reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wege dzieciak?

reklama
osobiście nie widzę przeciwwskazań pod jednym warunkiem, ze dieta takiego dziecka jest ściśle nadzorowana przez dietetyka, jeżeli nie mamy wsparcia fachowca lepiej nie rezygnować z mięsa w szczególności w bardzo młodym wieku bo to może maleństwu bardzo zaszkodzić, dietetyk tak dobierze dietę do wieku maluszka aby nie zabrakło w niej żadnych wartościowych składników, w tym głównie białka, którego najwięcej pobieramy właśnie z mięsa, jeżeli opieka jest zapewniona a dziecko rozwija się prawidłowo, także wagowo, to nie powinno być kłopotu
 
Wg mnie to duży błąd, dziecko potrzebuje zbilansowanej diety czyli i mięsa i warzyw bo rośnie. Wpajanie swoich przekonań dziecku odbije się na nim niekorzystnie. Jeśli wegeterianizm jest tak zdrowy, to dlaczego trzeba tak często konsultować się z lekarzem?
 
Sama mam przyjaciółkę z dzieckiem wege, obydwoje. Chodzą na regularne badania, wszystko z nimi w porządku :) Potrzeba jedynie zbilansowanej diety, białko zwierzęce spokojnie można zastąpić białkiem roślinnym.
 
a po co chwila do lekarza? napisałam że dietę trzeba układać dla dziecka z dietetykiem, właśnie po to aby dobrze zbilansować ilość białka itd. tak przy okazji większość ludzi daje dzieciom za dużo mięsa, nie dbając przy okazji o odpowiednią ilość świeżych warzyw i owoców, to jest wg mnie bardziej niezdrowe niż dobrze dobrana dieta wegetariańska, już nie wspomnę o innych niezdrowych nawykach żywieniowych ... jednak przy tym wszystkim myślę że dla dziecka nie powinno się wyjątkowo mocno trzymać diety wegetariańskiej i np. pozwolić mu zjeść od czasu do czasu coś mięsnego, szczególnie gdy chodzi o starsze maluchy które widzą rówieśników na grillu czy z hot-dogiem i marzą o takiej przekąsce, wtedy jest już o przesadą i faktycznym narzucaniem dziecku własnych poglądów, jak zawsze zalecany jest po prostu zdrowy rozsądek ;-)
 
O ile dieta jakakolwiek, czy wege czy normalna, będzie dobrze dobrana do potrzeb organizmu to wydaje mi się, że jest bezpieczna. Wiadomo, że warto kontrolować też się na wizytach u lekarzy, ale też żeby nie przeginać i nie szukać na siłę chorób i nieprawidłowości, bo kiedyś faktycznie się coś znajdzie, ale to też nie o to chodzi. I faktycznie raz na jakiś czas niech dziecko zje coś mięsnego, to z pewnością mu nie zaszkodzi, a będzie bardziej świadome nowych smaków o tego, na co faktycznie ma ochotę. :))
 
trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby wychowywać dziecko bez mięsa. Poźniej jak będzie starsze same sobie wybierze czy bedzie chciało je jeść czy nie, ale na początku to rodzice powinni uzywać mózgu i dawać dziecku to,czego jego organizm potrzebuje.
 
Więc myślisz, że mięso jest potrzebne dziecku? Nie jest potrzebne. Potrzebne jest białko, które można znaleźć też w roślinach.
 
reklama
Osobiscie sadze, ze dziecko powinno miec mozliwosc dokonania wyboru same. Narzucanie mu wegetarianizmu przez rodzicow to juz wegeterroryzm.
 
Do góry