reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wierszokleci i poeci czyli pierwsze słowa i zdania naszych maluszków

Ależ sie uśmiałam:-D:-):-D. I podziwiam wasze gadające dzieciaczki:tak:

U mnie podobnie,jak u onesmile (a raczej Pawełka;-))gadanie jest chińskie:eek:. Franek poprzestał na tych kilku słowach. Ale chyba mi poliglota rośnie,bo namiętnie na pokazywane rzeczy mówi: "dis"(this) albo "das":eek::sorry::laugh2::-p
 
reklama
dzisiaj jak nioslam glizde z kapieli to z 6 razy bylo " maman je t'aime" ( kocham cie mamusiu), pozniej maz jakos ja przewijal i do mnie sie zwrocil " kochanie przynies mi ..." a Leane powtorzyla "kochanie" i potem do mnie " kochanie daj mi wode!" myslalam ze z wersalki spadne:))))))))))) pozniej maz sie spytal " zlozylas czek w banku?" a Leane"" zlozylas czek w banku??" powtarza skubana:))) w banku jak bylam z nia to do doradcy " dziekuje, dowidzenia, baj baj!":)
 
Ale czadowy wątek!!! :D:D
U nas gadania bzdur ciąg dalszy np: do mnie Wojtek mówi: "mama się zepsuła. Ona nie działa." W sensie, że ja nie chce sie ruszyć i podnieść z wyrka jak on coś ode mnie chce.
Na płatki czekoladowe kulki mówi: "takie małe gówienka" :cool::-p

Nauczył się przedstawiać "Jestem Wojtek Bednarkiewicz"

A i faza nadeszła na mówienie o sobie jak o płci pięknej: Mamo ja chciałam mleko:) Albo" "Ja fikałam na trampolince"
Takie tam jak na bierząco coś śmiesznego powie zarzucę, bo wali co chwila głupoty, a póki co doczytam waszych poetów z Lene i kochanie podaj wodę pękam ze śmiechu:laugh2:
 
U nas od paru tygodni na tapecie slowo 'pakika' :-) Oczywiscie sa inne rozne przekrecane, ale pakika stala sie ulubionym.
Jak Pawel idzie spac wieczorem, to po kapieli zawsze maz go smaruje kremem,ubiera, a ja klade spac. No i zanim zalozy mu pieluche, to smaruje tym kremem i mowi: A teraz posmarujemy pupe (smaruje pupe) i pachwinke (i smaruje), a Pawelek na to 'pakika' :-)I teraz juz, jak widzi krem, to od razu mowi - pakika:-) Tak mu sie slowo spodobalo.

Oprocz tego jest kaputa (kapustka), puu (pupa, albo kupa), pic, tam, mniam mniam (jak jest glodny), nie nie nie (jak czegos bardzo nie chce, nie wiem, czemu az trzy razy 'nie':-) ) i rozne inne, glownie poprzekrecane maksymalnie slowa. Poprawnie wymawia tylko kilka.
 
onesmile fajne to pakika u nas przy przewijaniu to musi być pem (na krem tak mówi)i chcę czy nie chcę muszę ją wysmarować :-)
Wczoraj sprzątałam w kuchni i słyszę jak S mówi do młodej że ma się mnie spytać czy dam im moje auto do miasta,to ta przyleciała i ''mama mama Jeja tata atom bigigi amania'' co znaczy że Lena z tatą pojadą autem do bricomarche,normalnie byłam posikana:-)
 
aaaaaaaa dawidowe niezla z niej agentka;-) a wojti to samo kopnal w bramke zabezpieczajaca schody i mowi o ku....wa.tyle ze on to slowo bardzo wyraznie mowi. masakra
 
to dzisiaj Leane spadl dudus na podloge jak u mnei siedziala na kolanach i haslo po franc. " o qrwa!!!" ja mowie : Leane nei wolno!!! a ona szeptem: " o krwa"??? padlam normalnie:))) pozniej sie jej pytam: gdzie jutro jedziemy? a ona po franc. do Polski!!!! no i co chwila jakies teksty, powtarza tak ze szczeka opada:) dzis klade ja spac a ona do mnie " zmien pieluszke", mowie : Leane ale nei trzeba, a ona mocniejszym tonem " zmien pieluszke!!!!" no i zmienilam i dziecko usnelo w minute:)))
 
reklama
Dziulka Twoja to przynajmniej chce żebyś Ty jej zmieniła bo mój już sam chce:-D
onesmile Kamil też czasem niektóre słowa powtarza dwa razy i też nie wiem czemu:confused2:

A ja trochę się zmartwiłam bo Kamil też umiał się przedstawić a teraz to gada że się nazywa "oko" albo coś innego :crazy: nie wiem czy specjalnie tak :confused2:
Ale wie jak mamusia i tatuś mają na imię:-)
strip fajnie mówi na te płatki:-D
Mój nie gada tak na k... ale mówi "dup" jak się przewróci lub coś spadnie:baffled:
 

Podobne tematy

Do góry