reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wezwanie do sądu a termin porodu

Dołączył(a)
6 Listopad 2019
Postów
1
Witam, zostałam wezwana do sądu w charakterze świadka w terminie 2 dni po porodzie. Rodzić będę przez cesarskie cięcie i o ile dotrzymam do wyznaczonego dnia to rozprawa będzie w dniu mojego wyjścia ze szpitala Czy jako usprawiedliwienie wystarczy wypis ze szpitala? Co w przypadku kiedy urodzę wcześniej i będę na przykład tydzień po cesarce? Podejrzewam, że nie będę mieć siły i możliwości wstawienia się w sądzie (tydzień po operacji i tygodniowe dziecko w domu), czy muszę mieć wtedy zwolnienie lekarskie? Proszę o informacje bo bardzo się tym denerwuję. Pozdrawiam
 
reklama
Witam, zostałam wezwana do sądu w charakterze świadka w terminie 2 dni po porodzie. Rodzić będę przez cesarskie cięcie i o ile dotrzymam do wyznaczonego dnia to rozprawa będzie w dniu mojego wyjścia ze szpitala Czy jako usprawiedliwienie wystarczy wypis ze szpitala? Co w przypadku kiedy urodzę wcześniej i będę na przykład tydzień po cesarce? Podejrzewam, że nie będę mieć siły i możliwości wstawienia się w sądzie (tydzień po operacji i tygodniowe dziecko w domu), czy muszę mieć wtedy zwolnienie lekarskie? Proszę o informacje bo bardzo się tym denerwuję. Pozdrawiam
Może zadzwoń do Sądu i przedstaw sytuację. Myślę że pracownicy Sądu wykażą się wyrozumiałością i znajdą dogodne dla Ciebie wyjście.
 
Wydaje mi się że wypis ze szpitala będzie wystarczającym usprawiedliwieniem dla Ciebie. Zadzwoń tylko wcześniej do Sądu i poinformuj jaką masz sytuacje. Zawsze możesz też wysłać do Sądu pismo w którym opiszesz swoją sytuacje i usprawiedliwisz nieobecność.
 
Witam, zostałam wezwana do sądu w charakterze świadka w terminie 2 dni po porodzie. Rodzić będę przez cesarskie cięcie i o ile dotrzymam do wyznaczonego dnia to rozprawa będzie w dniu mojego wyjścia ze szpitala Czy jako usprawiedliwienie wystarczy wypis ze szpitala? Co w przypadku kiedy urodzę wcześniej i będę na przykład tydzień po cesarce? Podejrzewam, że nie będę mieć siły i możliwości wstawienia się w sądzie (tydzień po operacji i tygodniowe dziecko w domu), czy muszę mieć wtedy zwolnienie lekarskie? Proszę o informacje bo bardzo się tym denerwuję. Pozdrawiam
Hej hej, co do działania sądu ze względu na moja prace mogę podpowiedzieć ☺
Po pierwsze napisz list z oznaczeniem sygnatury sprawy- tym sposobem usprawiedliwisz już przed rozpoczęciem rozprawy i poinformujesz sąd o swoim niestawiennictwie. Mianowicie piszesz, ze w dniu tym i tym ze względu na wyznaczony termin porodu, który odbędzie sie poprzez cesarskie cięcie- nie bedziesz obecna na rozprawie. (Tym sposobem unikniesz grzywny, która z reguły jest nakładana na świadka przy drugim niestawiennictwie na sprawie, jednak to zależy od dobrej woli sędziego) Możesz napisac również, ze po porodzie bedziesz miała odpowiednie dokumenty (tu może być L4, wypis, zaświadczenie- cokolwiek w dacie rozprawy) które możesz dosłać. (Nie pisz ze na pewno wyślesz, bo wtedy nie odpowiedzą tylko bedą czekać na papiery, a tak to dostaniesz odpowiedz ze np. Proszą o ich doslanie w takim i takim terminie od daty porodu. Bedą mogli tym sposobem również wyznaczyć następna datę rozprawy, na której bedziesz mogła sie stawić. Dodatkowo dodałabym w liście, ze ze względu na dotychczasowe zle samopoczucie jak również poród jaki cie czeka nie bedziesz w stanie przyjechać na rozprawę na dwa dni po porodzie, ponieważ jest to operacja, która będzie wymagała zapewne dłuższej hospitalizacji( i tu nie pisz im o żadnej zagrożonej ciazy jeśli taka ona nie jest, tylko po prostu ze zle sie czujesz, masz cc i ogólnie masz to w dupie) może zdarzyć sie również tak, ze nie dostaniesz wezwania na następna rozmowę, bo albo zostaniesz wykreślona jako świadek albo przesuną to na odpowiednio daleki termin. Pozdrawiam i nie stresuj sie
 
Do góry