reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiercenie sie w nocy i kopanie nozkami- 4mies niemowle

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Witjacie, moja mala boryka się z gazami, zwłaszcza w nocy jest dramat bo "kopie" nozkami, az wkoncu sie przebudza, zasypia tylko jak jest nakarmiona albo dostanie smoka- nawet do 30razy w nocy- wstaje do niej tylko ja wiec jestem huz jak zombie. Wlasnei skończyła 4mies - teoretycznie w tym okresie należy zaprzestać dawania delikolu i teoretycznie problemy brzuszkowe powinny mijac.. ja juz nie daje od 1.5tyg ale wszystko wróciło i zastanawiam się czy nie wrócić, a xzy moze przeczekać. Jest tu mama ktora dawala delicol dluzeklj np do 5-6mies? Krople typu espumisan i inne nie działają- nie zależnie od tego ile bym jej tego dawala. Jest tu mama ktorej dzidzia miala podobne objawy ? Tzn wiercenie sie i kopanie w nocy ? Dziwne jesy to ze u nas sie to zaczęło jakos od 3 mies, a wcześniej corcia jadla w nocy i zasypiala bez żadnych płaczów i innych.. moze ktoras z Was tez miala podobne problemy i wie co to moze byc??
 
reklama
Tylko że na białko mleko HA chyba nie do końca pomoże. To jednak białko, hydrolizat. Jest też na rynku mleko na bazie mleka koziego, Capri Care. Jeśli to faktycznie laktoza, to trzymałabym się dodawania enzymu. Tak czy siak poszłabym do pediatry, tudzież alergologa. My lataliśmy po lekarzach bo był dramat a winna była dyschezja.
A co to ta dyschezja i jak to się leczy? (Objawy itd?) A mleko kozie moze byc w zastępstwie jak dziecko ma problem z krowim czy jak ma problem z laktoza ? 🤔 Co do dodawania enzymu- ciekawi mnie tylko dlaczego producent delikolu zaleca stopniowe odstawienie w okolicach 3-4 mies. Nje chce jej tez zaszkodzić w dojrzewaniu układu pokarmowego.. mam nadziejej ze dodawanie enzymu nie opozni ewentualnego dojrzewania jelitek i wytwarzanian wystarczającej ilości laktazy..
 
reklama
Są mleka bez laktozowe np enfamil 0lac. Dla dzieci ze Skaza białkowa mleko capri care tez nie jest dobre bo niektóre białka sa podobne i również może uczulac. Swego czasu pytałam o to producenta.
 
A co to ta dyschezja i jak to się leczy? (Objawy itd?) A mleko kozie moze byc w zastępstwie jak dziecko ma problem z krowim czy jak ma problem z laktoza ? 🤔 Co do dodawania enzymu- ciekawi mnie tylko dlaczego producent delikolu zaleca stopniowe odstawienie w okolicach 3-4 mies. Nje chce jej tez zaszkodzić w dojrzewaniu układu pokarmowego.. mam nadziejej ze dodawanie enzymu nie opozni ewentualnego dojrzewania jelitek i wytwarzanian wystarczającej ilości laktazy..
Dyschezja wiąże się z dojrzewaniem układu pokarmowego i, po ludzku mówiąc, jest brakiem umiejętności posługiwania się wszystkimi mięśniami w skoordynowany sposób. O ile tak naprawdę większość publikacji opisuje ją jako płacz przed zrobieniem kupy (brak koordynacji tłoczni brzusznej i mięśni miednicy), tak zdaniem gastrolog nasze objawy też wskazywały na dyschezję. A były podobne. Dziecko nie zasypiało na długo, po chwili prężyło się, unosiło kopytka, żeby puścić bąka, to oczywiście wybudzało go i tak w kółko. Tego się nie leczy, układ pokarmowy musi po prostu dojrzeć.
 
Dyschezja wiąże się z dojrzewaniem układu pokarmowego i, po ludzku mówiąc, jest brakiem umiejętności posługiwania się wszystkimi mięśniami w skoordynowany sposób. O ile tak naprawdę większość publikacji opisuje ją jako płacz przed zrobieniem kupy (brak koordynacji tłoczni brzusznej i mięśni miednicy), tak zdaniem gastrolog nasze objawy też wskazywały na dyschezję. A były podobne. Dziecko nie zasypiało na długo, po chwili prężyło się, unosiło kopytka, żeby puścić bąka, to oczywiście wybudzało go i tak w kółko. Tego się nie leczy, układ pokarmowy musi po prostu dojrzeć.
I kiedy u was dojrzal ostatecznie ? :)
 
reklama
Czyli obecnie juz nic nie dajesz? :) a mleczko jakie pije?
Nadal dostaje priobiotyk, no ale też żelazo i witaminy. Był na mleku Nan Optipro HA z zalecenia gastrologa (jestem alergikiem i to, dosłownie, na wszystko), ale powoli przeszliśmy już na zwykłe Nan Optipro i nic złego się z brzuszkiem nie dzieje.
 
Rozwiązanie
Do góry