reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

reklama
Kaira, cukiereczka masz w domku, urocza dziewczynka :tak:

Gosiu, oby Kubuś łagodnie zniósł szczepienie :-)

Lili, Ty histeryczko ;-) Kobiecie w ciąży wsio wolno ;-)
 
Ostatnia edycja:
kairko Lenka cudowniasta:))
Lili to zes chłopu awanture urzadzila bez potrzeby...choc z drugij strony niech sie ma na bacznosci:))))

a Milo dzis caly dzien bez spania zn od 5:45 do teraz bo wlasnie padl:) a ja dzis za nim ze 20 km zrobilam, bo on caly czas biegiem i tysiac rzeczy do zrobienia ma w miedzyczasie.
a u brata mojego P bedzie synek i to dokladnie termin maja na 25 wrzesnia tak jak sie Milo urodzil. jest to o tyle fajne ze juz jeden brat P ma corke z 25 wrzesnia:) no i Milo a teraz jakby byl jeszcze Igorek to bym padla jaki bracia maja tajming:)
 
LIli Julek to chyba trochę na to zoo za mały.tzn podobało się.widział zwierzątka,rączką pokazywał.ale samochody chyba bardziej go rajcują i psy w parku:p
jestem usatysfakcjonowana zdjęciem wyczekiwanego brzusia i teraz już poprosimy regularne foty i lokatorki tego pięnego wodnego zbiorniczka również:) bo fasolinka też cudna! no z trzema babami będzie się miała:) hihi ale lepsze trzy niż dwie w tym jedna chwilowo humorzasta:p
wiolka ach te szkraby:) mnie to trochę denerwuje brak słowa mama.bo mój Julik w ogóle raczej gadatliwy

karollciu
dziwne co ta lekarka powiedziala bo Julik mial szybko zębole 4,5 miesiaca i już szly partiami masowo

as kochana dobrze ,ze jestes.a zdj wklej jak będziesz miala chwilke,my poczekamy spokojnie:) najwazniejsze,ze jesteście już bezpieczne

agala zazdroszczę figurki,sliczne z was dziewczyny!!!
karolciu81 ja pewnie bym szkraba zabrała.takei maluchy to przecież śpią głownie.pewnie przespałby drogę

co do karmienia ja żałuję,że nie karmiłam na żądanie po wyjściu ze szpitala.za szybko wprowadziłam przerwy i dawałam smoczek zamiast cycka.bo bałam się cycowania dla odruchu ssania a nie jedzenia.a to by pewnie tą nieszczęsną laktacje lepiej rozdmuchało i oszczędziło płaczu z powodu malej ilości mleka w cycach.a będąc w ciąży w ogołe nie miałam w planach smoczka kupowania.ale moja kol karmiła swoje dziecko dosłownei co chwile i wydawąło mi się to przesadą więc zmieniłam zdanie.i żałuję bo on akarmiła bardzo długo i miała dużo pokarmu.a ja ledwo dociągnęłam do tego 8meisiąca na miesznaych karmieniach z udzialem cyca za malym jak dla mnie

Lenka przecudna !
a w tej sukienczce i opasce...! ja chcę córeczkę:p ale...

co od ciąży ja bym musiala najpierw chociaz 5kilo zrzucic ale nei zanosi się na to:p hihi
ja tez cc miałam w końcu bo Julik postanowił zaklinować się na samym dole jak dóch pchnięć do wyjścia brakowało.ale dziewczynki naturalnie rodziłam.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczynki za wszystkie miłe komentarze :-*
Ewcia, z tą siostrą to trochę przesadziłaś he he he, ja za kilkanaście dni kończę 30 lat...ech jak to brzmi

Jeszcze napiszę coś odnośnie laktacji. Piszecie, że dziecko ma tak silny odruch ssania, że z piersi robi smoczek, to prawda i wszyscy przestrzegają, żeby dziecku an to nie pozwalać. Ja pozwoliłam i fakt, przez miesiąc czy półtora mała była prawie non stop przy piersi, ale dzięki temu laktacja się ładnie unormowała a i przerwy między karmieniami robiły się coraz dłuższe....i nadal karmię piersią.

Wczoraj byliśmy na ostatnim szczepieniu w tym roku, jupi, jupi...Następne dopiero w styczniu
smile.gif

Maleńka jak zwykle napłakała się co nie miara, ale szybciutko udało się ją uspokoić. Poza lekkim stanem podgorączkowym innych objawów brak
smile.gif


Oczywiście Elenka była zważona i zmierzona. Przez 7 tyg. przytyła 1kg i aktualnie waży 7kg i urosła, Uwaga, aż o 6,5cm i ma 67cm

Pani doktor pochwaliła moją decyzję o rozszerzaniu diety po 4 tym m-cu i zachęciła do dalszego wprowadzania nowości oraz do gotowania posiłków w domu. Do tej pory Elenka spróbowała już marcheweczki, marchewki z ziemniaczkiem, dyni z ziemniaczkiem, jabłuszka, śliwek i bananka, niestety większość ze słoiczka, ale już szukam odpowiednich warzyw i zacznę gotować sama
smile.gif


Od około tygodnia Niunia intensywnie zaczęła ćwiczyć przewrót z plecków na brzuszek. Najpierw przekręcała się na boczek, później z małą pomocą na brzuszek, a dziś pierwszy raz przewróciła się zupełnie sama z plecków na brzuch i to parokrotnie

A co do mojej figury, to jak dla mnie karmienie piersią jest najlepszą dietą świata ;-) i to przy zjadaniu nawet masy słodyczy :-)
 
Ostatnia edycja:
Lili, Ty histeryczko ;-) Kobiecie w ciąży wsio wolno ;-)
Tak i jeszcze 30 dni po porodzie, wtedy to już w ogóle bezpieczny okres :-p

a u brata mojego P bedzie synek i to dokladnie termin maja na 25 wrzesnia tak jak sie Milo urodzil. jest to o tyle fajne ze juz jeden brat P ma corke z 25 wrzesnia:) no i Milo a teraz jakby byl jeszcze Igorek to bym padla jaki bracia maja tajming:)
A to u Was tam chłopy rodzą? :laugh2: Fakt, że byłoby na pewno wesoło ;-)


Kaira24 - Lena piękna balerina :tak:
A_gala - fajnie, że Elenie żarełko nowe smakuje, smacznego :tak:
Ola** - Ada za zwierzątka da się pokroić. Boi się za to owadów :dry: Jak na zjeżdżalni usiądzie mucha, to Ona już nie zjedzie. ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam,

Kaira, Lenka cudaśna:-) ale jak jej już włoski urosły:-)

A gala, Ty chyba żartujesz:szok::sorry2:
w życiu bym Ci nie dała trzydziestki:no:;-) taki max, to 25:tak:
a co do przesadzania, to ja tam ogródka nie mam:-D:-D;-)
 
reklama
dziewczyny mam cholerne wyrzuty sumienia!!!!!!
czy któraś z Was nie karmiła cycem??
ja w 1 dobie dawałam, w 2 też i już w 2 dniu dokarmiali małego butelką... mój pokarm zero wartości... dziś mały ma 11 dzień, odciagam i dosłownie to jest woda z lekkim osadem a nie mleko!! jak pediatra na wizycie zobaczyła - kazała odstawić cyca całkiem i dać sobie spokój, bo stwierdziła, że to i tak bez sensu....... a po odciągnięciu 4 x dziennie mam ok. 20mm z obu piersi... jak go dokarmiałam mieszanie - dostał wysypki, jak przerwałam jest ok.
więc mój mały jest na samym bebilonie, mimo że ma dopiero 11 dzień:( jestem złą matką:wściekła/y:

w dodatku mały jest chory! już ze szpitala wypuścili nas w 2 dobie mimo, że to wcześniak ( 4 tyg za wczesnie) i złapał od razu katar... który się ciągnie i ciągnie.......mały strasznie się męczy, daję mu antybiotyk Zinnat i Oxycort do noska... ale nie widzę poprawy, boję się żeby nie przeszło na płucka!!

co jest do cholery?? 11 dzień jego zycia i już antybiotyki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie tak miało być!!
 
Do góry