reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁 We wrześniu dwie kreseczki ⏸, wysikają wszystkie wątkowe laseczki! 🍂

Dziewczyny moje, dieta propłodnościowa opiera się na identycznych zasadach co zwykła zdrowa dieta :D
Czyli: pełnoziarniste węglowodany, kasze.
Ryby jemy 2-3 razy w tygodniu.
Włączamy strączki do diety.
Do każdego posiłku jemy warzywa.
W diecie zwracamy uwagę na antyoksydanty (szczególnie dużo mają ich ciemne owoce jak borówki i jeżyny).
Sok pomidorowy to już klasyk, mój pije codziennie szklankę z dodatkiem oleju lnianego i oleju z czarnuszki.
Włączamy orzechy brazylisjkie, pestki dyni i słonecznika, migdały.
Dodatkowo jesli zapiszecie się do Newslettera akademii płodności to macie tygodniową dietę dla kobiety i mężczyzny za darmo :)
Nie musze mówić chyba o ograniczeniu alko do minimum :)
 
reklama
Tak mi powiedzial ostatnio ginekolog. Mowi ze po 3 miesiacach monitoring i wspomaganie. Bylam u niego na kontrolo 21 dc bo plamilam troszke. Zrobil usg. Przed tym zapytal czy moge byc w ciazy. Potem powiedzial ze ciazy nie widzi ale owulacji tez nie. Wtedy owulacja wypadala na 17 dc. A on 21 dc powiedzial ze nie bylo owulacji. Nie znam sie po czym on to mogl zobaczyc ?
Ale monitoring i stymulacja cyklu to na prawdę nie jest nic strasznego więc nawet jak się przez te trzy miesiące nie uda bo nie masz owulacji, to jest mały problem, bo można ją lekami wywołać. Zwykłymi tabletkami za 30pln za opakowanie, które starczają na 2-5 cykli ;-).
Dziewczyny. Mam DRUGĄ CIĄŻE POZAMACICZNĄ 😭 tym razem w prawym jajowodzie 😭 widać zarodek.. bijące serce… Boże, mam nadzieje, ze się po tym pozbieram 🥺 za kilka godzin laparoskopia, tak bym chciała to już mieć za sobą 😭
Omg 😱
Tak bardzo Ci współczuję... Żeby trafić takie combo, teraz należy Ci się cała ciężarówka ojojania i szczęścia na przyszłość.
 
Dziewczyny moje, dieta propłodnościowa opiera się na identycznych zasadach co zwykła zdrowa dieta :D
Czyli: pełnoziarniste węglowodany, kasze.
Ryby jemy 2-3 razy w tygodniu.
Włączamy strączki do diety.
Do każdego posiłku jemy warzywa.
W diecie zwracamy uwagę na antyoksydanty (szczególnie dużo mają ich ciemne owoce jak borówki i jeżyny).
Sok pomidorowy to już klasyk, mój pije codziennie szklankę z dodatkiem oleju lnianego i oleju z czarnuszki.
Włączamy orzechy brazylisjkie, pestki dyni i słonecznika, migdały.
Dodatkowo jesli zapiszecie się do Newslettera akademii płodności to macie tygodniową dietę dla kobiety i mężczyzny za darmo :)
Nie musze mówić chyba o ograniczeniu alko do minimum :)

To na razie spełniamy z mężem w 100% ostatni punkt 🤔
Kaszę uwielbiam i gotuje często, rybki uwielbiamy więc też wcinamy często. Warzywa surowe z własnego ogródka jemy i niestety tyle tylko spełniamy punktów 🤔🤔🤔
Resztę postaramy się nadrobić z mężem 🙂 sok pomidorowy nie wiem czy się skusi... Przez kilka lat pracował przy zbiorach pomidorów i ma uraz do nich🙂 za to swój przecier pomidorowy mam i zawsze z niego zupki gotuje ale chyba to nie to samo co sok
 
Też mi się tak wydaje. Nigdy wcześniej nie było 1-2 tyg przerwy miedzy stosunkami a ostatnio do tego doszło że jakoś nie mam ochoty. Wcześniej tylko pomyślałam o seksie i od razu mokro było na dole ... Teraz ... Susza ... Na pewno to przez to że staramy się o dziecko. Zawsze po płodnych dniach mówię sobie że to ostatni cykl tak na " przymus" inne będą tylko dla przyjemności ale jakoś nie wychodzi. W tym mam nadzieję że się uda tak dla przyjemności ale co wyjdzie to nie wiem... Bo tak to nigdy nie dochodzę, czekam aż mąż skończy i idę spać ..
Jakbym o sobie czytała :(
 
Pytalam ginekologa narazie nie kazal nic robic procz staran przez 3 miesiace.
Ja sama zrobiłam podstawowe badania i poszłam z Nimi do gina :) Dziewczyny tam podsyłały listę :) Gin sprawdził wszystko dodatkowo zlecił jeszcze kolejne badania i takim sposobem miałam komplet, zrobiłam te badania dwurkotnie, bo ja odstawiałam tabletki antykoncepcyjne, więc musiałam kontrolować sytuację :) Zrób sobie podstawowe badania dla spokojnej głowy, u mnie wszystko jest w normie, miałam nawet usg tarczycy ale... okazało się, że mimo że tarczyca zdrowa tsh powyzej 2 może przeszkadzać, dostałam niedawno euthyrox i zobaczymy...
 
Ja sama zrobiłam podstawowe badania i poszłam z Nimi do gina :) Dziewczyny tam podsyłały listę :) Gin sprawdził wszystko dodatkowo zlecił jeszcze kolejne badania i takim sposobem miałam komplet, zrobiłam te badania dwurkotnie, bo ja odstawiałam tabletki antykoncepcyjne, więc musiałam kontrolować sytuację :) Zrób sobie podstawowe badania dla spokojnej głowy, u mnie wszystko jest w normie, miałam nawet usg tarczycy ale... okazało się, że mimo że tarczyca zdrowa tsh powyzej 2 może przeszkadzać, dostałam niedawno euthyrox i zobaczymy...
ja taczyce mam na poziomie 1.079.
 
Kochane staram się ogarnąć wszystkie wpisy a przede mną mega ciężki i ważny tydzień w pracy, troszkę mnie tu nie będzie, ale trzymam ogromnie kciuki za wszystkie testujące w tym tygodniu ! Chce tu widzieć morze kresek i pozytywnych bet! Szykuje się piękny wrzesien i czuje, ze on będzie nasz ❤️❤️❤️
Dosyć dram, żali i niedopowiedzen! Bo w końcu jak nie my to kto ? Ściskam was baby ! 😀❤️
 
reklama
Do góry