reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wieczorna zgaga

NA Zgagę to u mnie tylko mleko dawało ukojenie a zgaga była każdego dnia =) rano i wieczorem. Córka urodziła się kudłata ale to za sprawą genów raczej :p
 
reklama
U mnie przez okres ciąży Rennie było moim najlepszym przyjacielem :) Zgaga potrafiła mnie męczyć nawet po wodzie mineralnej :/ Mleko pomagało tylko na chwilę, a potem zgaga wracała większa :(
 
Mleko działa tylko na chwilę. Potem działa kwasotwórczo i na nowo tworzy się zgaga. Polecam Renne - całkowicie bezpieczny bo ma składniki takie jak w żywności- zawiera zasadowe zwiazki które zobojętniają treść kwaśną żołądka. Drugim całkowicie bezpiecznym lekiem jest Gaviscon płyn- jako jedyny lek w Polsce zawiera Alginiany- tworzące lepki twór w żołądku nie doprowadzając do wyrzutu treści żołądkowej do przełyku - nawet w ulotce napisane jest ze można go stosować w czasie ciąży, bo się nie wchłania do organizmu- bardzo popularny za granicą.
 
pamiętajcie tylko że wszelkie środki na zgagę (reeni itp) mają jedną wadę, ponieważ zobojętniają kwasy, żołądek jest bardziej podatny na choroby, wirusy i bakterie znajdujące się na jedzeniu, które w normalny sposób zostałyby zniszczone przez kwasy żołądkowe
 
kasia-matiy wolałam rennie i mleko niż non stop mieć ten smak w ustach... Poza tym od takiego cofania się treści żołądkowej mogą psuć się zęby ( kwas żołądkowy niszczy szkliwo ). Zresztą bez rennie nie przespałam całej nocy ( jak mnie dopadła to prawie z mdłościami i koniec spania ).
 
Do góry