reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

I jeszcze jedno pytanie (sorry, że nie przez edit, ale przegladarka mi wariuje i nie moge edytowac :-( ): czy jak już rozpocznie się z mlekiem ha i załużmy ono pomoże na brzuszek, to czy po jakimś okresie można znów przejść na normalne mm? Bo wiadomo, że teraz dzieciaczki mają jeszcze nie do końca wykształcony układ pokarmowy i stąd moga się brać te sensacje.
 
reklama
She - można przejść na normalne z ha. Ada jest uczulona na nesquicki czy jak się to pisze, a konkretnie na kakao. Jak zje czekoladę (1 kinder paluszek) to nic nie ma, ale jak zje dwa dni z rzędu to uczulenie w zgięciach nóg/kolana.
A próbowałaś Go karmić "spod pachy" podobno wtedy jest inne ustawienie cycka i lepiej idzie.
 
Cześć kochane:)

KAIRA, EWITKA jak ja wam zazdroszczę takiego snu u waszych pociech super:):):) A jeśłi chodzi o pampersy ja zawsze zaopatruję się w tesco są tam fajne promocje na papmpersy na str internetowych sklepów większych można zawsze podpatrzec może a rusz :)

AGALA no widzisz kochana od małego byłas i jesteś oczywiście grzeczną dziewczynką:):) Córcia ma to po mamusi:) Czytam to co poleciłaś zastanowię się nad tym mam nadzieję że sąsiedzi policji nie wezmą jak Szymon będzie płakał :p Jeśłi myślisz że małej jedno jajeczko nie wystarczy to daj dwa i zobacz czy chętnie zje:)

SSABRINA u nas to samo wychodzą 4 zęby na górze spuchło dziąsło bardzo i przez dziąsełko widać 4 ząbki jeden się wczoraj wybił lewa dwójka czekamy na resztę no i smarujemy dziąsła w nocy jak sie Szymon przebudza pomaga to smarowanie. A tak wg to juz nie raz pisałam że masz przystojniaka:):)

SHE u nas Szymon też miał problemy z brzuszkiem miał straszne kolki nawet raz "odleciał" wtedy szybko do szpitala pojechaliśmy mało zawału nie dostałam bo nie wiedziałam co mam zrobić w takiej sytuacji. Lekarz w szpitalu poleciła katetery i to było wybawienie dla nas. Jak widziałam że Szymonek się pręży odrazu używaliśmy i gazy odchodziły i odchodziły a małemu było o niebo lepiej. Więc polecam:) Powodzenia kochana

U mnie po staremu...
Buziaki kochane
 
She przy uczuleniu na mleko problemy brzuszkowe sa powiązane z wysypką. Skaza białkowa objawia się szorstką skórą, zielonymi kupami i problemami z gazami. Układ pokarmowy maluszka nie potrafi trawić białka więc stąd te problemy. Chociaż kolki mają też dzieci nie uczulone na białko, ale jest szorstka skóra i spore prawdopodobieństwo. Jesli mleko ha pomoże to wiadomo, że to to. A jak chcesz karmić i twoja dieta nie powoduje rewolucji brzuszkowych u małego i mleko ha też nie będzie powodowało to spokojnie dalej możesz karmić mieszanie. A Aderma jest bez recepty. Ja z Kuby świądem walczyłam tyle czasu i od kiedy używamy adermy exomegi dziecko mi się nie drapie. No i w stanach zapalnych nie używam sterydów tylko elidel lub protopic. To Emi ma ewidentnie atopowe zapalenie skóry, współczuję, bo to prawdę ciężko trafić na co. Je cytrusy, kakoo, czekoladę, miód - bo to częste alergeny w tym wieku?
 
Gosiu lekarze też stawiają na azs niestety. Wyeliminowaliśmy cytrusy, ser żółty, marchewkę. Kakao i miodu nigdy nie jadła. Czekolady nie lubi, rzadko zje kawałeczek jajka niespodzianki, ale po tym nigdy nic Jej nie wyskakiwało. Muszę zaopatrzyć się w ta adermę. Bo nie chcę używać kremu ze sterydami jaki przypisała dermatolog. U Michałka od wczoraj wieczór daję bebiko ha. Rozpierdział się po nim bardzo. Całą noc mu gazy odchodziły. Wysypka po smarowaniu rumiankiem jest mniej czerwona a dziś jakby wogle mniejsza, choć nie wiem czy tak szybko by się zmniejszała po zaledwie dwóch butelkach mm ha? Póki co dostaje naprzemiennie: jedno karmienie mleko ściągnięte z cyca, drugie karmienie butla. Nie dałabym rady co karmienie uciągnąć pełnej butli, a Jego cycowanie trwa ponad godz z 2 piersi a i tak kończy się butlą. Tylko w nocy o dziwo jedziemy na cycku i spokojnie przy nim zasypia. Może dlatego, że w nocy pokarm jest bardziej kaloryczny? Nie wiem sama.

A Wy trafiliście na co uczulony jest Kubuś?
 
She - a co Ci szkodzi wykąpać Emi w tym krochmalu? Jak tak latałam po wątkach to nie jednemu dzieciakowi pomogło. A cena mniejsza i pomagało w dłuższym okresie czasu.
 
Cześc mamuśki

My dzisiaj od rana gorączka 38,6 stopni Szymonek marudzi ale dzielny jest widac na te zęby kurde molek te trzy widać ale nie przebiły się męczy sie moje dziecię strasznie:( i cały dzień na rączkach zaraz idę spać wykończona jestem. Ciekawe jak nocka.... Mama mi opowiadała że jak mój brat najstarszy który ma teraz 39lat był mały to dostał strasznej gorączki dwa razy w nocy pogotowie przyjeżdzało i nie wiedzieli co jest podali coś i odjeżdzali więc mama po nocy jak to kiedyś poprosiła kogoś i zawieźli go sami do szpitala bo karetka nie chciała dzięki Bogu trafili na dobrego lekarza który powiedział że zęby mu nie chcą się przebić i przeciął mu dziąsła do rana mój brat miał prawie wszystkie zęby na wierzchu masakra lekarz powiedział że umarłby z bólu gdyby nie przyjechali. Taka opowieść :) Objadłam się cukierkami czekoladowymi tak właśnie dbam o linie a potem pretensje mam sama do siebie za taką niedobrą słabość ;( Jak tu się odzwyczaić od słodyczy???

Buziaki kochane
 
Ewelinka - moja córka w niczym nie jest podobna do mnie, a na pewno nie z zachowania ;-) moja mama to potwierdzała ze 100 razy ;-) ale teraz jakoś się uspokoiła, ładnie umie się sama zabawić i w ogóle jest słodziutka i baaaaardzo aktywna :-)
 
reklama
Ewelina - zdrówka.
Agala - dzięki za skrót książki. Jesli będę chciała skorzystać to i tak muszę ją przeczytać. Póki co ze spaniem większego problemu z dzieciakami nie ma. Z Adą to już w ogóle, Weronika jest jeszcze mocno wrażliwa na zmiany pogody, szczególnie jak wiatr silny jest. A Ty do kiedy z Małą w domku będziesz?
 
Do góry