reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielogodzinny placz niemowlaka przed zrobieniem kupki.

Super! A jak mała zniosła te ćwiczenia?
Na połowie ćwiczeń się jej usnęło ;) bo to było takie noszenie na rękach w pozycji samolot z przekręceniem głowy o 90 stopni w jedna stronę, a potem w druga wiec sobie leżała bujana jak leniwiec i odpłynęła. Na masażu mięśni jednego w nodze i jednego pod pachą trochę marudziła, ale nie płakała. Ogólnie jak robiła to fizjo to super, jak ja dziś z nią ćwiczę to bardziej marudzi, ale samolot połączony z leniwce nawet lubi - od razu odpływa. Także te ćwiczenia to nie zawsze katorga - u nas to bardziej noszenie w określonej pozycji z naciąganiem główki, dziecko nawet nie zauważa, ze coś innego się dzieje
 
reklama
Hej Dziewczyny! Mieliśmy wczoraj szczepienie rotai 6w1, mały w nocy od 23 co godzine sie budził marudny. Dzis w dzień tez ma humory🥴 a co do fizjo, to powiedziałam wczoraj pediatrze, że mi mały krzywo wygląda i ma napiętą prawą rękę, to po zbadaniu go stwierdziła, że motoryka po obu stronach jest taka sama, mały nie ma niczego napiętego i mam go obsereować przez kolejny miesiąc i dopiero na następnym szczepieniu da mi skierowanie do fizjo, jak nadal będę uważać, że mały napina tą prawą rękę🤦‍♀️🤷‍♀️

Jak tam u Was?
 
Moja przy taka przez ostatnie 3 tygodnie tylko 300 gram, No dramat jakiś... je ładnie, nic nie ulewa Ok 700 ml. Pediatra mówi, ze jak dalej tak mało będzie przybierać to od 4 mca rozszerzamy dietę o kaszki ... ehh
 
Moja przy taka przez ostatnie 3 tygodnie tylko 300 gram, No dramat jakiś... je ładnie, nic nie ulewa Ok 700 ml. Pediatra mówi, ze jak dalej tak mało będzie przybierać to od 4 mca rozszerzamy dietę o kaszki ... ehh
Kochana, jeśli chcesz zrób badania kału- nie są tanie (te o których napiszę), ale może wyjdzie z nich coś, co pomoże lekarzowi. Może tak jak u nas jest podejrzenie, że przez alergię składniki pokarmowe się nie przyswajają poprawienie. Kał badanie ogólne, ciała redukujące, krew utajoną (to tanie są wszystkie), kalprotektyna (droga, kosztuje ok 200 zł, na wyki czeka się do 2 tyg.).
Zrób do tego morfologię z żelazem i ferrytyną. Po 3 m-cu kończy się żelazo z pępowiny, może wystąpić anemia i przez to mogą być gorsze przyrosty. Nam gastroenterolog chce dać inne mleko Pepti w wersji MCT (dla słabiej przybierających), nie chce rozszerzać diety, bo kaszka może za bardzo obciążyć brzuch.
Badanie moczu- żeby wykluczyć bakterie.
Jest jeszcze opcja, że mała będzie drobna i już.
 
Moja pediatra pozwoliła od skonczonych 4mcy wprowadzać po troszke warzywa, ale nie zgodziła się na zagęszczanie mleka na noc (chciałam,żeby mały dłuzej spał, bo noce są fatalne)
 
Kochana, jeśli chcesz zrób badania kału- nie są tanie (te o których napiszę), ale może wyjdzie z nich coś, co pomoże lekarzowi. Może tak jak u nas jest podejrzenie, że przez alergię składniki pokarmowe się nie przyswajają poprawienie. Kał badanie ogólne, ciała redukujące, krew utajoną (to tanie są wszystkie), kalprotektyna (droga, kosztuje ok 200 zł, na wyki czeka się do 2 tyg.).
Zrób do tego morfologię z żelazem i ferrytyną. Po 3 m-cu kończy się żelazo z pępowiny, może wystąpić anemia i przez to mogą być gorsze przyrosty. Nam gastroenterolog chce dać inne mleko Pepti w wersji MCT (dla słabiej przybierających), nie chce rozszerzać diety, bo kaszka może za bardzo obciążyć brzuch.
Badanie moczu- żeby wykluczyć bakterie.
Jest jeszcze opcja, że mała będzie drobna i już.
Robiłam już morfologię, krew utajona i mocz i wszystko Ok. Zrobię jeszcze te co mi napisałaś, bo jest taka drobinka malutka ... :( ja jestem niska i drobna to może ma genetycznie ... tsk podejrzewa pediatra, ale badania nie zaszkodzą. Wole wiedzieć czy wszystko ok
 
Robiłam już morfologię, krew utajona i mocz i wszystko Ok. Zrobię jeszcze te co mi napisałaś, bo jest taka drobinka malutka ... :( ja jestem niska i drobna to może ma genetycznie ... tsk podejrzewa pediatra, ale badania nie zaszkodzą. Wole wiedzieć czy wszystko ok
U mnie obie córki drobne. Tzn długie i przy tym bardzo chude. Przy drugiej już łatwiej mi to zaakceptować. Jeśli w krwi nie ma odchyleń, mocz czysty i kał ok, to kalprotektyny nie ma sensu robić, bo to kosztowne, poza tym normy dla niemowląt są inne i tylko lekarz jest w stanie to zinterpretować. Ja u 1 córki że względu na zaburzenia metaboliczne musiałam po 4 m-cu bardzo intensywnie rozszerzać dietę. Brzuch to masakrycznie odchorował, ale u nas krew wyglądała przez te zaburzenia słabło. Nie wprowadzałam kaszek, bo to syf tylko normalne kaszę typu jaglana, owsiana na mleku kokosowym z awokado (to dopiero po 6 m-cu, bo obciąża wątrobę) lub innym owocem/warzywem m, z dobrym olejem (lniany, rzepakowy). Córka miała wtedy swoje najlepsze przyrosty, bo kg na mc, gdzie po 4 tym m-cu norma to 500 - 700 gr na mc. Niestety przy zbyt wczesnym wprowadzeniu innych rzeczy niż mleko, może powodować jego całkowite odstawienie.
I lekarz to może co najwyżej sugerować, bo decyzja zawsze należy do rodziców.
@Luiska:) warzywa są w ogóle niekaloryczne, nawet z dodatkiem oleju, dałabym bardziej dla zabawy.
 
Hej Dziewczyny! Mieliśmy wczoraj szczepienie rotai 6w1, mały w nocy od 23 co godzine sie budził marudny. Dzis w dzień tez ma humory🥴 a co do fizjo, to powiedziałam wczoraj pediatrze, że mi mały krzywo wygląda i ma napiętą prawą rękę, to po zbadaniu go stwierdziła, że motoryka po obu stronach jest taka sama, mały nie ma niczego napiętego i mam go obsereować przez kolejny miesiąc i dopiero na następnym szczepieniu da mi skierowanie do fizjo, jak nadal będę uważać, że mały napina tą prawą rękę🤦‍♀️🤷‍♀️

Jak tam u Was?
Moja fizjo mówiła, ze z takich „drobnych” asymetrii czy lekkich napięć mięśni (u mnie przy ubieraniu córcia napina raczki i obręcz barkowa - poza tym jest normalnie napięta ;) - to maluchy same wyrastają jak zaczynaja siadać, być bardziej aktywne itd. Moja pediatra tez nie ma nic do zarzucenia mojej córce. Fizjo mówiła, ze oni raczej przy takich niedużych problemach pomagają po prostu dzieciom szybciej z tego wyjść - wtedy więcej frajdy ma dziecko z „życia” - łatwiej mu przychodzi zdobywać kolejne umiejętności - nie morduje się z asymetria czy wnm 3 miesiące samo ucząc się zmswojego ciała, tylko po 3 tygodniach poprawnej pielęgnacji i w tym 3 wizytach fizjo dziecko się luzuje i jest mu łatwiej. Także myśle, ze nie masz się co przejmować bo tak czy siak młody popuści główkę. Czasem dzieciaki są tak poskręcane, ze nie idzie ich ubrać albo wcześniaki maja taka asymetrię ze wyglądają jak świderki - to wtedy rehabilitacja to mus.
 
Cześć Dziewczyny! Jak tam u Was? Jak maluszki? My wczoraj chrzciliśmy, w kościele super, za to w domu było głośno 🥴🙈 ze zmęczenia zasnąć nie umiał.
U nas dziąselka bardzo drażnią i chyba skok rozwojowy 18tyg.się zaczął, bo nie umiem dojść z małym do ładu. Jęczy co chwile, nawet jak jest noszony i zabawiany. Dobrze, że trafiło na moment, że jestesmy u rodziców, to więcej osób do noszenia.
Nie wiem co robić z karmieniem, mały co 2h w dzień jest glodny. Zjada ok 100-120ml i wiecej nie chce, drzemnie 30min i znow ziewa i śpiący🥴 a za chwile głodny.
 
reklama
Hej kochana, to nie masz tak źle, całkiem ładnie Ci zjada. Moja to je 100-120 ml, ale co 4 godziny 😂 ale coś tam tyje, wiec już przestałam się przejmować i jej zaufałam, skoro tak jej dobrze, to może tyle potrzebuje. Ja nawet jeszcze nie myśle o chrzcie, chyba ogarniemy to w bardziej ciepłe miesiące, żeby była przyjemność ze spotkania z rodzina, dłuższy dzień i ciepła aura. Moja mało płacze, zaczęła się śmiać na głos i tak nas to rozczula. Gorzej, ze w dzień prawie w ogóle nie śpi, drzemka 20 minut i dalej się z nią baw, sama to się sobą zajmie może z 10 minut a potem marudzi, wiec u nas dzień dalej się kręci wokół niej non stop...
 
Do góry