reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Temat na forum 'Mamusie Aniołków' rozpoczęty przez Lilijanna, 10 Listopad 2010.

1. Lilijanna

Lilijanna Moderator

No to próbujmy i zobaczymy co z tego wyjdzie, najwyżej Słodziutka skasuje cały temat :blink:

Jako, że na wieściach od ciężarówek coraz więcej ciężarówek (i niech tak pozostanie) i coraz więcej mamusiek (i niech tak pozostanie) spróbujemy te dwa wątki oddzielić, żeby nie wprowadzać chaosu, czy się uda? Mam nadzieję, że tak ;-)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

No to my wczoraj za radą Just zakupiliśmy soczek marchewkowy, delikatny banan, ryż z marchewką i coś jeszcze nie pamiętam :zawstydzona/y: Pewnie jak na początek to za dużo, no ale trzeba od czegoś zacząć.

Po cichutku liczę na przepis na zupki od Agatki co tam podawała Alicji i czy je mroziła i jak to u nich z tym było? ;-)

Będziemy dziś próbować :-p

Ewela28 - do Ciebie mam inną prośbę, czy w wolnej chwili mogłabyś wstawić zdjęcie Tomcia w foteliku do karmienia z ustawieniem na leżąco i półsiedząco? Przymierzam się do zakupienia tego fotelika i chciałabym zerknąć jak bardzo ta pozycja leżąco jest, bo nie ukrywam, że już mnie męczy taśtanie leżaczka z pokoju do kuchni i z powrotem :dry:

No i my dziś na bioderka, skoro wczoraj nie udało się ze szczepieniem to mam nadzieję, że dziś będzie już ok.

Daaa, Mysza - a Wy już się poumawiałyście na pierwsze USG bioderek? Myślę, że warto iść na NFZ no ale trzeba się zapisać już. :tak:

She - proszę Cię oddaj Emi tatusiowi i skrobnij choć dwa słowa, jak tam kolki? :sorry2:
    MamaSówka - przechodzi katarek u Bartusia? :sorry2:
    LucyF - jak tam wytrzymały Milosz? Dał pospać? :dry:
    Agnieszka - a tak swoją drogą to będą pierwsze sanki Julci i już będzie kumata, ja Adriannę pewnie też zapakuję, ale raczej kumata nie będzie jeszcze, a może :dry:

A wczoraj w sklepie widziałam chyba bobovity herbatki całą gamę owocowych i jakie ładne pudełeczka, np. malinowa z żurawiną. O takie Herbatki | Nasze produkty | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!

Oooo sanki to będzie dobry prezent pod choinkę dla Adrianny :-p

Ostatnia edycja: 10 Listopad 2010
  2. just79

just79 Fanka BB :)

Bo to witam na nowym wątku :-)

Lili, co do herbatek. Owocowych bobovity nie próbowałam, ale już pisałam o tym, że koper włoski tej formy był super słodki, więc podejrzewam, że w innych też cukru nie żałują. Kiedyś Agata pisała, że w hippie też na pierwszym miejscu jest cukier, no i faktycznie jest pierwszy na liście, ale w smaku ta herbatka jak się zrobi z takiej ilości jak w przepisie wcale nie jest bardzo słodka, raczej na bardzo rozcieńczoną smakuje ;-) pewnie najzdrowsze pojenie wodą, ale mój gagatek wody pić nie chce

3. reklama
  4. Lilijanna

Lilijanna Moderator

Moja koleżanka od samego początku przed każdym jedzeniem podawała troszkę wody, wiadomo ta dawka się zwiększała z każdym miesiącem, no ale fakt, że od samego początku, nie ma żadnego problemu z dzieciakiem, bo właśnie pije wodę. Że też ja w połowie wrześnie odstawiłam tą wodę Adriannie, co mnie podkusiło, wrrr :sorry2:
    Nie byłoby ani problemu z butlą ani z piciem czegokolwiek innego niż cyc :evil:

5. 13x13

13x13 Fanka BB :)

Oooo
    dobry pomysł w sumie -oby tylko pytania cieżarówek nie zostały na tamtym wątku bez odpowiedzi:tak:

Lili co do zupek
    Przez tydzień do wody wrzucałam ziemniaka, marchew, selera, por, pietruszkę, buraczka i gotowałam 1h
    2/3 tydzień to samo tyle ze na wywarze z mięsa gotowanym 1h (koniecznie mięso z kością -gołąb indyk, kurczak ale nie ze sklepu bo tam są hormony)
    4 tydzień jw ale juz obskubywałam mięso i mieliłam w zupce

do dziś Ala uwielbia warzywa -surowe też chrupie, ie ma alergii i problemów że nie je:-p

Co do picia -nie przeszkadza jej czy to woda czy herbatka ale soków nie trawi. Z owoców woli warzywa i jeśli już dodaję słoiczek do mlecznej manny do smaku to są to wszystkie owoce leśne -reszta nie wchodzi w grę.

No a teraz cieszcie się dziewczyny jeśli Wasze dzieci nei sa bardzo mobilne bo przedwczoraj Ala zakumkała ze można podnieść się na rączkach i nóżkach, wczoraj że da się tak poruszać a dziś est jej wszędzie pełno:baffled::sorry2:

Lecę po Nią ech

A co do latania bo któraś z dziewczynek pytała -ok tylko trzeba sprawdzić przed lotem czy dziecko ma zdrowe uszka (żeby nie bolała zmiana ciśnienia) i podawać picie przy starcie i lądowaniu:)

6. Mysza84

Mysza84 Fanka BB :)

Lili super pomysł z tym wątkiem.
    Co do bioderek to słyszałam że trzeba mieć skierowanie. We wtrek idziemy do pediatry i mam nadzieje że nas ukierunkuje co gdzie i kiedy.

Te przepisy na zupki to chyba zacznę spisywać...Agatko od kiedy Ty podawałaś Ali ?

Czy któraś z Was stosowała krople Bobotic ?!?

Pozdrawiamy :-)

7. Lilijanna

Lilijanna Moderator

Mysza - Bierz od razu skierowanie, bo musisz sama się upomnieć. Nie szalej z tymi kroplami, zamówiłaś sab simplex - wystarczy, kup jeszcze esputicon i koniec. Nie możesz za każdym razem podawać, Szymulka musi się nauczyć radzić sobie z łatwymi dolegliwościami, pomagasz w trudnych sytuacjach, nie ułatwiaj od początku.

8. LucyF

LucyF Fanka BB :)

Lili super pomysl z tym watkiem:))
    Mysza ja stosowalam bobotic ale dla Milosza okazaly sie lepsze infacol w sumie sklad ten sam czyli simeticon ale sa w zakraplaczu wiec latwiej podac i w smaku sa lepsze bo kosztowalam:))

9. kasikz

kasikz Fanka BB :)

ja tez przywitam sie w nowym watku

10. reklama
  11. 13x13

13x13 Fanka BB :)

Lili bez przypraw polubiła
    Gdyby nie lubiła pewnie kombinowałabym z cukrem i solą ale nie trzeba było
    No i tak na dobre Ala zaczęła jeść dopiero po 5 miesiącu
    Najpierw 3 łyżeczki więc przeszłam na butlę z uciętym smokiem i myślałam że nigdy nie zechce jeść łyżeczką
    Ale dorosła do tego i teraz juz wszystko jak stara wsuwa -nawet swoją łyżkę musi mieć przy jedzeniu:-D

Mysza podawałam od 3 miesiąca i 1 dnia
    Teraz już Ala je wieeeele rzeczy
    A co do kropelek -wiem ze się niby nie wchłaniają do organizmu ale można szukać wielu sposobów i żaden może nie pomóc -problemy brzuchowe tak jak sie pojawiają tak i znikają -z dnia na dzień
    Ja proponuję odstawić wszystkie dziwności koperki rumianki zioła herbatki dziwne
    Jeszcze trochę i będzie lepiej

12. ola**

ola** Fanka BB :)

widzę,że dobry pomysł z tym wątkiem ,będę póki co podczytywać:)buziam

Poleć forum