reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wierszokleci i poeci czyli pierwsze słowa i zdania naszych maluszków

A u nas na oglągło jest Kocham Cię mamuciu, przepraszam bardzo, prosze bardzo, dziękuję bardzo, nie ma za co itp. Ale aż do przesady.
Rano leżymy w łózku a ona che przejść przez mojego nogi aby postawić butelkę od mleka i mówi mamo przepraszam bardzo wiec ja jej odpowiadam proszę bardzo a ona nie ma za co mamo.

A spanie u nas bez zmian bajeczek nie ma czasu słuchać woli sama oglądać a co do spania to mówie idziesz spać i bierze kocyk, wsadzam ją do łózeczka, okrywam, mówie dobranoc i kocham Cię i wychodze. Zanim dojdę do pokoju to już śpi.
 
reklama
A u nas na oglągło jest Kocham Cię mamuciu, przepraszam bardzo, prosze bardzo, dziękuję bardzo, nie ma za co itp. Ale aż do przesady.
Rano leżymy w łózku a ona che przejść przez mojego nogi aby postawić butelkę od mleka i mówi mamo przepraszam bardzo wiec ja jej odpowiadam proszę bardzo a ona nie ma za co mamo.

A spanie u nas bez zmian bajeczek nie ma czasu słuchać woli sama oglądać a co do spania to mówie idziesz spać i bierze kocyk, wsadzam ją do łózeczka, okrywam, mówie dobranoc i kocham Cię i wychodze. Zanim dojdę do pokoju to już śpi.
Masz bardzo kulturalną córkę.
Szczerze to zazdroszczę takiego zasypiania Niuni.
 
Kania u nas taki sposób zasypiania jest niezmienny od momentu jak przyjechałam z nią ze szpitala. Zawsze tak samo. Więc może to ma wpływ.

A tekst dzisiejszy oj szkoda że nie ma dziadka to by dał bucho. (jabłuszko) (dziadek maniak jabłek bo może i 3 kg dziennie i to niezmiennie jak ja ja żyje)

Leżymy sobie w łóżku rano i moje dziecko tak w połowie bajki "nawet nie wiesz mamusiu jak bardzo cię kocham".

Potem w ciągu dnia poprosiła o bajkę clifforda (wg Laury Plichorda) więc jej włączyłam a ona "Bardzo mamusiu dziękuję za bajkę Plichorda"

U nas zawsze pełna kulturka
 
Kania u nas taki sposób zasypiania jest niezmienny od momentu jak przyjechałam z nią ze szpitala. Zawsze tak samo. Więc może to ma wpływ.

A tekst dzisiejszy oj szkoda że nie ma dziadka to by dał bucho. (jabłuszko) (dziadek maniak jabłek bo może i 3 kg dziennie i to niezmiennie jak ja ja żyje)

Leżymy sobie w łóżku rano i moje dziecko tak w połowie bajki "nawet nie wiesz mamusiu jak bardzo cię kocham".

Potem w ciągu dnia poprosiła o bajkę clifforda (wg Laury Plichorda) więc jej włączyłam a ona "Bardzo mamusiu dziękuję za bajkę Plichorda"

U nas zawsze pełna kulturka
I to mi się podoba :-)
 
dawidowe tylko się cieszyć że ma się taka kultularną córcię.
Kamil tez od pewnego czasu często mówi dziękuję lub proszę.
A dziś byliśmy na placu zabaw i już dosyć długo i mówię mu choć już do domku bo mama głodna i dzidziuś też idziemy zrobić obiadek a on do mnie "a jak Ty dasz talerzyk do brzuszka tam się nie zmieści" to mu tłumacze ze jak mamusia je to dzidziuś też się najada a on "aha to idziemy"
 
reklama
:-) u nas więcej zwrotów grzecznościowych po duńsku. Pewnie łatwiej powiedziec "tak", niż "dziękuję " ;-):-D.Ale "proszę" juz tylko po polsku , po dunsku za trudno :-p.
 

Podobne tematy

Do góry