reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieloraczki...

Dołączył(a)
8 Styczeń 2010
Postów
3
Witam! Jestem w 15 tyg. (to pierwsza ciąża), lekarz na ostatnim USG powiadomił nas, że są przynajmniej 3 istotki - w tym dwie dziewczynki na pewno. W przyszłym tyg. mam kolejne badanie i może wtedy się dowiemy dokładnie:) No i mam pytanko: jakie nasuwają się Wam imiona? Mieszkamy za granicą, mąż nie jest Polakiem - chcielibyśmy, by imiona były w miarę uniwersalne, jeśli nie znajdziemy nic takiego to zdecydujemy się na typowo angielskie imiona (generalnie chodzi mi o to by rodzina w Polsce nie łamała sobie języka na imionach ale z drugiej strony nie jesteśmy tu zbyt często). Nam przypadły do gustu Julianna i Aurora - nie ma zbyt wielkich różnic w wymowie. Mamy też już kilkanaście innych ale najpierw chciałabym poznać opinie obiektywne;) Jak tą sprawę rozwiązały mamy, które też mieszkają zagranicą? Są w małżeństwie "wielonarodowościowym":) Z góry dzięki za propozycje i pozdrawiam:)
 
reklama
Moi znajomi mieszkający na wyspach dali swojej córce na imię Julia Chelsea - myślę, że to powinno od was zależeć jakie imiona dacie swoim dzieciom - ja na waszym miejscu stawiałabym na takie, które podobnie się pisze i wymawia zarówno po Polsku jak i w języku kraju, w którym mieszkacie;-) - żeby dzieciom nie robić papki z mózgu.
 
Dzięki Ekstasiu za odp. ale po przeczytaniu wątków na wszystko o imionach i komentarzu Kindzi26a przestała mnie interesować opinia innych ludzi w tym zakresie; tym bardziej, że zostałam tam bezwiednie "użyta" jako inne wcielenie autorki tamtego postu - no wybaczcie ale dla mnie to gruba przesada.
 
Nadajac Polskie imiona dzieciom to niezła myśl, będą się wyróżniać tak ja u nas np Alan, letwiej im będzie zdobyć popularność w Brytyjskiej szkole
 
reklama
Tomekmiodek po pierwsze mam 25 lat i pamietam z dziecinstwa (co bylo nie tak dawno :)) jak latalam po podworku i mialam paru koelgow o imieniu Alan i nie zwracalam uwagi na to imie bylo dla mnie jak kazde inne wiec dajcie juz spkoj z tymi dennymi tekstami a propo Alanow i innych takich. Mylicie ,ze 6 letni Konstanty bedzie sie smial z 6letniego Brajana? Nawet nie zauwazy roznicy. Sama nie jestem za nazywaniem dzieci 'zapozyczonymi' imionami -Jessica zagranica w polsce Czeslawa proste. A jesli chodzi o Brytyjskie szkoly to wybacz ale dzieci polskich(i nie tylko :)) jest tam od groma i Brytyjczycy sa przyzwyczajenie do obcobrzmiacych imion.
 
reklama
Do góry