reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkość dziecka a wiek ciąży.

No tak, tylko, że ja nie wiem jaką miałam średnią długość cyklu :dry: mam tak miesiączki w cały świat, że niekiedy przychodziła 3 tyg później a niekiedy tydzień wcześniej. I tu jest właśnie ten problem.. :tak: No cóż.. będę po prostu odejmować sobie te 2 tyg od wieku wg om, a więc do leków wrócę zapewne dopiero w połowie marca.. ufff, oby zleciało jak najszybciej.

Wizytę miałam mieć 4 dni temu ale wciaz czekam na wyniki badań z krwii, miałam przyjść z nimi i założyć kartę ciąży a wredna baba kazała mi czekać do poniedziałku :/ Poza tym też szpital mnie trochę opóźnił więc udam się na wizytę jak tylko dostanę wyniki badań :)
A czy mam inne dolegliwości? hmm. Czasem mam mdłości i ogólnie czuję jadłowstręt, ale jeszcze - odpukać :D - w kibelku nie siedziałam :)
Czasem mi słabo, czasem chce mi się płakać.. no i bóle w podbrzuszu. Oprócz arytmii to raczej nic mi tak bardzo nie dokucza :)

Dobrze, że tylko raz byłaś w wc, to i tak o wiele lepsze niż siedzenie tam nawet po herbacie :baffled: :p Uroki ciąży :)
 
reklama
Cześć wszystkim.

Mam pytanie dotyczące wieku ciąży gdyż już sama głupieje. Czytam na portalach dla mam itp o tym co dzieje się w poszczególnych tygodniach ciąży. Praktycznie w każdym opisie znajduję coś co mnie niepokoi a mianowicie wiek ciąży albo jej wielkość.
Mój okruszek mierzy już sobie 2,7 cm (zaokrąglimy do 3cm) a lekarze zgodnie twierdzą iż jest to 9 tydzień ciąży. Tak by również mogło wynikać z moich owulacji i miesiączki, ponieważ choć ostatnią miałam 1 grudnia to zapewne owulka przyszła nieco później niż powinna (liczę od 18 do 26 grudnia). Wszystko byłoby okay ALE na owych stronach z informacjami znajduję informację, że dziecko w tym "wieku" mierzy już 4, 5, a nawet 6 cm - i tu załamka bo to 2 x więcej niż moja kruszynka. Gdy więc nie patrząc na wiek ciąży idę po rozmiarze zarodka, wychodziłby mi 7 tydzień od zapłodnienia a więc musiałoby ono nastąpić na początku stycznia a to byłoby niemożliwe gdyż już 9 stycznia wyszedł mi test ciążowy. Lekarze nie mówili nic o nieprawidłowościach w wielkości maluszka, wręcz przeciwnie, więc ja już jestem głupia i kompletnie nie wiem o co chodzi. Wciąż posługuję się terminem 9 tygodnia, który mówili lekarze, ale czy to 9 tydzień OM czy jak? Bardzo mi zależy na ustaleniu wieku ciąży gdyż oczekuję 2 trymestru jak zbawienia.
Bardzo proszę o pomoc.
nie czytaj w internecie ile i jaki wielki bo zgłupiejesz to co lekarz mówi jest ok
 
Mi z ostatniej @ wychodzi 12.7 t.c. 3 dni temu byłam na badaniach prenatalnych i pani doktor stwierdziła, że dzidziuś jest większy niż wynika to z wieku ciąży (ma 7,3 cm) i w wynikach wpisała 13.6 t.c. Wyznaczyła mi też nowy termin porodu z 30.08 na 22.08. Kolejna wizytę mam dopiero 7 marca i zobaczę co powie moja dr prowadząca :)
 
hihi czyli co lekarz to inna opinia, a dzidziuś i tak ma swój termin porodu :laugh2: Ja już wiem o co chodzi z tymi om itd, dzięki dziewczynom zrozumiałam jak to liczyć wszystko ;-)Wg om powinnam być w 11 tyg ale owulkę miałam tydzień opóźnioną widocznie, przez co dzidziuś też jest mniejszy (ponad 3 cm) a to wskazuje na 10 tydz :tak: hihi Czyli jeszcze 2 tyg i koniec I trymestru?? :surprised:

Vemona jak wyglądają ów badania prenatalne?
 
Do góry