reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczoraj wieczorem test owu. pozytywny dzis negatywny ale test ciazowy pozytywny

Aniaa98

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2020
Postów
22
Witam.
Mam dość nietypowe pytanie i odrazu zaznaczam że nie jestem z tych Pan które kilka godzin po stosunku robią test ciazowy.

Zacznę może od początku.
11dni temu dostałam okres lecz był on obfity tylko 1 dnia kolejne 2 dni było to tylko plamienie. Jestem chora na endometrioze i zawsze miesiączki miewam bardzo bolesne oraz bardzo obfite trwające min.4dni. Zaznaczam że z narzeczonym kochamy się regularnie A przy nieregularnych cyklach trudno mi było stwierdzić kiedy mam owulacje.
W tym cyklu postanowiłam zacząć robić testy na owu. Żeby trafić w ten "idealny dzien" pomimo regularnego współżycia. Wczoraj wieczorem tak jak pisało na opakowaniu zrobiłam test owu. I wyszedł pozytywnie. (Załączam zdjęcie z testu osi. To ten paseczek). Dzisiaj rano test owu. Był już negatywny lecz od rana bardzo źle się czułam więc postanowiłam to sprawdzić, ponieważ tak jak wcześniej mówiłam miałam dziwną miesiączka. Wyszła bardzo blada druga kreska której nie było widać na zdjęciu. Dopiero jak wyostrzylam zdjęcie moznabulo cokolwiek zobaczyć. (Na żywo widać było znacznie lepiej)

Proszę o radę ponieważ nie wiem co o tym myśleć. Dodam że mieszkam w Norwegii i tutaj nie mogę sobie od tak pójść na badanie krwi beta tylko musi to być zalecane od lekarza A nie chce się umawiać na wizytę puki nie upewni3 się że nie mam halucynacji 🤣

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Za zbędne komentarze podziękuje ;)
20200928_230127.jpg
PSX_20200929_080430.jpg
PSX_20200929_080358.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Niestety beta 2. Wiec negatywny. Ja juz nic z tego nie rozumiem. Dlaczego testy wychodza mi caly czas pozytywne a beta negatywna... Zwariowac idzie

Ta beta jest delikatnie podwyższona - powinnna wynosić mniej niż 1 - natomiast skoro testy wychodziły pozytywne to musiała być jeszcze wyższa.
Wygląda to na ciążę biochemiczną i bardzo wczesne poronienie - gdzie beta jest już po prostu spadkowa.

Brzmi strasznie ale prawda jest taka że kończy się tak ogromny odsetek takich wczesnych ciąży na 1-2 dni po zagnieżdżeniu, to w 100% normalne.
I daje Ci pewność, że owulacja była, zapłodnienie było - to pozytywna wiedza w staraniach na przyszłość :)

Powodzenia!
Te testy olej :)
Clearblue to dobre testy ciążowe, jak pokazuje kreskę to ciąża jest na 100% - pewnie bardzo wczesna, oczywiście przy tak wczesnej zdarza się wiele rzeczy stąd te historie o zakłamanych testach pokazujących fałszywe kreski :)

Na zdjęciu mój test przy becie 6,13 ng (o ciąży wiedziałam z wyniku bety z dnia wcześniej - -2,39ng) test zrobiłam rano z ciekawości czy już coś pokaże :)
Huff no to mnie kochana uspokoilas. <3 No coz teraz tylko trzeba cierpliwie czekac pare dni i zrobic kolejne. Znajac zycie pewnie i tak jutro zrobie nowy bo jestem bardzo niecierpliwym czlowiekem ale to juz trudno.. pojdzie w koszty xD
 
reklama
Huff no to mnie kochana uspokoilas. <3 No coz teraz tylko trzeba cierpliwie czekac pare dni i zrobic kolejne. Znajac zycie pewnie i tak jutro zrobie nowy bo jestem bardzo niecierpliwym czlowiekem ale to juz trudno.. pojdzie w koszty xD

Ja - z racji tego że ciąża wyszła mi tak szybko, a badałam betę przez bardzo mocne zapalenie pęcherza i nerek - badałam przez kilka dni codziennie a do tego robiłam clearblue bo miałam kupionych kilka na zapas 😎😎😎 także znam ten stan :)
 
Ja - z racji tego że ciąża wyszła mi tak szybko, a badałam betę przez bardzo mocne zapalenie pęcherza i nerek - badałam przez kilka dni codziennie a do tego robiłam clearblue bo miałam kupionych kilka na zapas 😎😎😎 także znam ten stan :)
Ciesze sie ze mnie rozumiesz. ❤❤A robilas moze ten elektryczny clearblu co pokazuje czarno na bialym czy sie jest czy nie? Bo podobno jest lepszy przez to ze nie trzeba sie dopatrywac kreski no ale mniej czuly :/
 
Ciesze sie ze mnie rozumiesz. ❤❤A robilas moze ten elektryczny clearblu co pokazuje czarno na bialym czy sie jest czy nie? Bo podobno jest lepszy przez to ze nie trzeba sie dopatrywac kreski no ale mniej czuly :/
Co prawda pytanie nie do mnie, ale się wypowiem :)
Ja robiłam ten elektroniczny i jestem zadowolona. Wynik bardzo szybko wychodzi i masz wynik czarno na białym, ze ciąża jest albo jej nie ma i ile minęło od zapłodnienia mniej więcej. Jeden minus jest taki, ze nie zachowasz takiego testu „na pamiątkę”, bo wynik po kilku dniach znika :)
 
Co prawda pytanie nie do mnie, ale się wypowiem :)
Ja robiłam ten elektroniczny i jestem zadowolona. Wynik bardzo szybko wychodzi i masz wynik czarno na białym, ze ciąża jest albo jej nie ma i ile minęło od zapłodnienia mniej więcej. Jeden minus jest taki, ze nie zachowasz takiego testu „na pamiątkę”, bo wynik po kilku dniach znika :)
Kurcze to szkoda bo mi zalezy na tym aby zachowac testy :) No coz bede robic te ktore mam, a ten zrobie po kilku dniach dla 100% pewnosci :) Bardzo dziekuje za odpowiedz.
 
reklama
Do góry