reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniejszy powrót do pracy z urlopu rodzicielskiego

reklama
Każde dziecko jest inne :( U nas było tak, że jedna zasypiała dwie godziny, ale jak zasnęła, to można było ją wynieść z łóżkiem i nic. A druga usypia jak pies, raz-dwa, ale potem obudzi ją nagły huk wystrzału w tv na parterze 🤦‍♀️ Bądź mądra 😆
 
U

jeśli tak to nie wiem czy dasz radę, moja ma teraz 6 m- cy i w dzień teraz już mało śpi ale nocki po 12 godzin więc teraz więcej pracuje wieczorem lub rano, bo śpi długo, dzisiaj np. Do 9.30. Jak była mniejsza to spała większość dnia wiec wtedy więcej pracowałam w dzień, ale ona potrafiła mieć jedna długą drzemkę 3-4 godziny
Moja sen nocny ma okolo 10 h. Wstaje ok. 5.30-6.00. Od poczatku krotko spala w dzien.
 
No mój na 2 drzemki przeszedł jak miał rok i dopiero wtedy zaczął dobrze spać w dzień:)
Ja miałam tak z pierwszym synem, drzemki od 20 do 40 minut tak do roku. Jak poszedł do żłobka to odbierając go pierwszego dnia pani pyta czy km zawsze tak długo śpi, bo ledwo go dobudzili po 3 godzinach, a ja na to eeeyyyy? Że co?😱 I od wtedy zaczął spać raz dziennie po 3 godziny 😀
 
Rozwazam rowniez opcje zlecenia, tak aby wspomoc zespol w niepelnym wymiarze. Niemniej nie wiem czy bede w stanie dlugo tak pociagnac. Moja corka w dzien ma tylko turbodrzemki. Wymaga ciaglej uwagi:)
Umowa zlecenie to dobra opcja i na Twoim miejscu rozważyłabym to jeśli masz możliwość pracy o różnych godzinach. Plus tez jest taki, że dostajesz kasę z rodzicielskiego i umowy zlecenia, więc można całkiem nieźle na tym wyjść. Ja w tej chwili mam m- cenie Ok 3 k więcej niż gdybym wróciła z rodzicielskiego do pracy , nawet biorąc pod uwagę podwyżkę pensji, która mam od stycznia na razie tylko na papierze. Jedyny minus to 13 pensję dostanę dużo mniejszą, bo wrócę tylko na ostatnie dwa miesiące tego roku do pracy.
 
Zwłaszcza jak roboty jest tyle, że 8 nie starczało na wyrobienie się. Jestem swoją drogą ciekawa jak realnie wygląda taka przerwa w pracy na karmienie. Czy wtedy się po prostu godzinę wcześniej wychodzi? I jak w ogóle udowodnić to, że się karmi? Ktoś to sprawdza? Pytania z czystej ciekawości, ale może się kiedyś ta wiedza przydać
U mnie w pracy wygląda to tak że przychodzę godzinę później, w innych działach wychodzący godzinę wcześniej. Moja przełożona też wspomniała, że może mi ktoś dowozić dziecko na karmienie w ciągu dnia. W pracy wymagają zaświadczenia od lekarza POZ, pediatry lub ginekologa, niby co 3 miesiące. U koleżanki z pracy lekarz zakładowy wystawia takie zaświadczenie na rok.
 
reklama
U mnie w pracy wygląda to tak że przychodzę godzinę później, w innych działach wychodzący godzinę wcześniej. Moja przełożona też wspomniała, że może mi ktoś dowozić dziecko na karmienie w ciągu dnia. W pracy wymagają zaświadczenia od lekarza POZ, pediatry lub ginekologa, niby co 3 miesiące. U koleżanki z pracy lekarz zakładowy wystawia takie zaświadczenie na rok.
Wiesz, że te zaświadczenia są niezgodne z prawem?:)
 
Do góry