reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiek ciąży z USG

Dołączył(a)
21 Wrzesień 2016
Postów
2
  1. Witam serdecznie . Mam takie pytanie odnośnie ciąży mojej dziewczyny . OM 05.02.2016 . Na pierwszym USG byliśmy 30.03.2016 i było napisane GA 7w 5d czyli rozumiem że 8 tydzień . Z tym że ja wróciłem 13 lutego z za granicy i właśnie tu pojawia się moje pytanie czy to ja jestem ojcem tego dziecka ? Dodam że wspolzylismy bez zabezpieczeń po moim powrocie praktycznie codziennie . Jakie jest prawdopodobieństwo że to ja jestem ojcem ? Z góry dziękuję za odpowiedzi .
 
reklama
Pewna nie jestem ale usg nie zawsze pokazuje wszystko co do dnia. Nie wiem jak dokładnie jest z oznaczeniami na wydrukach, ale albo jest to wiek ciąży według ostatniej miesiaczki (co ma dużą szansę na pomyłkę) albo wg tego jakich rozmiarów jest płód (co też może się mylić, bo każde dziecko rośnie inaczej, jedno jest większe drugie mniejsze). Technika może się mylić ;) Jeśli nie masz pewności czy jesteś ojcem to po porodzie możesz zrobić test na ojcostwo i wszystko ci się wyjaśni.
 
Z tego co widzę to termin z OM dokładnie pokrywa się z terminem z USG. Pamiętaj, że wiek ciąży liczy się nie od zapłodnienia tylko od ostatniej miesiączki. Jak usg wskazało 8 tc to oznacza, że płód fizycznie "istniał" wówczas 6 tygodni.
Dni płodne wypadały dokładnie w tym okresie w którym współżyliście regularnie.
To wszystko wskazuje, że oczywiście jesteś ojcem tego dziecka pod warunkiem, że w tym samym okresie partnerka nie współżyła z kimś innym.
 
Do góry