reklama

Wieloraczki...

Temat na forum 'Gratulacje' rozpoczęty przez Catherine31, 10 Styczeń 2010.

1. Catherine31

Catherine31 Początkująca w BB

Witam! Jestem w 15 tyg. (to pierwsza ciąża), lekarz na ostatnim USG powiadomił nas, że są przynajmniej 3 istotki - w tym dwie dziewczynki na pewno. W przyszłym tyg. mam kolejne badanie i może wtedy się dowiemy dokładnie:) No i mam pytanko: jakie nasuwają się Wam imiona? Mieszkamy za granicą, mąż nie jest Polakiem - chcielibyśmy, by imiona były w miarę uniwersalne, jeśli nie znajdziemy nic takiego to zdecydujemy się na typowo angielskie imiona (generalnie chodzi mi o to by rodzina w Polsce nie łamała sobie języka na imionach ale z drugiej strony nie jesteśmy tu zbyt często). Nam przypadły do gustu Julianna i Aurora - nie ma zbyt wielkich różnic w wymowie. Mamy też już kilkanaście innych ale najpierw chciałabym poznać opinie obiektywne;) Jak tą sprawę rozwiązały mamy, które też mieszkają zagranicą? Są w małżeństwie "wielonarodowościowym":) Z góry dzięki za propozycje i pozdrawiam:)

2. kindzia26a

kindzia26a Fanka BB :)

szkoda słow!!!

Ostatnia edycja: 10 Styczeń 2010
  3. reklama
  4. ekstasia

ekstasia MAMA '04,'06,'07

Moi znajomi mieszkający na wyspach dali swojej córce na imię Julia Chelsea - myślę, że to powinno od was zależeć jakie imiona dacie swoim dzieciom - ja na waszym miejscu stawiałabym na takie, które podobnie się pisze i wymawia zarówno po Polsku jak i w języku kraju, w którym mieszkacie;-) - żeby dzieciom nie robić papki z mózgu.

5. Catherine31

Catherine31 Początkująca w BB

Dzięki Ekstasiu za odp. ale po przeczytaniu wątków na wszystko o imionach i komentarzu Kindzi26a przestała mnie interesować opinia innych ludzi w tym zakresie; tym bardziej, że zostałam tam bezwiednie "użyta" jako inne wcielenie autorki tamtego postu - no wybaczcie ale dla mnie to gruba przesada.

6. Tomekmiodek

Tomekmiodek Początkująca w BB

Nadajac Polskie imiona dzieciom to niezła myśl, będą się wyróżniać tak ja u nas np Alan, letwiej im będzie zdobyć popularność w Brytyjskiej szkole

7. Kasiulec81

Kasiulec81 Mama Krzysia i Alicji

Moje propozycje:
    Maya, Olivia, Lena, Ewa, Bianka, Blanka, Laura

8. karafunia

karafunia Zaciekawiona BB

Ooo Maja to piękne imie :tak:

9. monikasia

monikasia Fanka BB :)

:-)Ja niedawno mialam ten sam dylemat
    Moje propozycje dla dziewczynek: Melanie, Melody, Emily (jak moja corcia:-))
    Dla chlopcow: Jared, Ruben.

10. reklama
  11. Łucjaaa

Łucjaaa Aktywna w BB

Tomekmiodek po pierwsze mam 25 lat i pamietam z dziecinstwa (co bylo nie tak dawno :)) jak latalam po podworku i mialam paru koelgow o imieniu Alan i nie zwracalam uwagi na to imie bylo dla mnie jak kazde inne wiec dajcie juz spkoj z tymi dennymi tekstami a propo Alanow i innych takich. Mylicie ,ze 6 letni Konstanty bedzie sie smial z 6letniego Brajana? Nawet nie zauwazy roznicy. Sama nie jestem za nazywaniem dzieci 'zapozyczonymi' imionami -Jessica zagranica w polsce Czeslawa proste. A jesli chodzi o Brytyjskie szkoly to wybacz ale dzieci polskich(i nie tylko :)) jest tam od groma i Brytyjczycy sa przyzwyczajenie do obcobrzmiacych imion.

Poleć forum