reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

widzenia, alimety proszę o pomoc

do kosztorysu zawsze wlicza się koszta mieszkaniowe, opłaty etc (w części przypadającej na dziecko, czyli jeśli w mieszkaniu jest troje osób to 1/3). dlatego własnie pisałam że alimenty ustala się na podstawie wydatków miesięcznych udokumentowanych przez matkę (i zaakceptowanych przez sąd) a nie na podstawie stwierdzenia czy to dużo czy mało, ja za tyle muszę utrzymać 3 osoby i nikt się nas nie pyta czy nam wystarcza czy nie, nie znając historii tej osoby i przede wszystkim faktycznych wydatków na dziecko nie jestem w stanie określić czy to jest dużo czy mało
 
reklama
zobaczymy jaką wysokość zasądzi sąd, póki co napisałam do okręgowego zażalenie na decyzje co do wysokości aliementów zabezpieczających, także czekamy na decyzje i pismo z datą pierwszej rozprawy.. I tu nowe pytanie jak załatwić aby koszty mojego adwokata pokrywał pozwany ?
 
ponoc jest cos takiego ze jak napiszesz ze jesteś w zlej sytuacji materialnej i nie jesteś w stanie pokryc to będziesz zwolniona z kosztów rozprawy... nie wiem jak z adwokatem... jak sama wynajelas to nie można czegos takiego zrobić ale jak będzie z urzędu to chtba wlicza się w koszty rozprawy,,,,,co do tego zasiłku o którym wcześniej pisalysmy to jeszcze nie miałam okazji rozmawiać z tesciowa ale jak tylko się z nia spotkam to będę pytac co i jak.......
 
najważniejsze w sądzie to zachować spokój nie nie wyciągać że ta druga strona jest taka czy owaka, sądu to nie interesuje, ograniczyć się do faktów związanych z kosztami na dziecko tylko i wyłącznie, wszystko inne nie dotyczy sprawy

adwokat w sprawie o alimenty nie jest niezbędny bo zwykle są to dość proste sprawy więc może nie udać ci się wywalczyć pokrycia kosztów, ale jak masz adwokata to dlaczego jego o to nie zapytasz???
 
jeśli chodzi o wyciągi z konta ojca dziecka nic mi to nie da, tak jak pisałam zarejestrowany jest na najniższa krajową i tylko tyle dostaje na konto, reszta do ręki. :(
Anastazi co do adwokata to jeśli go się wynajmuje to nie muszę pokrywać kosztów, tylko pozwany w tym wypadku ojciec dziecka.
Adwokata, póki co prosiłam o napisanie zażalenie do okręgowego. pomaga mi też w innej sprawie nie związanej już z małym. Jeśli chodzi o wynajęcie go na rozprawę jeszcze się zastanawiam. dlatego chciałam się zorientować jak to jest z tymi kosztami. Siostra wynajmowała kiedyś adwokata do sprawy o alimenty i pozbawienie praw i koszty pokrywał ojciec dziecka, ale jej adwokat pisała już w pozwie o zwrot kosztów, dlatego nie wiem czy u mnie już nie za późno.
Myślicie, że jeśli udałoby mi się nagrać jak ojciec dziecka przyznaje się, że więcej zarabia i, że wcześniej obiecywał 500zł/msc plus jakaś zabawka czy kurtka itd to sąd dopuściłby taki dowód?
 
Oooo anowi witaj:))) K4s13k ja miałam adwokata ale nie moge powiedziec zeby sie nad moja sprawa napracowala... Mi znajomy prawnik powiedzial ze tak naprawde 80% sprawy rozgrywa sie poza sala sądowa. Moja adwokat spotykała sie z adwokatem ojca mojego dziecka " na kawe" i tam negocjowaly warunki... I na tym jej praca sie kończyła. Mimo wszystko gdybym jeszcze raz miala przez to przejsc to pewnie tez wzielabym adwokata bo dzieki temu czułam sie choc troche pewniej. Zawsze mozesz sie postarać o adwokata z urzędu. Co do nagrania to naprawde trudno powiedziec... Kolezanka miala nagranie ale sędzia jej powiedzial ze nie wie czy nagranie nie jest "posklejane", natomiast na mojej rozprawie sedzina dopuściła jako dowód smsy przepisane na kartkę papieru... Tak wiec sama widzisz ze co sprawa to obyczaj;)
 
ANOWI82 czytaj dokładnie a potem obrazaj człowieka......to nie ja napisałam ze sad jest stronniczy!!!!!!!!!!! ja napisałam tylko to co sad powiedział na sprawie mojego meza.....pozatym...już nie jedna dziewczyna tutaj napisala ze koszty utrzymania dziecka ida pol na pol...w momencie jak dziecko mojego Meza mialo 2 latka ona zadala od niego 700 zl plus wyprawki jak będzie starszy,.,...CZYLI 1400 ZL NA DWU LATKA o to tylko chodzilo....i poczytaj dokładnie wpisy bo ja mam szczerze dość czytania z brakiem zrozumienia i jeszcze głupich komentarzy......
 
Ostatnia edycja:
reklama
jeśli chodzi o wyciągi z konta ojca dziecka nic mi to nie da, tak jak pisałam zarejestrowany jest na najniższa krajową i tylko tyle dostaje na konto, reszta do ręki. :(
Anastazi co do adwokata to jeśli go się wynajmuje to nie muszę pokrywać kosztów, tylko pozwany w tym wypadku ojciec dziecka.
Adwokata, póki co prosiłam o napisanie zażalenie do okręgowego. pomaga mi też w innej sprawie nie związanej już z małym. Jeśli chodzi o wynajęcie go na rozprawę jeszcze się zastanawiam. dlatego chciałam się zorientować jak to jest z tymi kosztami. Siostra wynajmowała kiedyś adwokata do sprawy o alimenty i pozbawienie praw i koszty pokrywał ojciec dziecka, ale jej adwokat pisała już w pozwie o zwrot kosztów, dlatego nie wiem czy u mnie już nie za późno.
Myślicie, że jeśli udałoby mi się nagrać jak ojciec dziecka przyznaje się, że więcej zarabia i, że wcześniej obiecywał 500zł/msc plus jakaś zabawka czy kurtka itd to sąd dopuściłby taki dowód?

takie nagranie może być dowodem jak najbardziej jednak najlepiej jeśli jest to nagranie analogowe, od sędziego zależy czy dowód dopuści czy nie ale przyda się na pewno ;-), poza tym trzymaj się tego że liczą się MOŻLIWOŚCI zarobkowe!!!

wniosek o obciążenie kosztami za adwokata ojca dziecka możesz też dołączyć teraz ale i tak uważam że adwokat niepotrzebny, oni nie lubią spraw rodzinnych bo mało się na nich zarabia więc ci za wiele nie pomoże, a jak sąd nie da zgody na obciążenie ojca to ty zapłacisz
 
Do góry