reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

As, moja kruszynka i Kubuś Gosi też chodziły na rehabilitację i teraz podgoniły rówiesników, więc będzie dobrze.
Ewelinka, ja jutro wybieram się do przedszkola na jasełka, mój ma być królem Kacprem, dzisiaj caly wieczór robiłam koronę, ale jestem z siebie dumna!
Tygryskowa, ja nawet nie próbuję odpieluszkowywać swojej, początki są niestety ciężkie, mój synek np bardzo długo spał z pieluszką w nocy, nawet jak byla pusta (polecam te majteczkowe, łatwe do zsunięcia), ale przynajmniej prześcieradło bylo suche. Niestety jak miał 3-4 lata zdarzały mu się nocne moczenia, szczególnie jak zaczął chodzić do przedszkola, mu się siostra urodziła albo jak miał jakąś infekcję.
 
reklama
As ty w rehabilitacjach jesteś zaprawiona, a to oczym doczytałam na cpp to większość wcześniaków ma.Moja też byłą rehabilitowana ponad rok i teraz śmiga i dobiegła a nawet przebiegłą rówieśników
 
kaira tak ale już wiem więcej :crazy::crazy:

Karolka ma tzw zespół ponospowy i też jest to zaburzenie napięcia mięśniowego ,ale wynikające z zaburzeń w CUN ,spowodowanym zbyt dużymi ilościami leków przyjmowanymi w ciąży głównie No-spy i Hydroksyzyny.
Karola ma wzmożone napięcie mieśniowe w obrębie obręczy barkowej,brak prawidłowych wzorców rozwojowych ,"schowaną" szyję ,nieprawidłową rotację nadgarstków,schowany kciuk,nieprawidłowe napięcie w żuchwie (nie umie zagryzać tylko łapie i natychmiast puszcza jedzenie lub ssie) i zbyt niskie napięcie w obrębie miednicy ,mała rotacja miednicy :sorry::sorry::sorry: czyli jesteśmy w czarnej d...e ze wszystkim:crazy::crazy::crazy:
 
As mój kamilek też był rehabilitowany, miał wzmożone napięcie w obrębie obręczy barkowej. Zaczął rehabilitacje gdy miał 3,5 miesiąca, pełzał w wieku 7, w 7,5 raczkował i zaczął chodzić, gdy skończył rok. Nawet śladu po rehabilitacji, bardzo zywe, sprytne, wygadane dziecko. u Karoli lekarz wcześniej nic nie widział? Kamilek odpychał się piętami i na plecach wędrował do tyłu, to zaniepokoiło lekarza i jeszcze zaczął obracać się z brzuszka na plecy, a powinno być odwrotnie. Powodzenia!
 
wcześniej nie byliśmy u neurologa ,więc nie miałam konkretnej diagnozy .
Obserwowałam ją od pewnego czasu i na tyle na ile mogłam korygowałam sama we własnym zakresie ,ale jak widać to nie wystarczyło .
My dopiero teraz zaczynamy rehabilitację ,a w zasadzie od 3 tygodni je mamy ,więc stosunkowo późno .
Ja wiem ,że będzie dobrze ,ale ile może spaść na 1 człowieka ????
Dwoje dzieci rehabilitowanych w 1 domu na raz .
Czasami po prostu wymiękam .....:crazy::crazy::crazy:
 
kurcze as ty to masz wiecznie pod gorke :-( a powiedzcie mi jak sie objawia to napiecie? bo moja mała jest jakas taka sztywna czasem, kiedy ja biore do karmienia itd. ale nie odgina mi sie w litere c a pediatra nic nie widzi zlego
 
As, współczuję rehabilitacji, nawet nie wiedziałam, że nospa jak pomaga to i szkodzi. Dacie radę! Moja teraz jest unieruchomiona szelkami pavlika na 2 mies non stop, więc o przewracaniu, raczkowaniu możemy zapomnieć na razie.
Ewelina, każde dziecko inne. Mój Borys stawał przy meblach jak miał 7 mies, pierwsze kroki 9 mies. a jak miał 10 to chodził ładnie. Ale to było szybko. Koleżanki synek zaczął chodzić na 13mies, córeczka znajomych na 14 mies. Nie ma co zmuszać dziecka. Nam ortopeda zakazał prowadzania dziecka za rączkę, zachęcił do używania pchacza w nauce chodzenia, my akurat mamy tego VTECH INTERAKTYWNY CHODZIK GAWĘDZIARZ PCHACZ PL (2870989612) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , szału z nim nie było, młody wolał się bawić tym panelem muzycznym na pchaczu niż z pchaczem chodzić:sorry2:
Próbowałam młodego wysadzać na nocnik w nocy, ale tylko był wrzask. Więc póki co w dzień bez pieluchy, a na noc i jazdę samochodem pielucha. Nic na siłę.
 
reklama
pati mała też się nie wyginała w C i nie wygina do tej pory :no:
Wyginanie w literę C występuje przy ogólnym Wzmożonym Napięciu Mięśniowym ,a u nas jest nierównomierne czyli gdzieś tam za dużo ,a gdzieś tam za mało....
Ale już lepiej jest .
Po 3,5 tygodniach rehabilitacji mamy już obrót z brzuszka na plecy i z pleców na brzuch wg prawidłowego wzorca :-):-)
Bo młoda się już dawno przekręcała ,ale z głowy zamiast z nogi i właśnie udało się to skorygować -yupppiiiii:-D:-D
Na razie tylko 1 strona poszła ,ale to i tak duży sukces w tak krótkim czasie .

tygryskowa ,a co małej jest ,że w szelkach wylądowała :confused::confused:
 
Do góry