reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wierszokleci i poeci czyli pierwsze słowa i zdania naszych maluszków

u nas tez coraz wiecej slowek. a szczescie "laciny " w nich nie ma:) Maura wie jak sie nazywaja rodzice, kotek itp. Na siebie mowi'mama" wiec czasem trudn sie dogadac, czy chodzi o mnie czy o nia:))
 
reklama
hehe, lubię ten wątek :-D ALe się uśmiałam z Waszych dzieciaczków :-D

U nas też są różne kwiatki. Ostatnio Przemek bardzo sobie upodował wszelkiego rodzaju okrzyki, typu wow!, ojaaaa!, ojojojjjj! o nieeee! i z takim przejęciem tym śłodkim głosikiem to mówi, że my boki zrywamy. A ulubione jest: 'o nieeee! koła nieee!" Mówi to na widok auta z oderwanym kołem, albo na widok przyczepki jakiejś (no bo jak to ma 2 koła, a nie 4? ), albo wczoraj jak widział tira zaparkowanego ze skręconymi kołami to też było o nie! koła nieee! kuku! (że ma popsute koła wykręcone). No i jeszcze ostatnio mnie rozbawił, bo siedział z mężem i chciał jeść i mąż mu powiedział żeby poszedłdo mamy, bo ja byłam w kuchni, a on do mnie przychodzi i woła "Aga! Sioik!" (czyli że chce słoiczek z obiadkiem). A z przekręcanych słów to np: stary ruski = stare siutki, piłka = sipka (czasem mu wyjdzie 'c' zamiast 's')
 
Pawel wlaczyl do slownika 2 nowe wyrazy i ciagle je powtarza: kolczyki i buciki:-)

A i jeszcze mamy nowy hit piosenkowy: Natalka Kukulska, Co powie tata. I Pawelek spiewa razem z nia albo 'tata', a najczesciej 'mama' i robi przy tym taka mine, ze skonac mozna ze smiechu.
 
U nas skok rozwojowy jak nic :-) tyle mowi słów zdania idą nam powoli....ale powtarza i ostatnio wszystko przekręca.... powiedz mucha -musia, makaron-karmon i to tak śmiesznie brzmi hahah. i jak cos sie zepsuje to krzyczy ojej i ojej i ojej noz lejemy na całego. Jedyny minus pochwalic się nie można bo się wstydzi strasznie. I śpiewamy na całego i musze to nagrac bo ten jej głosik rozbraja jak śpiewa - kuku lala, kkukułeczka kuka itd
 
A moje dziecie podłapało piosenke polską (byliśmy u rodziny i tam jest troche młodzieży i słuchali akurat piosenek z tzw disco polo )i tylko śpiewa miekki koć i ''ona taci dla mnie'' i ostatnio jej się umyśliło ciecie recie i jak chce posłuchac piosenek to śpiewa ciecie recie i daje mi telefon
 
reklama
No super się czyta ten wątek,już się nie moge doczekać jak mój zacznie więcej mówić.NIce u nas też na topie jest"o nieeee!" albo" woooo"
 

Podobne tematy

Do góry