - 12. tydzień 25,700 - 288,000 mIU/ml
Zapewniam Cię, że test jest skuteczniejszy od porad na forum, a to że masz objawy, które mogą być ciążowe (lub przedmiesiączkowe) to wiesz sama. Leć do apteki, albo jak wolisz do laboratorium i zrób test z krwi. Szaleństwem jest czekać tyle do wizyty, bo może będziesz potrzebować leków na podtrzymanie. Jeśli beta hcg wyjdzie pozytywna to powtórz kolejną po 48 lub 72h żeby sprawdzić czy prawidłowo przyrasta. ( w necie są kalkulatory przyrostu bhcg) Niepokojące jest tez to co napisałaś - o tym, że wypadły z Ciebie jakieś tkanki po kilku miesiącach - czy po poronieniu miałaś zrobione usg i było stwierdzone, że to poronienie zupełne i jest "czysto"? Czy byłaś u lekarza po tym jak Ci to "wypadło" i nie dostałaś miesiączki?
 
Najlepiej przyspiesz wizyte u lekarza, bo to mozr byc ciaza, ale mozesz tez byc zle wyczyszczona po poronieniu, a to jest bardzo niebezpieczne.
 
Kochana, te objawy mam dużo dużo przed tym za nim zaczęła mi się spóźniać miesiączka. Wszystko w jakimś odstępie czasowym. Przecież czuje to wszystko, ból piersi, wzdęcia itp. :/

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
mikiki idź jutro do labo, zrób betaHCG i będziesz wiedziec co i jak. Z testu sikanego możesz się dowiedzieć czy jest ciąża ale i niektóre testy zwyczajnie oszukują. Badanie z krwi jest najdokładniesze.
 
Najlepiej przyspiesz wizyte u lekarza, bo to mozr byc ciaza, ale mozesz tez byc zle wyczyszczona po poronieniu, a to jest bardzo niebezpieczne.
Potwierdzam po poronieniu i lyzeczkowaniu dostały mi odchody w środku i wylądowałam spowrotem w szpitalu z CRP 250 ból podbrzusza.parcie na odbyt gorączka wymioty.
 
Do góry