reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

widzenia a wyjazd za granice

  • Starter tematu mineralnakocica
  • Rozpoczęty
M

mineralnakocica

Gość
Jeżeli mój narzeczony ma w wyroku napisane że każda środe od 17-19 może zabrać dzieci i co drugi weekend ale nie ma zasadzonych wakacji że np bierze dzieci na 2tygodnie czy ona może sobie wyjechać za granice na np 3 tygodnie bez jego zgody? bo jakby nie by nie było nie zastosowała by się do wyroku skoro on nie ma zasadoznych wakacji a ma napisane w wyroku ze co srode moze dziecici zabierac
 
reklama
Jeżeli mój narzeczony ma w wyroku napisane że każda środe od 17-19 może zabrać dzieci i co drugi weekend ale nie ma zasadzonych wakacji że np bierze dzieci na 2tygodnie czy ona może sobie wyjechać za granice na np 3 tygodnie bez jego zgody? bo jakby nie by nie było nie zastosowała by się do wyroku skoro on nie ma zasadoznych wakacji a ma napisane w wyroku ze co srode moze dziecici zabierac

Moim zdaniem może. Fakt, że ojciec dzieci ma prawo spedzać z nimi środy i co drugi weekedn również w wakacje nie powinien powodować tego, ze dzieci nie będą wyjeżdżać na wakacje czy ferie.
Uważam, że najwaniejszy jest interes dziecka, a pozbawienie dziecka wypoczynku wakacyjnego byłoby z nim sprzeczne.
 
Rozumie wakacje czy ferie ale 17 lutego starszy powin isc do przedszkola bo od poniedzialu koncza sie ferie

ale ja wyjdziedzie i w środe nie bedzie mógł wzias cdzieci bo jej nie bedzie to jest niezastosowanie sie do wyroku sądu prawda.
 
Rozumie wakacje czy ferie ale 17 lutego starszy powin isc do przedszkola bo od poniedzialu koncza sie ferie
nie wiem w jakim wieku jest dziecko, ale jeśli nie realizuje obowiązku szkolnego (jeszcze) a matka dzieci moze i chce zapewnić im wyjazd na ferie (zmiana otoczenia, klimatu itp.) nie widze tutaj problemu.

ale ja wyjdziedzie i w środe nie bedzie mógł wzias cdzieci bo jej nie bedzie to jest niezastosowanie sie do wyroku sądu prawda.
Owszem, ale nie sądzę by ajkikolwiek sąd tutaj przychylił się do wniosku ojca o ukaranie matki z tego powodu. Wydając ogólny wyrok (przyznajac określone dni ojcu) sąd liczył na rozsądek rodziców w zakresie syuacji nietypowych (choroba dziecka, wyjazd wakacyjny itp.). Taki sam zarzut niezastosowania się dow yroku mozna postawić też matce, która nie wyda ojcu dziecka w okresie gdy jest chore (np. nie pozwoli zabrać gorączkującego dziecka).

Zapewnienie dzieciom wypoczynku letniego/zimowego jest obowiązkiem rodziców, a matka wyjeżdżając z dziećmi działa w ich interesie.
 
yhm

narazie czekamy na prawomocny wyrok zobaczymy jak to przekazywanie dzieci ojcu bedzie wyglądało bo wiemy że ona nie jest z tego powodu zachwycona boimy sie że bedzie wymyslac żeby byle dzieci nie dać.
 
Mineralnakocica - nie dziwię się byłej (???) żonie Twojego narzeczonego że jest niechętna do dawania dzieci ojcu. Nie wiem czy dzieci spotykają się równiez z Tobą. Moja kolezanka jest w podobnej sytuacji i poprostu nie chce aby dzieci były w kontakcie z jego nową kobietą. Poprostu nie chce żeby ona się do nich zbliżała. Twierdzi że skoro przywłaszczyła sobie jej mężą i ojca jej dzieci - to powinno jej wystarczyć . Ty walczysz o te dzieciaki jak o swoje własne - wyczuwam że tylko dlatego żeby prowadzić z tą kobietą wojnę. Myślę że ona stawiająć opory w widzeniach ojca z dziećmi chce go poniekąd ukarać za to że ich zostawił...
Pozdrawiam
 
Takim zachowaniem robi im krzywde nie mi im robi krzywde. Ja mam swoje dziecko i to jedno mi wystarcza w zupełności
 
Chodzi oto że może zrobić krzywdę również dzieciom. Nie wyobraża sobie reakcji dzieci patrzących na ojca jak się przytula czy całuje z OBCĄ kobietą w ich obecności. Kobietą, dla której zostawił ich mamę. To może być dla dzieci ciężar, którego same nie udźwigną...
 
Jakoś mój narzyczony dawał sobie rade bez problemu z macocha bardzo ja lubiał do tej pory maja ze soba ontakt mimo ze jego ojciec odszedl od tametje kobiety. no cóż będą musiała sie z tym pogodzić
 
reklama
Do góry