reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielowodzie 37tc

Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze . Skoro lekarz muwi że jest ok to napewno.tak.jest. ale wiadomo ze zawsze jest jakas obawa
 
reklama
Ja miałam wielowodzie które było prawdopodobnie spowodowane cukrzyca ciążowa. U mnie przez rozciągnięcie macicy przez to wielowodzie skonczylo się Atonia. Nie mam na celu cię wystraszyć ale to jest coś co należy mocno kontrolować. Z synkiem Wszytsko w porządku urodził się zdrowy.
 
U mnie też w pewnym momencie afi wynosiło 28 i nawet w wypisie ze szpitala mam wpisane wielowodzie.....ale w 38 tygodniu jak byłam na echo serca płodu to pan doktor stwierdził że mało jest wód 🤷 więc do końca nie wiem jak było czy zły pomiar czy co. Synek urodził się zdrowy ale były powikłania przy porodzie. Nikt nie wie kiedy odeszły mi wody....🤷 Bo ja nie zauważyłam a i położne mówiły że już wody nie było jak przyjechałam. I też miałam cukrzycę ciążowa i nadciśnienie indukowane ciąża
 
A czy mialyscie jakieś specjalne zalecenia od lekarza? Nie wiem np wcześniej położyć się do szpitala, czy mocno oszczędny tryb życia?
 
Ja miałam afi 26 w 40 tc. Nie miałam żadnych chorób w ciąży dziecko urodziło się całkowicie zdrowe 10/10😊To może naprawdę nic nie oznaczac lekarz stwierdził że u mnie taka uroda i tyle
 
Przy MVP lekarz mierzy tylko jedna kieszonke plynu dlatego pytalam czy porownywal z AFI. Jesli z dzieciatkiem wszystko jest wporzadku, nie widac wad ktore moglyby byc przyczyna wielowodzia to spokojnie poczekaj do wizyty badz ją nieco przyspiesz dla dlasnego spokoju. Maluszek wychodzi duzy ? Albo moze masz cukrzyce ciazawą?
 
A czy mialyscie jakieś specjalne zalecenia od lekarza? Nie wiem np wcześniej położyć się do szpitala, czy mocno oszczędny tryb życia?
Nie ale tak jak u mnie cukrzyca była to tzrymac się diety bo mały miał za słodkie wody wiec za dużo pil
I sikał . A nerki dziecka w porządku? Na prenatalnych wszystko
Ok było? Lekarz podejrzewa co jest powodem?
 
Przy MVP lekarz mierzy tylko jedna kieszonke plynu dlatego pytalam czy porownywal z AFI. Jesli z dzieciatkiem wszystko jest wporzadku, nie widac wad ktore moglyby byc przyczyna wielowodzia to spokojnie poczekaj do wizyty badz ją nieco przyspiesz dla dlasnego spokoju. Maluszek wychodzi duzy ? Albo moze masz cukrzyce ciazawą?
Malutka waży 3200 czyli jest w normie...
Miałam robiona krzywa cukrowa jakiś czas temu ale nie miałam cukrzycy.
Glukoza też cały czas dobrze wychodzi.
Na ostatnich badaniach lekarz mój prowadzący zobaczył że mam duży i napięty brzuch i stwierdził że dziecko pewnie będzie duże.. Ma potem jak poszłam na USG to się okazało że mam to wielowodzie.
 
Nie ale tak jak u mnie cukrzyca była to tzrymac się diety bo mały miał za słodkie wody wiec za dużo pil
I sikał . A nerki dziecka w porządku? Na prenatalnych wszystko
Ok było? Lekarz podejrzewa co jest powodem?
Nerki, żołądek w porządku. Na USG wszystko jest prawidłowe, lekarz który mnie badał powiedział tylko że mogę wcześniej urodzić.
 
reklama
Trzymaj sie tego co mowi lekarz, ze dzieciatko ma sie dobrze. Trzymam kciuki zeby kolejne usg wykluczylo wielowodzie, pytaj lekarza o pomiar rowniez a AFi. A nawet jesli sie potwierdzi to jestes juz na koncowce, beda Cie kontrolowac teraz czesciej
 
Do góry