reklama

wesołe kucharki ;)

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez Martyna, 16 Czerwiec 2005.

1. Martyna

Martyna Fanka BB :)

no dziewczynki, a co wy na to, żeby się dzielić przepisami na różne pyszności ?

wyobraźcie sobie, że macie koleżankę, która nie ma specjalnie pojęcia o gotowaniu i trzeba ją nieco wspomóc (myślę tu o sobie, ale to tak na marginesie ;) )

możecie mnie oświecić, jak się robi zupę kalarepkową, albo czy mrożenie truskawek to jakaś specjalna filozofia??

2. naja

naja Fan(ka)

ja ci moge powiedziec, jak sie gotuje wariacje na temat pomidorowej, czyli pomidorowa z miesem mielonym. a to, o co pytasz, robi moja mama :)

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

to robisz prawie tak samo. z koncentratu na przyklad. bo z zywych pomidorow nie probowalam. tylko najpierw podsmazasz na maselku mieso mielone, ile bozia da i portfel pozwoli, ale tak ze 30dag to na pewno. moze byc wiecej. jak na spaghetti, az sie rozlezie w drobne kawalki. i do gara, do gotujacej sie wody. to sobie bulgocze, a ty za tarke i warzywka. scierasz pietruszke, selera i marchewke, marchewki to dosc duzo nawet. bez selera tez sie udaje - to wersja dla mieszkajacych na wyspach brytyjskich albo w irlandii.jak starte, to na patelnie i maselko. podsmazyc jakies 10 minut i do gara. sie gotuje, a ty bierzesz koncentracik (poltorej sloiczka co najmniej, reszta zjadasz. a jak nie lubisz, wysylasz do mnie, pod warunkiem ze to pudliszki/miedzychod, bo sie chyba polaczyly), smietanke, troszke maki w wodzie - czyli standard. i tez do gara i zupka gotowa. acha, dobrze jest posolic lub wsypac vegete czy innego kucharka.

facet mi sie pierwszy raz wykrzywil, jak mu gotowalam i stal i na rece patrzyl, a teraz innej nie chce. rodzina tez :)

jadlam karmiac, dziecko zyje. wysypki nie stwierdzono.

5. naja

naja Fan(ka)

podziekujesz, jak przezyjecie i chlop cie z domu nie wyrzuci :)

6. naja

naja Fan(ka)

to chyba by trzeba w arbuzach albo pogodzie zasygnalizowac, ze my tu gotujemy :)

albo w czapeczkach....

7. Agnexx

Agnexx Gość

Wesołe kucharki! proszę o przepisy na sałatki. Sama też mogę podać, jeśli będzie zainteresowanie. Interesują mnie też potrawy mięsne typu leczo, bigos, itp. Stworzymy internetową książkę kucharską... ;D

8. naja

naja Fan(ka)

Agnexx, co to znaczy 'jesli bedziemy'?!! juz jestesmy!! dawaj te przepisy, byle proste... :)

9. SIABA

SIABA Fanka BB :)

Agnexx ja już mam internetową książkę kucharską - tez od jakiejś mamay - jedną z przepsiami dla maluchów od 5 miesiąca - ale o tym już gdzies pisałam i drugą z przepisami dla dorosluch chętnie prześlę :) Nawet zrobiłam wg. jednego przepisu zupę kapitańską o dziwno zamiast na mięsku rososłowym na ....... parówkach i dobra była a do tego ekonomiczna:)

10. reklama
  11. naja

naja Fan(ka)

siaba, to ja ci tu odpisze, choc przed chwila w czyms widzialam tego newsa o ksiazce. ale nie mam sily szukac, bo to moze byc wszedzie :)

ja sie za takowa nie pogniewam, wrecz przeciwnie, wdzieczna ci bede ogromnie.

ale mysle zarazem, ze taki kacik wymiany doswiadczen kulinarnych (albo ich braku) to sie nam przyda. zawsze co kontakt bezposredni z autorem przepisu, to bezposredni. z ksiazka pogadac sie nie da.

no chyba sie nie da... prawda, monitorku?

12. SIABA

SIABA Fanka BB :)

Martyna napisz e-mail - naja twój mam zaraz wam powysyłam dla dużych i małych.

Poleć forum