reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielowodzie 31tc

MalyGosc

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
1 447
Hej, mam wielką prośbę o pomoc w interpretacji wyników.
15.10 (ubiegły czwartek) miałam USG prenatalne III trymestru. Z pomiarów wyszło wielowodzie. Oto wyniki:
AFI - 24.1 cm
Tętnica pępkowa - PI: 0.68; RI: 0.49
Tętnica środkowa mózgu - PI: 2.02; PSV: 33.2 cm/s; współczynnik mózgowo-rdzeniowy: 2.97

Dzisiaj miałam się zgłosić na kontrolę AFI iotrzymałam wynik: 24,7cm, co wg lekarza wykonującego USG kwalifikuje mnie do cotygodniowych kontroli ilosci płynu.

Byly dzisiaj również sprawdzane przepływy, ale nie mogę rozszyfrować do końca ich znaczenia na wydruku. Jeśli ktoś mógłby mi pomoc byłabym wdzięczna. Wizytę u lekarza prowadzącego mam w przyszły piątek, ale nie chcę do tego czasu wykończyć się nerwowo :)
Zdjęcie jest z wynikami z dzisiejszego dnia.
Dodam, ze były u Małego sprawdzane takie organy jak przełyk, jelita, nerki, żołądek i nie wyszły żadne nieprawidłowości. Wszystko w normie, a żołądek jest prawidłowo napełniony.
U mnie brak chorób typu cukrzyca, ciśnienie w porządku. Mam jedynie niedoczynnosc tarczycy a ze względu na dwa poprzednie poronienia biorę heparynę, acard.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 

Załączniki

  • C60950B9-D857-4D99-849A-5B444AA377D7.jpeg
    C60950B9-D857-4D99-849A-5B444AA377D7.jpeg
    40,7 KB · Wyświetleń: 107
Do góry