reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Dzisiaj Dzień Ojca i z tej okazji zapraszam cię do wysłuchania rozmowy, której bohaterem jest Patrick Ney. Psycholog, doradca rodzicielski, tata dwóch córeczek, urodzony w Anglii, co w tej historii ma również znaczenie ;) Posłuchaj rozmowy

Natomiast o 17:00 zapraszam Cię na live z Agnieszką Hyży - porozmawiamy o rodzicielstwie, macierzyństwie i oczywiście o ojcostwie. O tym co robić z "dobrymi radami". Dołącz

reklama

Wielowodzie 37tc

Kasiek31

Fanka BB :)
Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze . Skoro lekarz muwi że jest ok to napewno.tak.jest. ale wiadomo ze zawsze jest jakas obawa

reklama

HappyBabyMama

Ja miałam wielowodzie które było prawdopodobnie spowodowane cukrzyca ciążowa. U mnie przez rozciągnięcie macicy przez to wielowodzie skonczylo się Atonia. Nie mam na celu cię wystraszyć ale to jest coś co należy mocno kontrolować. Z synkiem Wszytsko w porządku urodził się zdrowy.

Magda8888

U mnie też w pewnym momencie afi wynosiło 28 i nawet w wypisie ze szpitala mam wpisane wielowodzie.....ale w 38 tygodniu jak byłam na echo serca płodu to pan doktor stwierdził że mało jest wód 🤷 więc do końca nie wiem jak było czy zły pomiar czy co. Synek urodził się zdrowy ale były powikłania przy porodzie. Nikt nie wie kiedy odeszły mi wody....🤷 Bo ja nie zauważyłam a i położne mówiły że już wody nie było jak przyjechałam. I też miałam cukrzycę ciążowa i nadciśnienie indukowane ciąża

SmerfnaAga30

Początkująca w BB
A czy mialyscie jakieś specjalne zalecenia od lekarza? Nie wiem np wcześniej położyć się do szpitala, czy mocno oszczędny tryb życia?

Guni85

Ja miałam afi 26 w 40 tc. Nie miałam żadnych chorób w ciąży dziecko urodziło się całkowicie zdrowe 10/10😊To może naprawdę nic nie oznaczac lekarz stwierdził że u mnie taka uroda i tyle

Natuś_ka

Przy MVP lekarz mierzy tylko jedna kieszonke plynu dlatego pytalam czy porownywal z AFI. Jesli z dzieciatkiem wszystko jest wporzadku, nie widac wad ktore moglyby byc przyczyna wielowodzia to spokojnie poczekaj do wizyty badz ją nieco przyspiesz dla dlasnego spokoju. Maluszek wychodzi duzy ? Albo moze masz cukrzyce ciazawą?

HappyBabyMama

A czy mialyscie jakieś specjalne zalecenia od lekarza? Nie wiem np wcześniej położyć się do szpitala, czy mocno oszczędny tryb życia?
Nie ale tak jak u mnie cukrzyca była to tzrymac się diety bo mały miał za słodkie wody wiec za dużo pil
I sikał . A nerki dziecka w porządku? Na prenatalnych wszystko
Ok było? Lekarz podejrzewa co jest powodem?

SmerfnaAga30

Początkująca w BB
Przy MVP lekarz mierzy tylko jedna kieszonke plynu dlatego pytalam czy porownywal z AFI. Jesli z dzieciatkiem wszystko jest wporzadku, nie widac wad ktore moglyby byc przyczyna wielowodzia to spokojnie poczekaj do wizyty badz ją nieco przyspiesz dla dlasnego spokoju. Maluszek wychodzi duzy ? Albo moze masz cukrzyce ciazawą?
Malutka waży 3200 czyli jest w normie...
Miałam robiona krzywa cukrowa jakiś czas temu ale nie miałam cukrzycy.
Glukoza też cały czas dobrze wychodzi.
Na ostatnich badaniach lekarz mój prowadzący zobaczył że mam duży i napięty brzuch i stwierdził że dziecko pewnie będzie duże.. Ma potem jak poszłam na USG to się okazało że mam to wielowodzie.

SmerfnaAga30

Początkująca w BB
Nie ale tak jak u mnie cukrzyca była to tzrymac się diety bo mały miał za słodkie wody wiec za dużo pil
I sikał . A nerki dziecka w porządku? Na prenatalnych wszystko
Ok było? Lekarz podejrzewa co jest powodem?
Nerki, żołądek w porządku. Na USG wszystko jest prawidłowe, lekarz który mnie badał powiedział tylko że mogę wcześniej urodzić.

reklama

Natuś_ka

Trzymaj sie tego co mowi lekarz, ze dzieciatko ma sie dobrze. Trzymam kciuki zeby kolejne usg wykluczylo wielowodzie, pytaj lekarza o pomiar rowniez a AFi. A nawet jesli sie potwierdzi to jestes juz na koncowce, beda Cie kontrolowac teraz czesciej

Do góry