reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wiek ciazy wedlug usg

reklama
Dokładnie - wynik z USG nie bierze pod uwagę terminu OM.
Wiek ciąży z USG określa się na podstawie wielkości pęcherzyka i zarodka, a później pomiarów dziecka.
 
Ogolnie usg (zwlaszcza przy nieregularnym cyklu) podaje wiarygodna datę porodu tylko gdy jest zrobione do 9/10 tc. Na późniejszym etapie dzieci już zaczynają się mocno różnic między sobą i data porodu podana na usg jest tylko orientacyjna.
 
No od któregos tygodnia dzidzie się juz waży a nie mierzy i później moze byc do przodu jak sobie więcej przybierze:)
 
Ale to w zadnym wypadku nie jest wiek od zaplodnienia? Tylko w rozumieniu OM? Czyli nawet jesli ja mialam bardzo nieregularne to aparat sam okreslil ten czas w ktorym ona powinna byc?? Tzn "doliczyl" 2 tygodnie do wieku od zaplodnienia? Sprawa wyglada tak: dzisiaj od zaplodnienia jestem 16 tyg i 4 dni bo tak sie sklada ze znam ta date. Czyli usg powinno wskazac 18 tyg 4 dni?? Bo moja pani doktor cos dzisiaj krecila ze ona mi nie poda terminu porodu i ze u mnie sie nie da okreslic ze wzgledu na to ze miesiaczke mialam duzo wczesniej... A dodam tylko ze to bylo moje 5 usg, a pierwsze okreslilo wiek na 6 tyg 1 dzien. A dzisiaj powiedziala jeszcze ze na usg jest data od zaplodnienia... Co utwierdzilo mnie w przekonaniu ze musze zmienic lekarza prowadzacego...
 
I na dzisiejszym usg sredni wiek plodu to 17 tyg 5 dni. Wymiary:BPD =32,7 mm, HC=128,8mm AC=119,7, FL=25,3 mm . waga plodu=194g. Czy tzn ze to jest wiek zaplodnieniowy i powinnam sama doliczyc dwa tygodnie? Bo juz zglupialam...
 
1. Nie doliczaj - aparaty USG przeliczają na podstawie długości cyklu, który wpisze lekarz. Z tego co zauważyłam to z automatu wpisują 28dni - co jest równoważne z tym, że do daty zapłodnienia dolicza 14dni.
2. Nie możesz znać dokładnej daty zapłodnienia, bo nie musiało do niego dojść w tym samym dniu, co był stosunek.
3. olcia - dziecko waży się po narodzeniu ;-) Waga podawana z USG jest to wynik przeliczeń obwodów i długości
 
reklama
W ogole zdziwilo mnie to ze powiedziala mi ze nie da sie okreslic terminu porodu i ze ona nie poda plci bo tego nigdy nie robi... I jak porownuje te moje wymiary z jakimis normami do tygodni ciazy to nigdzie nie jest napisane ze to wiek zaplodnieniowy tylko wlasnie tydzien ciazy wiec wywnioskowalam ze aparat dolicza 14 dni:) ale pozniej tak sobie pomyslalam ze moze akurat ta dziwna pani doktor ma tak ustawione ze nie dodaje tych dwoch tygodni ale to chyba niemozliwe... Jutro ide sie zapisac na prywatna wizyte do poleconego ginekologa:)
 
Do góry