reklama

wiejskie gospodarstwo

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez loli, 11 Marzec 2006.

1. loli

loli Fanka BB :)

Czy macie moze jakis adres fajnego miejsca na agrowakacje, ale takie z prawdziwego zdazenia.
    Chcialabym pokazac synkowi krowy stajnie, swinki , koniki ale tak od "podszewki".
    Sianokosy.....
    Jak byłam mała zawsze jexdziłam do rodzinki na taka prawdziwa wies i było super ale sprzedali gospodarstwo.
    Dajcie jakieś namiary

2. margot

margot Mamma Mia!

Loli, my byliśmy z Brunem na Podhalu, w Chochołowie, w gospodarstwie pani Bronisławy Skorusy (Skorusa?), i było super! Przemiła gospodyni i bosko gotuje, w gospodarswie są konie, krowy, świnie, kury i kaczki, no i oczywiście psy i koty. Drewniany dom jeszcze z ubiegłego wieku, choć oczywiście po przeróbkach. Blisko nad Dunajec, ładne tereny spacerowe, sama wiocha też niezwykle malownicza. Bliziutko do Zakopca i wszystkich tatrzańskich dolinek. Jedyny mankament, że dom stoi przy drodze, ale nocą mało co tam jeździ. Mleko od krowy mieliśmy co dzień za darmo, kupowaliśmy tez od gospodyni domowe masło, bryndzę, oscypki. Ceny niewygórowane, warunki dość skromne, ale jak dla mnie OK. Nie mam telefonu, ale mają stronę w internecie, więc powinnaś znależć przez Google, w razie czego mogę podpytać teścia, bo od niego mieliśmy namiar.
    A jeśli wolisz inne tereny, to sprawdziliśmy tez gospodarstwo nad Biebrzą, dom murowany mniej klimatyczny, ale też są wszystkie zwierzaki i bardzo sympatyczni gospodarze, mają trójkę dzieci (3,6,9), Bruno był zachwycony. Wieś nazywa się Dolistowo Stare, okolica jest piękna, dla gości gospodarstwa do dyspozycji mała kuchnia, tam robiliśmy sobie śniadania i kolacje, a obiady zamówiliśmy od gospodyni, bardzo smaczne, choć nie tak mistrzowskie jak u wyżej opisanej gaździny, gospodyni sama piecze chleb, robi sery. Nie pamiętam nazwiska gospodarzy, ale jakby co poszukam... Dla chętnych organizują spływy Biebrzą.

3. reklama
  4. loli

loli Fanka BB :)

Dzieki margot !
    Raczej pojedziemy do Chochołowa .Mamy bliżej .Poza tym lubię te okolice .Poszukam w necie ,chyba znajdę po nazwisku?

5. AgaR.

AgaR. Fanka BB :)

Poleć forum