reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiek usg nie zgadza się z terminem okresu

Paw2021

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Maj 2021
Postów
1 240
Przychodzę z pytaniem czy ktoś miał taki przypadek, ze wiek ciąży znacząco różnił się od terminu z ostatniej miesiączki i mimo wszytsko skończyło się to dobrze ? W zależności od lekarza i usg pokazuje 6/7 tydz - jest puls ale wg ostatniej miesiączki powinno być 9/10 tydzień ( prawie trzy tyg różnicy ?!) Po dzisiejszym usg wogole pokazało 6 tyg i 5 dni ..
To za mało patrząc na kalendarz. już zgłupiałam i nie wiem czy odstawiać leki i czekać czy jeszcze tydzień podtrzymywać i czekać na cud ? Czy któraś tak miała i mimo wszystko było okej ? Czy nastawiać się na koniec ... ? To duża różnica i ratowanie czegoś co jest już stracone niema sensu ale wciąż jest ten puls ..
 
reklama
A co mówią lekarze ??? Różnica jest bardzo duza ,przy regularnych cyklach ,nie wróży dobrze , co innego jeśli masz nieregularne
 
A co mówią lekarze ??? Różnica jest bardzo duza ,przy regularnych cyklach ,nie wróży dobrze , co innego jeśli masz nieregularne
Lekarze -ze raczej stracona bo jest opóźnienie i wielkościowo tez nie pasuje . Ale ten puls mnie irytuje ... i nie daje spokoju. Owulacje miałam 28 października... ( potwierdzona monitoringiem) implementacja wg mnie 4 listopada ( różowy śluz) ale wiem ze tak się nie liczy i to tylko liczenie dla liczenia bo jeśli by liczyć od 4 listopada to by faktycznie ciąża mogła mieć 6 tyg i 5 dni jak pokazało dziś usg ... ale to jest mega naciągane :/ sama siebie chyba oszukuje i Proboje jeszcze wierzyć w cud
 
To jeszcze sprawdź na wynikach czy tygodnie ciąży nie są przypadkiem liczone od zapłodnienia. Wówczas do tych wyników trzeba dodać 2 tygodnie. No chyba że sprawdzałaś w necie jakie są normy dla poszczególnych tygodni.
 
Lekarze -ze raczej stracona bo jest opóźnienie i wielkościowo tez nie pasuje . Ale ten puls mnie irytuje ... i nie daje spokoju. Owulacje miałam 28 października... ( potwierdzona monitoringiem) implementacja wg mnie 4 listopada ( różowy śluz) ale wiem ze tak się nie liczy i to tylko liczenie dla liczenia bo jeśli by liczyć od 4 listopada to by faktycznie ciąża mogła mieć 6 tyg i 5 dni jak pokazało dziś usg ... ale to jest mega naciągane :/ sama siebie chyba oszukuje i Proboje jeszcze wierzyć w cud

Do czasu liczonego od zapłodnienia dodaje się około 2 tygodnie, więc z tym 4 listopada to niedobrze liczysz. Nawet zakładając bardziej dla ciebie korzystna wersję, ze 4 listopada była owulacja (też może być kapka krwi czyli rozmowy śluz). Wtedy 18 listopada już byłyby 4 tygodnie ciąży. Jutro jest 18 grudnia. Więc wyszloby skończone 8 tygodni a nie 6+6. Jeszcze jedyna nadzieja w tym, że to różowe plamienie kompletnie nie miało nic do rzeczy i zaszłas w ciążę duzo później. Rozumiem, ze zlecili Ci kontrolę USG. Za tydzień? Za dwa?
 
Do czasu liczonego od zapłodnienia dodaje się około 2 tygodnie, więc z tym 4 listopada to niedobrze liczysz. Nawet zakładając bardziej dla ciebie korzystna wersję, ze 4 listopada była owulacja (też może być kapka krwi czyli rozmowy śluz). Wtedy 18 listopada już byłyby 4 tygodnie ciąży. Jutro jest 18 grudnia. Więc wyszloby skończone 8 tygodni a nie 6+6. Jeszcze jedyna nadzieja w tym, że to różowe plamienie kompletnie nie miało nic do rzeczy i zaszłas w ciążę duzo później. Rozumiem, ze zlecili Ci kontrolę USG. Za tydzień? Za dwa?
Jutro podejmę decyzje - mam druga wizytę. lekarz mówił żeby brać leki i za tydzień zobaczyć Albo odstawić i zobaczyć co natura zrobi. I chyba skłaniam się do odstawienia leków i zamknięcia tematu
 
Moim zdaniem skoro miałaś owulację potwierdzoną monitoringiem to ciężko mówić o tym by ciąża była młodsza.

A mam takie 3 tygodniowe rozbieżności w ciążach między OM a USG, ale ja mam cykle nawet po 120 dni. Więc i owulacje bardzo różnie. U Ciebie to co innego.
 
reklama
Jak dla mnie... Poczekaj, co powie lekarz po tym tygodniu. Jeśli będzie rozwój, to nie ma powodu, by kłaść krzyżyk na tej ciąży.. Ja mam rozbieżność tygodnia, a początkowo było 2 tygodnie. Może więc być różnie..
 
Do góry