reklama

wege dzieciak?

Temat na forum 'Rodzinne porady' rozpoczęty przez mojka, 30 Marzec 2014.

 1. mojka

  mojka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  co myślicie o wychowywaniu dziecka bez mięsa?
   
 2. kasia-matiy

  kasia-matiy Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  osobiście nie widzę przeciwwskazań pod jednym warunkiem, ze dieta takiego dziecka jest ściśle nadzorowana przez dietetyka, jeżeli nie mamy wsparcia fachowca lepiej nie rezygnować z mięsa w szczególności w bardzo młodym wieku bo to może maleństwu bardzo zaszkodzić, dietetyk tak dobierze dietę do wieku maluszka aby nie zabrakło w niej żadnych wartościowych składników, w tym głównie białka, którego najwięcej pobieramy właśnie z mięsa, jeżeli opieka jest zapewniona a dziecko rozwija się prawidłowo, także wagowo, to nie powinno być kłopotu
   
 3. reklama
 4. Henczmen

  Henczmen

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Wg mnie to duży błąd, dziecko potrzebuje zbilansowanej diety czyli i mięsa i warzyw bo rośnie. Wpajanie swoich przekonań dziecku odbije się na nim niekorzystnie. Jeśli wegeterianizm jest tak zdrowy, to dlaczego trzeba tak często konsultować się z lekarzem?
   
 5. Nadulina

  Nadulina Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Sama mam przyjaciółkę z dzieckiem wege, obydwoje. Chodzą na regularne badania, wszystko z nimi w porządku :) Potrzeba jedynie zbilansowanej diety, białko zwierzęce spokojnie można zastąpić białkiem roślinnym.
   
 6. kasia-matiy

  kasia-matiy Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  a po co chwila do lekarza? napisałam że dietę trzeba układać dla dziecka z dietetykiem, właśnie po to aby dobrze zbilansować ilość białka itd. tak przy okazji większość ludzi daje dzieciom za dużo mięsa, nie dbając przy okazji o odpowiednią ilość świeżych warzyw i owoców, to jest wg mnie bardziej niezdrowe niż dobrze dobrana dieta wegetariańska, już nie wspomnę o innych niezdrowych nawykach żywieniowych ... jednak przy tym wszystkim myślę że dla dziecka nie powinno się wyjątkowo mocno trzymać diety wegetariańskiej i np. pozwolić mu zjeść od czasu do czasu coś mięsnego, szczególnie gdy chodzi o starsze maluchy które widzą rówieśników na grillu czy z hot-dogiem i marzą o takiej przekąsce, wtedy jest już o przesadą i faktycznym narzucaniem dziecku własnych poglądów, jak zawsze zalecany jest po prostu zdrowy rozsądek ;-)
   

Poleć forum