reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniejszy macierzyński, a jeszcze wcześniejszy poród?

DareToBe

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2017
Postów
1 701
Może któraś z Was dziewczyny była w takiej sytuacji, albo np. zawodowo się z nią spotkała?

Pokrótce: w karcie ciąży termin porodu mam wyznaczony na 30.05.2018 (wg USG 25.05, a wg OM 28.05 - cóż, pomyliłam się podając datę ostatniej miesiączki ;)). W planach mam pracę do 30.04, potem zaległy urlop wypoczynkowy 1-16.05 i od 17.05 chciałabym pójść już na wcześniejszy urlop macierzyński. I jeśli córa będzie trzymała się terminów to wszystko jest jasne, proste, wykonalne ALE co jeśli postanowi urodzić się przed 17.05? Na urlopie mi zależy, bo po wykorzystaniu minimum 14 dni będą mi przysługiwały wczasy pod gruszą - więc co w sytuacji, gdy córka urodzi się np. 10 maja? Czy mogę dokończyć urlop i od 17.05 zgodnie z planem (wniosek złożony w kadrach) pójść na macierzyński, czy muszę już pójść na macierzyński (w końcu pierwsze tygodnie są obowiązkowe...) od 10 maja?

Będę wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami :)
 
reklama
Rozwiązanie
No gadałam z kadrami i te 14 dni w jednym ciągu jest nie do przeskoczenia (nie będę się wykłócała, bo ogólnie bardzo mi w pracy idą na rękę, panie w kadrach też są bardzo miłe i pomocne) - trudno, najwyżej stracę wczasy pod gruszą :)
A co do deklaracji o początku urlopu macierzyńskiego - dokładnie jak piszecie (i jak niestety podejrzewałam :() - jak urodzę wcześniej to chcąc nie chcąc zacznie się on w dniu urodzenia dziecka :)

Jednym słowem dzięki za pomoc :)
Na urlopie mi zależy, bo po wykorzystaniu minimum 14 dni będą mi przysługiwały wczasy pod gruszą - więc co w sytuacji, gdy córka urodzi się np. 10 maja?
Być może wystarczy wytłumaczenie tej sytuacji w dziale socjalnym. Podejrzewam, że w regulaminie zakładowego funduszu św. socjalnych jest zapis, że wczasy pod gruszą wypłacają w przypadku faktycznego przebywania na urlopie wypoczynkowym przez 14 dni. Ale być może zwołają komisję, która orzeknie na Twoją korzyść. Jest też gdzieś w krajowych przepisach zapis, że osoby na urlopie macierzyńskim nie mogą być pozbawiane prawa do zakładowych świadczeń socjalnych, a gdyby Ci odmówili, to trochę by to podpadało pod tę sytuację.
 
No gadałam z kadrami i te 14 dni w jednym ciągu jest nie do przeskoczenia (nie będę się wykłócała, bo ogólnie bardzo mi w pracy idą na rękę, panie w kadrach też są bardzo miłe i pomocne) - trudno, najwyżej stracę wczasy pod gruszą :)
A co do deklaracji o początku urlopu macierzyńskiego - dokładnie jak piszecie (i jak niestety podejrzewałam :() - jak urodzę wcześniej to chcąc nie chcąc zacznie się on w dniu urodzenia dziecka :)

Jednym słowem dzięki za pomoc :)
 
Rozwiązanie
Do góry