reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieczorne pobudki u 10 miesięcznego dziecka

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witam Moja córeczka od miesięcy budzi się wieczorem kładąc ja spać widzę że jest już bardzo zmęczona ale wybudza się mniej więcej po godzinie za chwilę usypia i wstaje za jakieś 20 minut i po jakiś max 20 minutach usypia dalej i tak bawimy się nawet 3 razy jest to bardzo uciazliwe ponieważ chociaż wieczorem chciała bym odpocząć. Może ktoś z was wie co może być powodem
 
reklama
Rozwiązanie
Mój młody jak był malutki też miał refluks stwierdzony, ale przeszło mu ok 1 r.ż. - dostawał debridat i gastrotuss baby oraz był na Nutramigenie. Stwierdzono, że to z powodu niedojrzałego układu pokarmowego, a że dorósł to mu przeszło. Więc nawet nie skojarzyłam tego początkowo jak mi się w wieku 3-4 lat zaczął budzić o 23.00. Ale dostał ponownie Debridat i się w nocy nie budzi. Objawów żadnych nie miał.
Witam Moja córeczka od miesięcy budzi się wieczorem kładąc ja spać widzę że jest już bardzo zmęczona ale wybudza się mniej więcej po godzinie za chwilę usypia i wstaje za jakieś 20 minut i po jakiś max 20 minutach usypia dalej i tak bawimy się nawet 3 razy jest to bardzo uciazliwe ponieważ chociaż wieczorem chciała bym odpocząć. Może ktoś z was wie co może być powodem

Miałam bardzo podobnie. Do tego moja budziła się też w środku nocy i nie dawało się jej uśpić np przez 2h. Takie pobudki miała mniej więcej od 6msc do około roczku, praktycznie co wieczor/noc. Dopiero od niedawna jest lepiej, ma skończone 13msc. Co było powodem i dlaczego minęło nie wiem. U nas najwidoczniej trzeba było przeczekać.
 
Mieliśmy z synkiem to samo. Trudno stwierdzić co mogło być przyczyną. W tej chwili synek ma 16 m-cy i od kilku śpi dużo spokojniej. W każdym razie, w naszym przypadku ta zmiana zbiegła się mniej więcej w czasie z odstawieniem od piersi, ze zwiększeniem ilości produktów stałych w diecie i z wizytami u osteopaty (u nas obniżone napięcie mięśniowe), któremu o tych pobudkach wspominaliśmy.



Witam Moja córeczka od miesięcy budzi się wieczorem kładąc ja spać widzę że jest już bardzo zmęczona ale wybudza się mniej więcej po godzinie za chwilę usypia i wstaje za jakieś 20 minut i po jakiś max 20 minutach usypia dalej i tak bawimy się nawet 3 razy jest to bardzo uciazliwe ponieważ chociaż wieczorem chciała bym odpocząć. Może ktoś z was wie co może być powodem
 
U mnie syn budził się przez długi czas punkt 23. Ale był już starszy - jakieś 3-4 latka miał.
Już nie miałam pomysłu, co to może być. Już doszłam do wniosku, że wchodzi w jakąś fazę snu i pojawiają się sny.
Przyczyną okazał się refluks - dostał debridat i problemy minęły. Może warto pod tym kątem poobserwować? Czy np. niepokój nie pojawia się po jedzeniu, gdy córka zostanie położona na płasko.
 
U mnie syn budził się przez długi czas punkt 23. Ale był już starszy - jakieś 3-4 latka miał.
Już nie miałam pomysłu, co to może być. Już doszłam do wniosku, że wchodzi w jakąś fazę snu i pojawiają się sny.
Przyczyną okazał się refluks - dostał debridat i problemy minęły. Może warto pod tym kątem poobserwować? Czy np. niepokój nie pojawia się po jedzeniu, gdy córka zostanie położona na płasko.
Witam córka miała stwierdzony refluks w 3 miesiącu od kiedy skończyła 8 nie ma żadnych obiawow. Więc chyba nie to, choc nie mówię że nie, sprobuje ją położyć wyżej.
 
Mój młody jak był malutki też miał refluks stwierdzony, ale przeszło mu ok 1 r.ż. - dostawał debridat i gastrotuss baby oraz był na Nutramigenie. Stwierdzono, że to z powodu niedojrzałego układu pokarmowego, a że dorósł to mu przeszło. Więc nawet nie skojarzyłam tego początkowo jak mi się w wieku 3-4 lat zaczął budzić o 23.00. Ale dostał ponownie Debridat i się w nocy nie budzi. Objawów żadnych nie miał.
 
Rozwiązanie
Do góry