reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkie osiągnięcia naszych maluszków

mam takie pytanko:-)

czy wasze dzieciaczki siadaja z pozycji leżącej (na plecach;-))? nie chodzi mi tu o to jak leża pod kątem chociaz minimalnym ale np na podlodze całkiem plasko?
Jak przebieram Emily np pampersa na podlodze to zostawiam ja tak lezec a ona sobie sama usiadzie :tak::tak::tak:oczywiscie podpiera sie raczkami z boku i siada:tak::tak:
 
reklama
jak już pisałam na otwartym Arturek od jakiegoś tygodnia chodzi całkiem sam, jeśli chodzi o wstawanie to zawsze kula się na brzuch i dopiero siada lub wstaje. Ostatnio gdy jadł śniadanko udało mu się nabić jedzonko na widelec :tak: picie też idzie coraz lepiej, choć zawsze coś po brodzie kapie :-D. Ostatnio opanował wchodzenie na tapczan i na (nie)szczęście wchodzenie na stopień taboretu (który tarasuje mu wejście do kuchni).
 
Witam,
mój synek 13 miesięcy zaczął chodzić 12,5miesiaca, wspina się wszędzie lubi przeszkody nawet na ławkę w parku wszedł :tak: umie pokazać gdzie mama ma nosek i idzie do zabawki przeze mnie wskazanej:-) mówi mama, tata, baba daj, co to, choć, no i po swojemu resztę:-)
pozdrawiam
 
icon_minipost.gif
Wysłany: Dzisiaj 13:02 Temat postu: BorysekWitam
Mam problem z moim synkiem ma 14 miesiecy jest bardzo pogodny ale nie chce pokazywać palcem {pokaż gdzie misiu ma oko i tp} rozumie wszystko co do niego mówię chodzi za rączke stoi sam i sam by już chodził ale sie boi mówi tylko iś to znaczy że chce isc bum gi i cała reszta po swojemu daje czesc wie kto to mama tata baba na obcych reaguje niechętnie bawi sie zabawkami jak chce jeść to prowadzi n=mnie do lodówki a jak rozstawie mu jedzenie i picie to sam sobie bierze co chce nie wiem czy to normalne że nie chce wskazywac na przedmioty np.jak zapale lampę to patrzy do góry i sie śmieje i tak jest z wieloma rzeczami które zmieniają sie w jego otoczeniu wyłapie wszystko ale zwrokiem
byłam z nim u neurologa i powiedziała żebym mu dała czas do końca roku ale mimo to sie bardzo denerwuje pomózcie co robić[/b]
 
Czesc.
Wojtek skonczył 14 miesiecy.. ale dopiero od jakich 2 tygodni sam zaczął chodzi wczesniej robił pare kroczkow i bach i na czworakch... a teraz choc czesto sie przewraca potrafi wejsc na kanape i wszystko mu podejdzie pod reke wrzuca za kanape...
mały tez nie umie pokazac gdzie misio ma oko.. ba ja nie moge go oduczyc od butelki:wściekła/y: i to umie tylko pic na leząco.. !! za to sam je oczywiscie rączką bo tak dla niego łatwiej. ale dziecko jest szczesliwe..
troche mnie martwi ze Wojtek ma trudnosci zasypianiem... czasami trwa to ponad dwie godziny... najwiekszym usypiaczem i pocieszycielem jest przytulenie w ramionach mamy... ale to moze przez to ze czesto był w szpitalu:-(
 
icon_minipost.gif
Wysłany: Dzisiaj 13:02 Temat postu: BorysekWitam
Mam problem z moim synkiem ma 14 miesiecy jest bardzo pogodny ale nie chce pokazywać palcem {pokaż gdzie misiu ma oko i tp} rozumie wszystko co do niego mówię chodzi za rączke stoi sam i sam by już chodził ale sie boi mówi tylko iś to znaczy że chce isc bum gi i cała reszta po swojemu daje czesc wie kto to mama tata baba na obcych reaguje niechętnie bawi sie zabawkami jak chce jeść to prowadzi n=mnie do lodówki a jak rozstawie mu jedzenie i picie to sam sobie bierze co chce nie wiem czy to normalne że nie chce wskazywac na przedmioty np.jak zapale lampę to patrzy do góry i sie śmieje i tak jest z wieloma rzeczami które zmieniają sie w jego otoczeniu wyłapie wszystko ale zwrokiem
byłam z nim u neurologa i powiedziała żebym mu dała czas do końca roku ale mimo to sie bardzo denerwuje pomózcie co robić[/b]

Witaj
Mysle ze nie powinnas sie martwic! srednio dzieci pokazuja czesci ciala ok 15-16 miesiac. Moj ma teraz 14,5msc i wskazuje nosek ale tylko moj :) dzieci rozwijaja sie we wlasnym tepie! Jedni ucza sie szybciej chodzic a inni mowic, daj mu czas.
polecam: Kalendarz rozwoju dziecka
pozdrawiam bardzo serdecznie :))
 
Do góry