reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Węzły chłonne

Carina2018

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2018
Postów
57
Drogie Mamy, mam do Was pytanie. Ostatnio u synka wyczułam powiększony węzeł chłonny z tyłu szyji. Udalam się do pediatry która dała nam skierowanie do chirurga żeby zobaczył synka. Mój synek ma 6,5 miesiąca. Oczywiście okropnie się denerwowalam bo na wizytę u chirurga muszę troszkę poczekać dokładnie tydzień czasu, ale udało mi się zrobić usg węzłów chłonnych. Wyszło że synek ma powiększone węzły szyjne, zuchwowe w pachach i pqchwinach wszystko do 10mm lekarz wykonujący usg nie widział nic niepokojącego. Synek ostatnio przechodził delikatna infekcje wyszedl nam pierwszy ząb może infekcja miała związek z zebem nie wiem... Była bardzo delikatna chrypka katar bez gorączki. Dwa tygodnie temu mieliśmy szczepienie w lewe i prawe udo, moze mialyscie podobna sytuację bo nie wiem co mam o tym myśleć... Strasznie się denerwuje...
 
reklama
Ja sama ze sobą wielu specjalistów obeszłam bo miałam problemy z węzłami i powiem Ci, że węzłami do 10mm nie ma co sobie głowy zawracać! Według onkolga i hematologa do ktorego chodziłam to każdy ma węzły chłonne które gdzieś się da wyczuć do 10mm. Więc one powiększone nie są. A powiększone czyli powyżej 10mm u dziecka w pierwszej kolejności są raczej pamiątka po infekcji, szczepieniu czy nawet ząbkowaniu. Moja córka od urodzenia ma na potylicy węzły dwa malutkie ledwo co wyczuwalne i według lekarzy to większość dzieci w tym miejscu ma wyczuwalne węzły bo dzieci nie mają jeszcze takiej tkanki tłuszczowej jak dorośli. Skoro lekarz nie widzi potrzeby dalszej diagnostyki to nie jest źle. Na usg widać charakter węzła a u tak małego dziecka i przy prawidłowych węzłach szkoda robić biopsję
 
Mój syn ma bardo widoczne węzły chłonne na szyii. Również się zdenerwowalam i poleciałam na usg. Ale radiolog powiedział ze nic niepokojącego nie widzi i u dzieci tak niestety jest ze często łapią jakieś wirusy potem niby są zdrowe węzły chłonne nie zdążą się zmniejszyć a już mamy jakiś kolejny katar. Wiec stwierdził że to taka uroda. Ale oczywiście trzeba obserwować. 😊
 
U nas też na usg powiedział, że nic niepokojącego nie widzi, więc tego się trzymam. U dzieci wszystko inaczej pracuje jest na moje może bardziej wrażliwe. :)
 
Rozwiązanie
Do góry