reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wezwanie do ZUSu.

NeSSi

Moderatorka
Dołączył(a)
14 Maj 2009
Postów
19 972
Czy jest ktoś, do kogo mogłabym się zwrócić z pismem jakie otrzymałam od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o prowadzonej przez placówkę kontroli w związku z pracą na zwolnieniu lekarskim w firmie w której nigdy nie pracowałam? I absolutnie nie pracowałam na żadnym L4
 
reklama
Zadzwoń do swojego oddziału ZUS i zapytaj co masz robić. Nie napisali Ci o tym w piśmie?
Z jakim pismem chcesz się zwracać?
Wysłałam Ci pismo na PW jeśli można ...prosiłabym o rozwikłanie...albo chociaż zerknąć trzeźwym okiem bo mi chyba nerwy nie pozwalają. Doszłam tylko, że nazwa zakładu pracy jest błędna a NIP prawidłowy. Co nie zmienia faktu, że w okresie zwolnienia tam nie pracowałam.
Aniu, tak będę jutro dzwonić. Mam wstrzymany zasiłek chorobowy ...
 
Nessi Napisałam Ci na priv. To że nie pracowałaś, wcale nie oznacza, że nie zgłosili Ciebie do ubezpieczeń społecznych/zdrowotnego/chorobowego. Na pewno w RCA/RZA za styczeń masz kod ubezpieczenia 041100. Pytanie jest: Czy rozwiązałaś z nimi umowę w dniu 30.01.2017 czy tylko przestałaś wykonywać pracę (bo jeśli nie wyrejestrowali Ciebie z ubezpieczeń, to widniejesz jako osoba pracująca). Napisz pismo, idź do ZUS i zapytaj co masz robić.
 
Do góry