reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiesz, jak bardzo instagram niszczy zdrowie psychiczne? Rodzice starszych dzieci - dajcie znać.

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
Od dawna badania pokazywały wpływ MS na zdrowie psychiczne użytkowników, ale dopiero kilka dni Wall Street Journal ujawnił wewnętrzne dokumenty z których wynika, że Facebook od kilku lat zdaje sobie sprawę, że Instagram rujnuje zdrowie psychiczne nastolatków, głównie dziewczynek i nic z tym nie robi...

Tłumaczenie? Adam Mosseri podczas rozmowy w podcaście Recode Media porównał platformę do samochodu:
Wiemy, że z powodu wypadków samochodowych ginie więcej ludzi niż mogłoby, ale ogólnie rzecz biorąc przecież samochody dają więcej wartości niż zniszczenia. Myślę, że z mediami społecznościowymi jest podobnie.
Nie jestem gotowa, żeby rozjechało moje dziecko w imię hmm... no właśnie, czego?

W tym artykule badania, rozmowy z nastolatkami i info., jak mogą działać rodzice.

Rozmowa z moją córką uświadomiła mi, jak oglądanie niewinnych obrazków może doprowadzić do tego, że młodzi ludzie zaczynają czuć się nieadekwatni, a instagram dodatkowo to wspiera wysyłając im zdjecia z propozycjami diet, operacji plastycznych, morderczych ćwiczeń itd.

Chronicie swoje dzieci? Rozmawiacie z nimi?
 
reklama
Do góry