reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

Jestem po wizycie takiej zwykłej, nic w sumie się nie dowiedziałam oprócz tego że sprawdziła szyjkę i stwierdziła że jest super. Duphaston i acard jeszcze do kolejnej wizyty mam brać i tyle. Jedyne co to pomarudziła że na połówkowe poszłam do luxmedu (mam za darmo z ubezpieczenia męża) zamiast prywatnie i teraz mam wyrzuty sumienia że przyoszczedziłam na dziecku 300zł a z drugiej strony ten lekarz z luxmedu też miał ten certyfikat do badań i wydawał się rzetelny choć faktycznie nawet ja widziałam że sprzęt miał gorszy niż w klinice gdzie robiłam pierwsze prenatalne. Eh zwariować można.
Ejj nie każdego stać żeby chodzić sobie do prywatnych klinik, a nawet jak stać a pojdziesz przez NFZ czy z ubezpieczenia to nie powód do obwiniania sie czy zalowanie na dziecko.
 
reklama
My tylko pokażemy się na 3d :)
 

Załączniki

  • received_754744228225682.jpeg
    received_754744228225682.jpeg
    306,9 KB · Wyświetleń: 172
Jestem po wizycie takiej zwykłej, nic w sumie się nie dowiedziałam oprócz tego że sprawdziła szyjkę i stwierdziła że jest super. Duphaston i acard jeszcze do kolejnej wizyty mam brać i tyle. Jedyne co to pomarudziła że na połówkowe poszłam do luxmedu (mam za darmo z ubezpieczenia męża) zamiast prywatnie i teraz mam wyrzuty sumienia że przyoszczedziłam na dziecku 300zł a z drugiej strony ten lekarz z luxmedu też miał ten certyfikat do badań i wydawał się rzetelny choć faktycznie nawet ja widziałam że sprzęt miał gorszy niż w klinice gdzie robiłam pierwsze prenatalne. Eh zwariować można.
nie miej wyrzutów sumienia, to pani doktor przykro, że jej hajs nie wpadł. a za 300zl możesz dużo kupić.
 
Hej dziewczyny! Ja dzisiaj po wizycie kontrolnej. Szyjka na szczęście się nie skraca, ma cały czas 34 mm. Luteine zamiast 2x dziennie mam brac tylko na noc. Poza tym wszystko dobrze. Malutka rośnie już ma 775g :) Gin powiedziała, że jest duże prawdopodobieństwo, że mogę urodzić pod koniec marca, bo cały czas parametry wskazują, że ciąża jest starsza niż wskazuję termin z OM.
 
Witajcie drogie Panie!
Ja dziś po glukozie, ale wyniku jeszcze niestety nie mam. A poza tym byłam u położnej. Mała dała się złapać i posłuchałyśmy serduszka. [emoji4] poza tym przybyło mi 6cm w pasie od ostatniej wizyty i prawie 7kg od początku ciąży. [emoji50] Ciśnienie wzorowe 120/80.
 
ja już po wizycie :)
studentka pytała czy może być przy badaniu no więc miałam dzisiaj towarzycho na wizycie :D dzisiaj full pakiet, dostalam skierowanie na morfologie, mocz, toxoplazmoze, krzywą cukrową, odczyn coombsa.

wszystko dobrze, szyjka 3,7cm, wody 12 w normie, mały uparcie siedzi miednicowo :)
21.11 na połówkowych ważył 311g, dzisiaj po 3 tygodniach już 560g więc rośnie ładnie chłopczyk :)

mama też rośnie ale na szczęście mniej niż synek :D 3,5 kg na plusie od początku.
bardzo mnie to cieszy bo z granicznym BMI boję się że mogłabym mieć problem z powrotem do formy.

aha, no i pobiłam rekord ciśnienia :D
151/95.. pod koniec badania 139/92
a w domu do 120.. jak żyć ;)
 
ja już po wizycie :)
studentka pytała czy może być przy badaniu no więc miałam dzisiaj towarzycho na wizycie :D dzisiaj full pakiet, dostalam skierowanie na morfologie, mocz, toxoplazmoze, krzywą cukrową, odczyn coombsa.

wszystko dobrze, szyjka 3,7cm, wody 12 w normie, mały uparcie siedzi miednicowo :)
21.11 na połówkowych ważył 311g, dzisiaj po 3 tygodniach już 560g więc rośnie ładnie chłopczyk :)

mama też rośnie ale na szczęście mniej niż synek :D 3,5 kg na plusie od początku.
bardzo mnie to cieszy bo z granicznym BMI boję się że mogłabym mieć problem z powrotem do formy.

aha, no i pobiłam rekord ciśnienia :D
151/95.. pod koniec badania 139/92
a w domu do 120.. jak żyć ;)
Z ciśnieniem mam to samo. Na pracę domową miałam wykonywać pomiary 3 razy dziennie przez tydzień. Było maks 125/85. Wejdę do gabinetu lekarza 140, 146...
Nie rozumiem tego całkowicie
 
hej dziewczyny
ja dalej lezę to juz prawie miesiac
usg z dzis
24 t i 2 dni
waga 580g
wszystko z maluchem ok

tylko martwię sie bo przez 10 dni maluch przytul tylko 20 g

lekarz mówi ze waga na 24 tydzieb jest idealna ta 580 g i pewnie usg zle wyliczył

ps . Wie ktos jak oni liczą wage usg ??
boje sie ze za malo przybrał chociaż lekarz uspokaja ze wszystko jest ok
 
reklama
hej dziewczyny
ja dalej lezę to juz prawie miesiac
usg z dzis
24 t i 2 dni
waga 580g
wszystko z maluchem ok

tylko martwię sie bo przez 10 dni maluch przytul tylko 20 g

lekarz mówi ze waga na 24 tydzieb jest idealna ta 580 g i pewnie usg zle wyliczył

ps . Wie ktos jak oni liczą wage usg ??
boje sie ze za malo przybrał chociaż lekarz uspokaja ze wszystko jest ok

hej, dobrze Cię słyszeć przed świętami :)
cieszę się że wszystko ok!
nie przejmuj się waga! lekarz mówi że jest ok to jest ok :)
wazne że siedzi w brzuchu i nabiera sił.. :)
jeśli chodzi o wagę to obliczania na podstawie wymiarów - zazwyczaj 4: kość udowa, obwód brzuszka, obwód główki, wymiar dwuciemieniowy główki :) to jest waga orientacyjna, u mnie pisze często że to jest + - 42 g, a nieraz + - 80g
 
Do góry