reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Lilijanna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2010
Postów
7 815
Miasto
wlkp
No to próbujmy i zobaczymy co z tego wyjdzie, najwyżej Słodziutka skasuje cały temat :blink:

Jako, że na wieściach od ciężarówek coraz więcej ciężarówek (i niech tak pozostanie) i coraz więcej mamusiek (i niech tak pozostanie) spróbujemy te dwa wątki oddzielić, żeby nie wprowadzać chaosu, czy się uda? Mam nadzieję, że tak ;-)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

No to my wczoraj za radą Just zakupiliśmy soczek marchewkowy, delikatny banan, ryż z marchewką i coś jeszcze nie pamiętam :zawstydzona/y: Pewnie jak na początek to za dużo, no ale trzeba od czegoś zacząć.

Po cichutku liczę na przepis na zupki od Agatki co tam podawała Alicji i czy je mroziła i jak to u nich z tym było? ;-)

Będziemy dziś próbować :-p

Ewela28 - do Ciebie mam inną prośbę, czy w wolnej chwili mogłabyś wstawić zdjęcie Tomcia w foteliku do karmienia z ustawieniem na leżąco i półsiedząco? Przymierzam się do zakupienia tego fotelika i chciałabym zerknąć jak bardzo ta pozycja leżąco jest, bo nie ukrywam, że już mnie męczy taśtanie leżaczka z pokoju do kuchni i z powrotem :dry:

No i my dziś na bioderka, skoro wczoraj nie udało się ze szczepieniem to mam nadzieję, że dziś będzie już ok.

Daaa, Mysza - a Wy już się poumawiałyście na pierwsze USG bioderek? Myślę, że warto iść na NFZ no ale trzeba się zapisać już. :tak:

She - proszę Cię oddaj Emi tatusiowi i skrobnij choć dwa słowa, jak tam kolki? :sorry2:
MamaSówka - przechodzi katarek u Bartusia? :sorry2:
LucyF - jak tam wytrzymały Milosz? Dał pospać? :dry:
Agnieszka - a tak swoją drogą to będą pierwsze sanki Julci i już będzie kumata, ja Adriannę pewnie też zapakuję, ale raczej kumata nie będzie jeszcze, a może :dry:

A wczoraj w sklepie widziałam chyba bobovity herbatki całą gamę owocowych i jakie ładne pudełeczka, np. malinowa z żurawiną. O takie Herbatki | Nasze produkty | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!

Oooo sanki to będzie dobry prezent pod choinkę dla Adrianny :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bo to witam na nowym wątku :-)

Lili, co do herbatek. Owocowych bobovity nie próbowałam, ale już pisałam o tym, że koper włoski tej formy był super słodki, więc podejrzewam, że w innych też cukru nie żałują. Kiedyś Agata pisała, że w hippie też na pierwszym miejscu jest cukier, no i faktycznie jest pierwszy na liście, ale w smaku ta herbatka jak się zrobi z takiej ilości jak w przepisie wcale nie jest bardzo słodka, raczej na bardzo rozcieńczoną smakuje ;-) pewnie najzdrowsze pojenie wodą, ale mój gagatek wody pić nie chce
 
Moja koleżanka od samego początku przed każdym jedzeniem podawała troszkę wody, wiadomo ta dawka się zwiększała z każdym miesiącem, no ale fakt, że od samego początku, nie ma żadnego problemu z dzieciakiem, bo właśnie pije wodę. Że też ja w połowie wrześnie odstawiłam tą wodę Adriannie, co mnie podkusiło, wrrr :sorry2:
Nie byłoby ani problemu z butlą ani z piciem czegokolwiek innego niż cyc :evil:
 
Oooo
dobry pomysł w sumie -oby tylko pytania cieżarówek nie zostały na tamtym wątku bez odpowiedzi:tak:

Lili co do zupek
Przez tydzień do wody wrzucałam ziemniaka, marchew, selera, por, pietruszkę, buraczka i gotowałam 1h
2/3 tydzień to samo tyle ze na wywarze z mięsa gotowanym 1h (koniecznie mięso z kością -gołąb indyk, kurczak ale nie ze sklepu bo tam są hormony)
4 tydzień jw ale juz obskubywałam mięso i mieliłam w zupce

do dziś Ala uwielbia warzywa -surowe też chrupie, ie ma alergii i problemów że nie je:-p

Co do picia -nie przeszkadza jej czy to woda czy herbatka ale soków nie trawi. Z owoców woli warzywa i jeśli już dodaję słoiczek do mlecznej manny do smaku to są to wszystkie owoce leśne -reszta nie wchodzi w grę.

No a teraz cieszcie się dziewczyny jeśli Wasze dzieci nei sa bardzo mobilne bo przedwczoraj Ala zakumkała ze można podnieść się na rączkach i nóżkach, wczoraj że da się tak poruszać a dziś est jej wszędzie pełno:baffled::sorry2:

Lecę po Nią ech

A co do latania bo któraś z dziewczynek pytała -ok tylko trzeba sprawdzić przed lotem czy dziecko ma zdrowe uszka (żeby nie bolała zmiana ciśnienia) i podawać picie przy starcie i lądowaniu:)
 
Ostatnia edycja:
Lili super pomysł z tym wątkiem.
Co do bioderek to słyszałam że trzeba mieć skierowanie. We wtrek idziemy do pediatry i mam nadzieje że nas ukierunkuje co gdzie i kiedy.

Te przepisy na zupki to chyba zacznę spisywać...Agatko od kiedy Ty podawałaś Ali ?

Czy któraś z Was stosowała krople Bobotic ?!?

Pozdrawiamy :-)
 
Oooo
dobry pomysł w sumie -oby tylko pytania cieżarówek nie zostały na tamtym wątku bez odpowiedzi:tak:
Nie pozostaną, bo będziemy tam zaglądać, czytać, odpowiadać :tak:
Lili co do zupek
Przez tydzień do wody wrzucałam ziemniaka, marchew, selera, por, pietruszkę, buraczka i gotowałam 1h - bez przypraw tak?
2/3 tydzień to samo tyle ze na wywarze z mięsa gotowanym 1h (koniecznie mięso z kością -gołąb indyk, kurczak ale nie ze sklepu bo tam są hormony) - mój dziadek hoduje gołębie i już są młode ale jeszcze nie do końca nadające się na zupkę, jeszcze ździebko muszą podrosnąć :-p Więc mamy pewnego dostawcę ;-)
4 tydzień jw ale juz obskubywałam mięso i mieliłam w zupce - nie cierpię obierać, no ale cóż

do dziś Ala uwielbia warzywa -surowe też chrupie, ie ma alergii i problemów że nie je:-p

Co do picia -nie przeszkadza jej czy to woda czy herbatka ale soków nie trawi. Z owoców woli warzywa i jeśli już dodaję słoiczek do mlecznej manny do smaku to są to wszystkie owoce leśne -reszta nie wchodzi w grę.

No a teraz cieszcie się dziewczyny jeśli Wasze dzieci nei sa bardzo mobilne bo przedwczoraj Ala zakumkała ze można podnieść się na rączkach i nóżkach, wczoraj że da się tak poruszać a dziś est jej wszędzie pełno:baffled::sorry2:
Gratuluję musi to być super widok, my jesteśmy na etapie podnoszenia główki i dupki w pozycji leżącej :tak:
Lecę po Nią ech

A co do latania bo któraś z dziewczynek pytała -ok tylko trzeba sprawdzić przed lotem czy dziecko ma zdrowe uszka (żeby nie bolała zmiana ciśnienia) i podawać picie przy starcie i lądowaniu:)

Mysza - Bierz od razu skierowanie, bo musisz sama się upomnieć. Nie szalej z tymi kroplami, zamówiłaś sab simplex - wystarczy, kup jeszcze esputicon i koniec. Nie możesz za każdym razem podawać, Szymulka musi się nauczyć radzić sobie z łatwymi dolegliwościami, pomagasz w trudnych sytuacjach, nie ułatwiaj od początku.
 
Ostatnia edycja:
Lili super pomysl z tym watkiem:))
Mysza ja stosowalam bobotic ale dla Milosza okazaly sie lepsze infacol w sumie sklad ten sam czyli simeticon ale sa w zakraplaczu wiec latwiej podac i w smaku sa lepsze bo kosztowalam:))
 
Lili bez przypraw polubiła
Gdyby nie lubiła pewnie kombinowałabym z cukrem i solą ale nie trzeba było
No i tak na dobre Ala zaczęła jeść dopiero po 5 miesiącu
Najpierw 3 łyżeczki więc przeszłam na butlę z uciętym smokiem i myślałam że nigdy nie zechce jeść łyżeczką
Ale dorosła do tego i teraz juz wszystko jak stara wsuwa -nawet swoją łyżkę musi mieć przy jedzeniu:-D

Mysza podawałam od 3 miesiąca i 1 dnia
Teraz już Ala je wieeeele rzeczy
A co do kropelek -wiem ze się niby nie wchłaniają do organizmu ale można szukać wielu sposobów i żaden może nie pomóc -problemy brzuchowe tak jak sie pojawiają tak i znikają -z dnia na dzień
Ja proponuję odstawić wszystkie dziwności koperki rumianki zioła herbatki dziwne
Jeszcze trochę i będzie lepiej
 
reklama
Do góry